Jump to content

xenon bmw e36


negue

Recommended Posts

Salut. Vreau sa pun instalatie xenon pe faruri (am faruri cu lupa), dar nu stiu care se potrivesc.

Am gasit in magazin unele H7 care se spune ca ar fi pt tipul masinii mele, dar eu am scos becul meu de pe far si e HELLA, 12V, 55W, H1, 33H.

Are cineva idee daca se potrivesc xenoane HID H7 12V, 35 W??????

Link to comment
Share on other sites

daca pe bec scrie H1 inseamna ca iti trebuie instalatie H1.

daca masina ta e facuta sa mearga pe benzina o avea ceva daca bagi motorina?

 

hai ca poate sunt rau...pe pisika sunt 2 tipuri de faruri unele care merg cu H7 altele cu H1.

daca ai H1 pui instaltie H1.

Edited by BDC-ul
Link to comment
Share on other sites

la bmw e36 exista doua tipuri de far

cele cu lupa si cele fara lupa

la cele cu lupa soclul becului este H1

iar la cele fara lipa soclul este H7

 

in mare parte instalatiile de xenon sunt la fel

ideea e sa fie acelasi soclu cu ce ai tu pe masina

 

oricum s-ar putea sa fie nevoie sa pilesti un pic gura de acces a becului, becul de xenon fiind un pic mai "gras"

Link to comment
Share on other sites

am faruri cu lupa si H1

ms. o sa imi cumpar instalatie cu becuri H1.

acum ma bate gandul sa caut pe la dezmembrari, daca vinde cineva faruri cu tot cu xenon, pt ca ale mele sunt si cam ingalbenite...

nu exista faruri cu xenon si daca tot vrei sa schimbi farul, du-te la magazin si fa o mica investitie intr-o pereche noua de faruri

 

acum ma bate gandul sa caut pe la dezmembrari, daca vinde cineva faruri cu tot cu xenon, pt ca ale mele sunt si cam ingalbenite...

 

S-a pus xenon pe E36 ? :blink:

de fabrica niciodata

Link to comment
Share on other sites

Intrebarea era oarecum retorica :blink: .

 

Mi-am luat kit xenon siemens, acum urmeaza sa imi cumpar si niste faruri, d'alea negre ( si masina e tot neagra).

multumesc pentru sugestii tuturor !

Siemens nu face lampi xenon. Ceea ce ai cumparat este doar un alt kit HID din multele produse asiatice ce au invadat piata. La pretul lui, e destul de bun, totusi.

post-1921-1202237421_thumb.jpg

Edited by BoBo
Link to comment
Share on other sites

Intrebarea era oarecum retorica :blink: .

evident de altfel dar unii nu si-ar fi dat seama de asta :) asa ca am zis doar ca sa fie siguri

 

 

 

Mi-am luat kit xenon siemens, acum urmeaza sa imi cumpar si niste faruri, d'alea negre ( si masina e tot neagra).

multumesc pentru sugestii tuturor !

Siemens nu face lampi xenon. sunt un fel de wannabe , dar nu iti face griji, sunt ok, ca multe altele de altfel

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.