Jump to content

E90 NU CITESTE DVD NAVIGATIE (PROFESSIONAL)


F10

Recommended Posts

CURIND MI-AM ADUS UN E90 330D,SI NU IMI CITESTE DISCUL DE NAVIGATIE,ZICE PLEASE INSERT NAVIGATION DVD, DESI ESTE IN EL DISCUL, INTERESANT E CA DVD-URI CU MP3 LE CITESTE,LA REPREZENTANTA AU SPUS CA E DE LA SOFT,AM SCHIMBAT SOFTU SI NIMIC TOTUL E LA FEL,MASINA E IN GARANTIE DE FABRICA INCA 6 LUNI,AM OBSERVAT CA NU ISI PREA DAU INTERESUL (PROBABIL CA TREBUIE SA FACA PE GRATIS),SI SOFTUL L-AU PUS SI NICI MACAR NU AU VERIFICAT DACA MERGE NAVIGATIA,AU SPUS CA ACUMA TREBUIE SA MEARGA TOTUL BINE :) , ASTA ESTE LA NOI :blink: .

 

A MAI AVUT CINEVA PROBLEMA ASTA? TREBUIE OARE SCHIMBATA UNITATEA CE CITESTE,CA MIE IMI SUNA MAI DEGRABA PROBLEMA DE CITIRE DECIT DE SOFT...

Link to comment
Share on other sites

Inainte sa iau masina de la reprezentanta din .de am observat ca nu functioneaza navi,si am rugat sa imi dea un alt dvd sa vad daca e de la aparat

sa e discul de vine,am pus discul 2007 -02 si mia aparut harta,insa cind am plecat dupa 5 minute sa oprit,mam intors si au zis sa vin in tara ca masina e in garantie si o repara,si miau dat discul original 2006, pe cate nu il citeste deloc.Maine la 10 iara m-au chemat la reprezentanta sper sa se rezolve ceva mai multe maine

 

Apropo are cineva disc pt.europa de est navi professional,macar Ungaria mar interesa,acuma imi vine depe net 2007 02 dar cred ca e numa west,sa ne ajutam intre noi :blink: ..

Link to comment
Share on other sites

Si eu am un Mio C520 dar mam gandit ca ar fi bine sa rezolv acuma pina e in garantie ca cine stie cit costa si nici masina n-a fost ieftina sa ma bag acum iara in alte cheltuieli daca nu e necesar :) dar iara se dovedeste ca tara noastra e tara noastra,nu de parca in in Germania neamtu nu imi datea raspunsuri

relative. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca unitatea are probleme.Eu am patit-o cu un disc audio pe care l-am bagat in locul dvd-ului de navi si la un moment dat nici nu il mai citea si nici nu il mai ejecta afara.Pana la urma dupa cateva ore a iesit si de atunci nu mai bag decat dvd-ul de navi in dvd-rom.Am mai citit pe undeva ca nu e ok sa bagi alte discuri acolo.
Link to comment
Share on other sites

Azi dupa 4 ore de asteptare la Banat Car au reusit sa stoarca din DVD o eroare ca sa poata sa mi-l schimbe pe garantie,altfel

DVD MP3 uri citea fara probleme, vad ca esti din Timisoara,poate ne blituim odata, da inca nam nr. RO :) ca sa ma identifici :blink:

 

Cu discul 2007 a citit acolo ,dar probabil citea mai greu si dupa un moment dat na mai citit discul si sa oprit,maine voi afla mai multe la reprezentanta

 

 

Azi dupa 4 ore de asteptare la Banat Car au reusit sa stoarca din DVD o eroare ca sa poata sa mi-l schimbe pe garantie,altfel

DVD MP3 uri citea fara probleme, vad ca esti din Timisoara,poate ne blituim odata, da inca nam nr. RO :) ca sa ma identifici :)

Link to comment
Share on other sites

Azi dupa 4 ore de asteptare la Banat Car au reusit sa stoarca din DVD o eroare ca sa poata sa mi-l schimbe pe garantie,altfel

