Jump to content

BMW Seria 3 E46


Bogdanel

Recommended Posts

cand zici bmw zici benzina:D cu toate ca in ultimii ani dieselul a intrat bine pe segmentul sport , daca vrei sa simti ca conduci bmw ia-ti benzina , daca iti iei masina pt consum ia-ti orice altceva : volvo etc :blink:) "nu datzi cu pietre" e doar o parere

 

eu am unu pe motorina si sincer am curaj sa ma pun cu orice benzina vrei tu...nu mai e diferentza

Vezi ca are Theo un M6 :)

 

 

si e prieten cu toti benzinarii...crede-ma pe mine ca daca e sa plecam azi din buc pana la frankfurt s-ar putea sa-l depasesc....eu alimentez de 2 ori...pe cand el.....

Link to comment
Share on other sites

cand zici bmw zici benzina:D cu toate ca in ultimii ani dieselul a intrat bine pe segmentul sport , daca vrei sa simti ca conduci bmw ia-ti benzina , daca iti iei masina pt consum ia-ti orice altceva : volvo etc :blink:) "nu datzi cu pietre" e doar o parere

 

eu am unu pe motorina si sincer am curaj sa ma pun cu orice benzina vrei tu...nu mai e diferentza

Vezi ca are Theo un M6 :)

 

 

si e prieten cu toti benzinarii...crede-ma pe mine ca daca e sa plecam azi din buc pana la frankfurt s-ar putea sa-l depasesc....eu alimentez de 2 ori...pe cand el.....

 

ha ha ha. asta e funny. tu chiar vorbesti serios? pana sa iesi din romania iti da cel putin o ora in fata :)). sa nu mai vorbim ca o data ce a ajuns pe autostrada.. o mananca !

Link to comment
Share on other sites

cand zici bmw zici benzina:D cu toate ca in ultimii ani dieselul a intrat bine pe segmentul sport , daca vrei sa simti ca conduci bmw ia-ti benzina , daca iti iei masina pt consum ia-ti orice altceva : volvo etc :blink:) "nu datzi cu pietre" e doar o parere

 

eu am unu pe motorina si sincer am curaj sa ma pun cu orice benzina vrei tu...nu mai e diferentza

Vezi ca are Theo un M6 :)

 

 

si e prieten cu toti benzinarii...crede-ma pe mine ca daca e sa plecam azi din buc pana la frankfurt s-ar putea sa-l depasesc....eu alimentez de 2 ori...pe cand el.....

 

ha ha ha. asta e funny. tu chiar vorbesti serios? pana sa iesi din romania iti da cel putin o ora in fata :)). sa nu mai vorbim ca o data ce a ajuns pe autostrada.. o mananca !

 

vad ca nu pui la socoteala faptul ca tre sa alimenteze de 2 ori ca sa iasa din romania iar eu niciodata...ca sa nu mai vb ca atat timp cat este pe autostrada sunt si eu

si eu nu oi merge cu 280 dar cu 230 tot merg...

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Sint nou pe acest forum si tin sa salut inca o data pe toata lumea. Anul asta am hotarit sa-mi cumpar masina(pina acum am condus numai masini de la locul de munca). Cu aceasta ocazie vreau sa-mi implinesc si un vis mai vechi, acela de a fi posesorul unui BMW. Dupa ce am citit si studiat mai multe topic-uri de pe acest forum am hotarit ca viitoarea achizitie sa fie un 320i sau 325i din 2002-2004. Acum ce vreau de la voi sint citeva sfaturi in ceea ce priveste locul de unde sa o achizitionez. Mentionez ca am disponibili 11000 Euro daca este sa o achizitionez din germania si ca am posibilitatea sa o iau pe firma (asta inseamna ca pot lua conform spuselor voastre masini cu val max de 13000 Euro cu Tva, daca mai este valabil ca nu se plateste tva in germania daca masina este luata pe firma), cei 11000 sint strict alocati pt masina, pentru restul cheltuielilor (taxa, transport, cazare si alte chelt aferente cumpararii si inmatricularii) am bani separat. Asa ca ar fi mai bine sa o iau din germania sau sa iau una gata inmatriculata din romania? Mai mentionez ca in germania ma duc cu un prieten care are rude acolo si nu ma costa nimic la cazare. Astept orice alte sfaturi de care credeti ca as avea nevoie. Sint incepator. Si scuzati romanul scris mai sus.

