Jump to content

Proaspat posesor bmw!


Guest mar33

Recommended Posts

Ma bucur ca va place...si multumesc pentru urari..Am fost la filaret si i-am schimbat uleiul,filtrele si epuratorul de ulei..au zis baietii de acolo ca e beton motorul...Sper sa nu am probleme...Mai rau e ca nu am muzica..am cass...si magazie nu gasesc...nu stiu ce solutie sa adopt..nici nu as vrea sa renunt la navigatie sa ii pun cd-player...mai astept..poate gasesc o magazie..
Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca va place...si multumesc pentru urari..Am fost la filaret si i-am schimbat uleiul,filtrele si epuratorul de ulei..au zis baietii de acolo ca e beton motorul...Sper sa nu am probleme...Mai rau e ca nu am muzica..am cass...si magazie nu gasesc...nu stiu ce solutie sa adopt..nici nu as vrea sa renunt la navigatie sa ii pun cd-player...mai astept..poate gasesc o magazie..

cu navigatia nu stiu ce faci fara disc cu Romania... oricum, varianta cea mai convenabila e CDchanger-ul sau modulatorul FM, cum am mai vorbit la Filaret in curte.

inca o data sa o stapanesti sanatos si sa o aduci INMATRICULATA la intalnire !

Link to comment
Share on other sites

La cate posturi cu muzica BUNA se prind in Bucuresti si pe o raza de vreo 30-40km, chiar nu ai nevoie de altceva in masina decat de un radio. Eu de fiecare data cand ajung in Bucuresti dau pe Radio 21 sau pe Deea. Cand plec spre Ploiesti, raman "agatat" pe frecventa unuia si il ascult pana aproape de intrarea in Ploiesti
Link to comment
Share on other sites

La cate posturi cu muzica BUNA se prind in Bucuresti si pe o raza de vreo 30-40km, chiar nu ai nevoie de altceva in masina decat de un radio. Eu de fiecare data cand ajung in Bucuresti dau pe Radio 21 sau pe Deea. Cand plec spre Ploiesti, raman "agatat" pe frecventa unuia si il ascult pana aproape de intrarea in Ploiesti

daca stii ce posturi misto ai fi ascultat aseara daca veneai la intalnire, ramaneai agatat 100%...

:blink:

Link to comment
Share on other sites

La cate posturi cu muzica BUNA se prind in Bucuresti si pe o raza de vreo 30-40km, chiar nu ai nevoie de altceva in masina decat de un radio. Eu de fiecare data cand ajung in Bucuresti dau pe Radio 21 sau pe Deea. Cand plec spre Ploiesti, raman "agatat" pe frecventa unuia si il ascult pana aproape de intrarea in Ploiesti

daca stii ce posturi misto ai fi ascultat aseara daca veneai la intalnire, ramaneai agatat 100%...

:blink:

 

Aseara am fost "agatat" la vreo suta de metri de voi, intr-o cladire din zona. Am scapat de acolo f tarziu. Mi-am propus sa particip la una din urmatoarele, chiar vreau sa dau ochii cu unii dintre voi :)

Link to comment
Share on other sites

La cate posturi cu muzica BUNA se prind in Bucuresti si pe o raza de vreo 30-40km, chiar nu ai nevoie de altceva in masina decat de un radio. Eu de fiecare data cand ajung in Bucuresti dau pe Radio 21 sau pe Deea. Cand plec spre Ploiesti, raman "agatat" pe frecventa unuia si il ascult pana aproape de intrarea in Ploiesti

daca stii ce posturi misto ai fi ascultat aseara daca veneai la intalnire, ramaneai agatat 100%...

:)

 

Aseara am fost "agatat" la vreo suta de metri de voi, intr-o cladire din zona. Am scapat de acolo f tarziu. Mi-am propus sa particip la una din urmatoarele, chiar vreau sa dau ochii cu unii dintre voi :)

:blink: sa nu spui ca te-a luat garda si te-au dus la parchetul general !!!

ar fi pacat pt ca de acolo se iese foarte greu, si oricum falit :)

ei lasa ca ne vedem altadata. :)

Edited by b50xxl
Link to comment
Share on other sites

cu navigatia nu stiu ce faci fara disc cu Romania... oricum, varianta cea mai convenabila e CDchanger-ul sau modulatorul FM, cum am mai vorbit la Filaret in curte.

inca o data sa o stapanesti sanatos si sa o aduci INMATRICULATA la intalnire !

Modulatoarele FM sunt cam proaste. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Masina arata super bine , sa te bucuri de ea. Eu am avut inainte un 325tds e36 cam terminat (probleme mari la trebuk de rulare, rugina etc), masina avea 300de mii de km si totusi motorul mergea ca in prima zi (cred), nu manca ulei , deci la tine ... e foaret bine

 

Modulatoarele FM sunt cam proaste. :blink:

 

In alta odine de idei: Ciupanezule de toata lumea te ei Nu mai poate nimeni sa isi exprime o parerea ca tu trebuie sa fi impotriva . Te rog sa iti argumentezi afirmatiile ca sa nu cazi in derizoriu si sa pari un papagal care vorbeste fara rost!

