Jump to content

BMW Seria 3 E46


Bogdanel

Recommended Posts

gata baieti sa vandut deja aia la 14 ooo eu,,inebunesc,,vream sa iau,,a dato omul cu 12 900 sa nu mor,,offffffff

iara sa incep sa caut acum,,deci eu numai benzina vreau sa iau,,nu am nevoie de dizel,,sunt obisnuit pe benzina si aia imi place deci benzinar vreau sa iau baieti,,doar ca voi sa ma ajutati sami spuneti si mie o data ce model sa iau si cum este consumul si cat este taxa??si ca sa platesc o taxa mai bunicica din ce an sa iau??ajutatima si voi aia mai priceputi mss mult.....

 

oare asta la 343 de cp oare cat consuma??de aratat arata super,,lollllllleste pusa pe autoscout,,la 4900 e lollllllllllllll,, si mai are si 60 de mi km,,si din 2003,,eu nu cred asa ceva de aia nici nu sunt ..dar asa ceva miasi lua,,am mai vazut astazi un 323ci 170cp,,era beton dar nu am vrut ca era din 2000,,si era de la un turc,,avea capota de m3 asa ca la asta dar nu vreau din 2000,,doar ca mam cam saturat cu cautatul ,,si la capitolul rabdare stau prost de totttttttt

Link to comment
Share on other sites

comparam mere cu pere si dam preturi de gogosi.

ce treaba are 325i coupe cu 320d coupe ?

masina cum e cea de 14 000 gasesti mai rar, mai ales la banii astia.

a doua e o panarama

 

cred ca cel mai important e sa te hotarasti ce masina vrei - diesel sau benzina, te intereseaza mai mult consumul sau performantele ?

 

adica acre sunt preturile de gogosi?

 

eu i-am recomandat diesel ca tot intreba cat consuma

 

330 coupe in tara 13k euro 2001

320 copue e in tara 15k euro 2002

 

inmatriculate

 

taxa,pai daca e euro 3(cam asta gasesti din 2000/2001) si 2.5L =3220e

Link to comment
Share on other sites

prietene daca ai chef de glume lasama te rog in pace ca eu nu am chef de glume,,daca ma poti ajuta cu ceva raspuns sau cu ceva ajutama daca nu lasama in pace cu dizelul tau cu tot

ca am destule pe cap de atata timp sunt pe aici se duc si din bani si tot nu gasesc ceva am venit dupa 320ci si acum atatea am vazut ca nu mai stiu ce se merita sa iau,,trebe sa stiu cat consuma,,pai tu la dizelul ala al tau nu te intereseaza cat consuma,,dar asa si mergi cu ea,,lasama te rog o data cu dizelul ca am spus destul de clar ca nu vreau dizel.......

Link to comment
Share on other sites

eu aia iau ce spuneti voi ca etse bun si se merita:)))) lolllllllllllll sincer vob ma bazez pe voi ca sincer nu mai stiu ce sa aleg,,mie sa nu dau bani si sa iau ceva aiurea si dupa sa mor de draci,,pt ca nu ma pricep,,lolllllllllllll

 

asa mss mult cu taxa sunt lamurit,,mai este consumul,,si inpozitul la motor de 3200 cm,,si din ce an incepe euro 4?din 2002 sa caut sa iau de atunci incepe euro4 ca vad ca este mai ieftina taxa la eu 4??

Link to comment
Share on other sites

si noua taxa este mai buna??pt motor asa mare crezi ca o s aplatesc mai putin??nu o iau inca astept sa mai spuneti si voi parerile ce sa iau mss ...

 

cat crezi ca ar fi taxa de la 1 iunie pt motor de 3200??

 

si eu treb sa stiu din ce an este eu 4,,ca nu la toate scrie care este eu 4 sau trei,,dar ma uit la an si atunci stiu ce e este euro cat..

Link to comment
Share on other sites

pe autoascout am gasito eu,,ce dracu crezi ca am chef de glume??sau ce??am sunat omul si asa mia spus ca a dato ce sai fac sai dau in cap ca a dato??

 

BARBIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE??zi mai omule cat iti consuma??si cat ai platit taxa in rom??

daca stiam ca omul scade atat de mult la pret,pana la 12900 cred ca iti dadeam 30PM-uri ca sa o iei.incearca sa iti iei euro4,a mea e euro4 si am platit 6200lei adica 1750eur,euro 3 ar fi 3200eur :blink: .din cauza asta ziceam ca pt masina din 2001 te duce cam mult.

P.S: consum extraurban 8,4 cel mai bine, 10 cel mai mult

urban 13 si cel mai mult 15,5.

multa bafta

Edited by Barbie
Link to comment
Share on other sites

si noua taxa este mai buna??pt motor asa mare crezi ca o s aplatesc mai putin??nu o iau inca astept sa mai spuneti si voi parerile ce sa iau mss ...