Multumesc. :blink:

Link to comment
Share on other sites

daca ai pe cineva in germania si nu te costa nimic cazareadrumul, si ai si avantajul ca respectivii stiu limba si se descurca mai bine decat tine pe acolo (ma refer la cautat, gasit adrese, conversatii, etc) eu zic ca merita sa mergi pana acolo si sa cauti. Din Romania eu iti recomand sa iti iei masina doar daca cunosti proprietarul si masina, altfel risti sa te alegi cu un cu probleme. Oricum faina alegere ai facut. spor la shopping
Link to comment
Share on other sites

Cred ca pina la urma o sa merg in germania, mai ales ca rudele prietenului cu care ma duc se pricep si la masini, plus de asta ai dreptate cu achizitionarea din romania. La cum sint eu incepator si necunoscator scrie sigur teapa pe fruntea mea. Vreau sa va intreb daca ma descurc cu finantele explicate mai sus. Am tot timpul sa caut masina, pt ca vreau sa merg in germania abia in luna iunie, iar pina atunci vreau sa ma informez de la voi despre cit mai multe.
Link to comment
Share on other sites

GASESTI SI IN ROMANIA MASINI BUNE SI INGRIJITE TOTUL ESTE SA TE DUCI CU CINEVA CARE CUNOASTE,ORICUM DACA O CUMPERI DE AICI SA O BAGI PE TEST LA AUTOVIT CA BAIETII SUNT MESERIASI SI ITI ZIC TOT DESPRE MASINA CHIAR DACA DAI 250 DE LEI MACAR NU PIERZI 11.000-12.000 DE EURO.SUNT MASINI IN TARG ADUSE DIN GERMANIA LA PRETURI DESTUL DE BUNE,FIINDCA MULTI AU VECHIME IN ACEST DOMENIU SI AI TOATE SANSELE SA LE GASESTI LA PRETURI DE GERMANIA,BAIETII ASTIA DIN TARG STIU LIMBA SE TOCMESC LA PRET SI MULTE SUNT CUMPARATA DE LA PROPRIETAR DIN GERMANIA.EU AM CUMPARAT UN 318 AN 2000 INMATRICULAT DE 3 LUNI SI SUNT MULTUMIT DE EL.ASA CA BAFTA LA CUMPARARE.
Link to comment
Share on other sites

va rog sa ma ajutati(fiind nou venit :) ) cu cateva informatii despre 320D coupe(e46) pentru ca in maxim o luna ma gandeam sa imi aduc unul din germania problema e ca trebuie sa ma incadrez in 20000 de euro :) si as vrea sa iau ceva full options (da, si navi si pachet M si piele) si de asemenea sunt interesat de consum...pe mobile.de la anunturi majoritatea scriu ... 4.5 extraurban 7.9 urban 5.7 mixt, conditii in care ar fi chiar ok....acum problema e...pot sa ma bazez pe ce scriu ei acolo? :blink:

 

Va multumesc anticipat...

Link to comment
Share on other sites

va rog sa ma ajutati(fiind nou venit :) ) cu cateva informatii despre 320D coupe(e46) pentru ca in maxim o luna ma gandeam sa imi aduc unul din germania problema e ca trebuie sa ma incadrez in 20000 de euro :) si as vrea sa iau ceva full options (da, si navi si pachet M si piele) si de asemenea sunt interesat de consum...pe mobile.de la anunturi majoritatea scriu ... 4.5 extraurban 7.9 urban 5.7 mixt, conditii in care ar fi chiar ok....acum problema e...pot sa ma bazez pe ce scriu ei acolo? :blink:

 

Va multumesc anticipat...

nu prea. alea sunt consumuri in situatii ideale

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.