Link to comment
Share on other sites

In alta odine de idei: Ciupanezule de toata lumea te ei Nu mai poate nimeni sa isi exprime o parerea ca tu trebuie sa fi impotriva . Te rog sa iti argumentezi afirmatiile ca sa nu cazi in derizoriu si sa pari un papagal care vorbeste fara rost!
Modulatoarele FM sunt cam proaste. :blink:

afirmatia lui Ciupanezu e complet subiectiva! daca 5-arul lui nu accepta modulatoare FM, iar calitatea hi-fi exista doar in instalatii de mii de euro, atunci punctul lui de vedere este corect.

daca esti in cautarea unei solutii acceptabile pentru un sunet de calitate peste medie (aici sunt modest) fara sa mai ai disponibil de investiti in sound-systems, una dintre aceste solutii deloc de compromis este modulatorul FM... si e foarte ieftin !

deci revin, subiectivitatea decide asupra fiecarui lucru...

Link to comment
Share on other sites

In alta odine de idei: Ciupanezule de toata lumea te ei Nu mai poate nimeni sa isi exprime o parerea ca tu trebuie sa fi impotriva . Te rog sa iti argumentezi afirmatiile ca sa nu cazi in derizoriu si sa pari un papagal care vorbeste fara rost!
Modulatoarele FM sunt cam proaste. :blink:

afirmatia lui Ciupanezu e complet subiectiva! daca 5-arul lui nu accepta modulatoare FM, iar calitatea hi-fi exista doar in instalatii de mii de euro, atunci punctul lui de vedere este corect.

daca esti in cautarea unei solutii acceptabile pentru un sunet de calitate peste medie (aici sunt modest) fara sa mai ai disponibil de investiti in sound-systems, una dintre aceste solutii deloc de compromis este modulatorul FM... si e foarte ieftin !

deci revin, subiectivitatea decide asupra fiecarui lucru...

sustin ce zice Ciupanezu. Argumentez eu pentru el. Eu am modulator FM si mi-am cumparat CD Business, de ce oare? calitate de radio. Inchipuie-ti ca e postul tau de radio ( muzica o pui tu) pe care casetofonul tau minunat il receptioneaza.

Frumoasa masina si cand te gandesti ca nemtii le spala numai la automat cu perii, eu unul n-am gasit altceva in Ge.

Iti recomand cu caldura sa-ti iei magazie mai ales ca ai cablurile acolo. Sunt pe ebay cu 80-100$.

Eu increderea cea mai mare tot in CD o am. Nu mp3 si altele. Unde exista compresie exista si pierdere de calitate dar asta este o alta discutie.

Edited by ggigiro
Link to comment
Share on other sites

Modulatoarele FM sunt cam proaste. :blink:

 

In alta odine de idei: Ciupanezule de toata lumea te ei Nu mai poate nimeni sa isi exprime o parerea ca tu trebuie sa fi impotriva . Te rog sa iti argumentezi afirmatiile ca sa nu cazi in derizoriu si sa pari un papagal care vorbeste fara rost!

 

Pai parerea voastra e complet eronata!

 

Am avut 3 modulatoare FM pe mana si un adaptor tip caseta care se conecteaza la telefonul mobil si altfel poti asculta toate mp3-urile de pe mobil la sistemul audio al masinii.

 

Adaptorul a fost cat de cat ok insa doar la volum mic, daca dai putin mai tare se aude distorsionat si infundat.

 

N-as fi crezut ca mai are nevoie de argumentare afirmatia mea avand in vedere ca este destul de cunoscut faptul ca aceste modulatoare sunt o solutie foarte proasta.

 

Cred ca esti suparat pentru ca te-am contrazis cand ziceai acele afirmatii potrivit carora Audi este un jeg de masina iar BMW este marca suprema.

In viata este buna si o doza de realism si obiectivitate.

 

 

afirmatia lui Ciupanezu e complet subiectiva! daca 5-arul lui nu accepta modulatoare FM, iar calitatea hi-fi exista doar in instalatii de mii de euro, atunci punctul lui de vedere este corect.

daca esti in cautarea unei solutii acceptabile pentru un sunet de calitate peste medie (aici sunt modest) fara sa mai ai disponibil de investiti in sound-systems, una dintre aceste solutii deloc de compromis este modulatorul FM... si e foarte ieftin !

deci revin, subiectivitatea decide asupra fiecarui lucru...

 

N-are nici o legatura valoarea sistemului audio de pe masina cu calitatea de 2 bani a majoritatii modulatoarelor FM.

 

Cum sa fie acceptabila solutia modulatorului FM cand se aude distorsionat?

 

Prefer sa scriu cd-uri cu muzica pentru magazie decat sa ascult la o calitate comparabila cu un radio Predeal conectat la doua difuzoare EUROALPINE sau Domotech :)

 

As fi fost subiectiv daca ziceam ca sunt proaste fara sa le incerc insa nu este deloc cazul.

 

Mentionez faptul ca nu erau cele mai ieftine de pe piata.

 

P.S: @Kretzu_sla a avut si el un modulator FM si nu a fost deloc multumit.

 

Este posibil sa existe in afara modulatoare mai de calitate insa cele de la noi sunt sub orice critica.

Link to comment
Share on other sites

modulator profesional, care se leaga pe intrare antena si are calitate hi fi costa 300 euro....dar cum la banii aia itzi schimbi HU nimeni nu monteaza asha ceva.dar exista.....diferenta se vede chiar si la pret :blink:

 

 

PS

si la banii care ii dai pe un modulator ~scump ce se gaseste pe la noi pe la 100 ron iti iei 1000 cduri bune care suna incomparabil :)

Edited by exess
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.