 

cat crezi ca ar fi taxa de la 1 iunie pt motor de 3200??

 

si eu treb sa stiu din ce an este eu 4,,ca nu la toate scrie care este eu 4 sau trei,,dar ma uit la an si atunci stiu ce e este euro cat..

 

pt M3 cu euro 4 taxa este in prezent 5005(vechime 2004-2005) de la 1lulie pt ac masina,ac an 2037e

pt M3 cu euro 3,txaa este in prezent 5952(vechime 2000-2001) de la 1lulie pt ac masina,ac an 4032e

Link to comment
Share on other sites

mss mult pt raspunsuri barbie si ionut,,vad ca sunteti baieti faini si incercati sa ma ajutati mai o data mersi mult,,dar mai gaditiva si voi si indrumatima ce sa iau??sa raman mai bine la 325ci 192 ps??credeti ca este destul si se merita mai bine asa?cam asa mam gandit si eu,,ca la m3 cred ca ma nebuneste si piesele daca se strica ceva,,si cred ca si consuma calumea,,cred ca o sami iau gandul de la ea,,tare imi place arata super bine m3 asta,,vream sami iau ca nu prea am vazut prin riom de astea,,dar cred ca ma razgandesc ce ziceti??mai rentabil este 325ci nu??
Link to comment
Share on other sites

Salut.

Eu cand aud de asa motorizari de 3200 ,2500 benzina si asa multi cai putere ma intreb:

Avem oare unde sa le exploatam puterea asa mare? Nu avem autostrazi unde sa putem merge cu un 140- 150km/h eventual pe portiuni scurte de drum cunoscut

pe cativa km ii dam bice .In afara de sunetul motorului care e fantastic si accelerarile dintre semafoare din pacate mai mult nu ne ramane pentru ca drumurile noastre sunt

din pacate sub ori ce critica s-au daca sunt bune ramanem fara permis ptr depasirea vitezei legale.Eu de la Carei pana la Oradea nu am reusit sa o pun in viteza 6 nici o data drum de 100km.

Deci este oare necesara o motorizare asa mare?

Link to comment
Share on other sites

o motorizare mare si puternica iti poate oferi placere nu doar la viteze mari, ci si la reprize in viteze mici, chiar si in trafic cind poti tisni de la stop sau poti face slalom printre ceilalti.. iar la drum lung iti ofera siguranta de a termina depasirea cit mai repede.... si de a avea rezerva de putere la nevoie

 

eu am 3 masini cu peste 200 CP (205 CP, 218 CP si 230 CP) si crede-ma ca ai ce sa faci cu puterea respectiva

Link to comment
Share on other sites

frank sff asa este frate ai o mare dreptate asa gandesc si eu,,este foarte adevarat ce spui,,cand intri in depasire si ai bagat piciorul in ea sa si dus frate,,ai alta siguranta si incredere la depasire cu asa ceva ..

 

sami spuna cineva care stie,,eu 4 de la ce an incepe ca sa stiu si eu dupa ce sa ma uit??

 

[si va rog care stie ,,sami explice si mie ce insemna Aerodynamikpake sau paket m 1 sau 2,,dar explicatimi va rog sa pot sa inteleg si eu mss mult..

Link to comment
Share on other sites

o motorizare mare si puternica iti poate oferi placere nu doar la viteze mari, ci si la reprize in viteze mici, chiar si in trafic cind poti tisni de la stop sau poti face slalom printre ceilalti.. iar la drum lung iti ofera siguranta de a termina depasirea cit mai repede.... si de a avea rezerva de putere la nevoie

 

eu am 3 masini cu peste 200 CP (205 CP, 218 CP si 230 CP) si crede-ma ca ai ce sa faci cu puterea respectiva

 

 

 

:blink: ciudat.... De ce naiba ai 3 masini atat de putin diferite ca nr de cai ? Cred ca din 3 masini le vindeam , cumparam una de consum mic si una peste 300 de cai... Ma rog... Tu stii cel mai bine...

Link to comment
Share on other sites

cand zici bmw zici benzina:D cu toate ca in ultimii ani dieselul a intrat bine pe segmentul sport , daca vrei sa simti ca conduci bmw ia-ti benzina , daca iti iei masina pt consum ia-ti orice altceva : volvo etc :blink:) "nu datzi cu pietre" e doar o parere

 

eu am unu pe motorina si sincer am curaj sa ma pun cu orice benzina vrei tu...nu mai e diferentza

Vezi ca are Theo un M6 :)

Edited by Allex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.