DVD MP3 uri citea fara probleme, vad ca esti din Timisoara,poate ne blituim odata, da inca nam nr. RO :) ca sa ma identifici :blink:

 

Cu discul 2007 a citit acolo ,dar probabil citea mai greu si dupa un moment dat na mai citit discul si sa oprit,maine voi afla mai multe la reprezentanta

 

 

Azi dupa 4 ore de asteptare la Banat Car au reusit sa stoarca din DVD o eroare ca sa poata sa mi-l schimbe pe garantie,altfel

DVD MP3 uri citea fara probleme, vad ca esti din Timisoara,poate ne blituim odata, da inca nam nr. RO :) ca sa ma identifici :)

Eu zic ca ar trebui sa fi fair-play , sa fi mai exact in afirmatii si sa lasi reprosurile deoparte...

Link to comment
Share on other sites

Am facut rost de DVD-Navi pt navteq de la un baiat si nimic....( asa mi-au spus ca e navteq aparatul nu becker ....etc ) imi zice "Please insert the navigation CD...." Nu cred ca e de la soft.... :blink:

 

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...7615&st=120

pagina 7 postul 140

 

ma ajuta cineva va rog :) ?

Edited by ikiy
Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult..... exact bulgaria, turcia ..imi trebuie ca am traseu acolo de mai multe ori.... Ok atunci poti sa imi spui daca se gaseste vre-o harta unde, cum se numeste ( harta ungaria....etc doar sa vad cum arata :blink: ) si cum pot sa downlodez ? Raman dator daca imi dai un link si imi explici cum se face.... :)

 

Si mai am o intrebare.... cand ai zis navi busns. asa scrie si pe dvd dar nu trebuie sa fie VDO,becker,navteq sau ceva ...?

Edited by ikiy
Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult..... exact bulgaria, turcia ..imi trebuie ca am traseu acolo de mai multe ori.... Ok atunci poti sa imi spui daca se gaseste vre-o harta unde, cum se numeste ( harta ungaria....etc doar sa vad cum arata :blink: ) si cum pot sa downlodez ? Raman dator daca imi dai un link si imi explici cum se face.... :)

 

Si mai am o intrebare.... cand ai zis navi busns. asa scrie si pe dvd dar nu trebuie sa fie VDO,becker,navteq sau ceva ...?

Navteq este firma care cartografiaza drumurile,benzinariile,hotelurile...etc.

VDO Siemens este producatorul aparatului in sine.

Eu am trimis un mail la Navteq in urma cu cateva zile si am primit un raspuns evaziv,dar se pare ca nici in 2008 n-o sa apara dvd cu fartile Romaniei,Bulgariei si Turciei.

L.E. Navi business are o singura fanta pt cd/dvd,iar professional are 2,una pt navigatie strict si una pt muzica.

 

Uite aici:

"Thank you for contacting NAVTEQ regarding mapping for Romania , Bulgaria and Turkey .

Being NAVTEQ Europe, we distribute (mainly) for the European markets. It depends however on the manufacturer of the unit if they are willing to have a product developed for their range of units. Thus far, this is not the case.

NAVTEQ is continuously working on the expansion of its coverage of countries that are currently not included in our product portfolio.

Should you require additional information, please send us your feedback by replying to this email including your reference number. You may also contact us through our Customer Service Centre at the phone numbers provided below.

With kind regards,

NAVTEQ Customer Service Centre

Edited by Alex2006
Link to comment
Share on other sites

si eu am bmw din 2005 cu culoare lafel ca a ta. Poate are 2 sau 3 optiun in plus :blink: Deci daca cumpar cd-ul asta zici ca o sa merga nu ? Adica e pt aparate nostr. ?

 

Hai vad cum pot sa fac .... Mersi oricum si bafta cu vanzare :)

In Romania nu merge.Navteq nu a cartografiat tara noastra(inca).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Problema cu "please insert navigation DVD" la mine era cauzata de unitatea ce citeste discul,care nu functiona in parametrii normali, multumire baietilor de la reprezentanta azi mi s-a rezolvat problema, unitatea a fost schimbata repede,si acuma totul fuctioneaza! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.