Jump to content

vreau 320 ci din 2001


elvislorin

Recommended Posts

dupa cum spune si titlul mi s-a pus pata pe un 320 ci ...cu km putini si motorul de 170 ponei

ma intereseaza ceva info despre cum merge, intretinere, probleme specifice si in ultimul rand consumul...preturi in de, ro...daca e mai bine sa ma duc eu dupa el sau sa iau de la noi...orice info e binevenita

Link to comment
Share on other sites

Cum merge in comparatie cu ce? Testdrive-ul este edificator, criteriile diferite. Daca ai drum prin Bucuresti si am o fereastra libera, ne-ntalnim sa vezi.

Intretinere ... nu am memoria cifrelor, da' cred ca nu sare mai mult de 700RON schimbul filtrelor si a uleiului.

Probleme specifice, chederele usilor se dezlipesc si nu-i decat 800-1000RON/bucata.

Consumul, este undeva la 14-15% in Bucuresti, depinde de trafic.

Link to comment
Share on other sites

Eu am schimbat pana acum debitmetrul si ma asteapta senzorul axa cu came. Nu am avut probleme cu chederele inca dar nu se stie niciodata.

Aaa, si am uitat. Bucse si bascule. Dar astea sunt consumabile.

Iti recomand coupe in situatia in care nu vei fi nevoit sa iei pasageri. Eu am mai luat si d'astia si m-a cam enervat ca trebuie sa ma dau jos sa le fac lor loc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cum merge in comparatie cu ce? Testdrive-ul este edificator, criteriile diferite. Daca ai drum prin Bucuresti si am o fereastra libera, ne-ntalnim sa vezi.

Intretinere ... nu am memoria cifrelor, da' cred ca nu sare mai mult de 700RON schimbul filtrelor si a uleiului.

Probleme specifice, chederele usilor se dezlipesc si nu-i decat 800-1000RON/bucata.

Consumul, este undeva la 14-15% in Bucuresti, depinde de trafic.

 

 

nu aveti incredere totala in afisajele din bord;la un drum de aprox. 1000km pe autostrada cu o viteza medie de 160km/h cu m54b22(200.000km) imi indica in bord consum de 12,6-12,8%;dupa mai multe operatiuni genul fa plinul,reseteaza kilometrajul la 0 si apoi fa plinul din nou dupa ce ai luat la cunostinta de kilometrii parcursi intre cele doua alimentari, in final am facut socotelile si mi-a iesit un consum de doar 10%(recunosc ca a papat mai mult de jumatate de litru de ulei la distanta asta,dar niste mecanici ziceau ca BMW-urile benzina in principiu consuma mai mult ulei).

Link to comment
Share on other sites

Pacat ca nu vrei sa iti mai iei 320ci, eu o am de 1 luna :blink: si sunt foarte multumit de ea:)

Consuma in jur de 14%in oras si 7,4 afara.Cat despre marimea coupeului(E46), mie unu mi se pare ca este aproximativ egala cu una in 4 usi. mai greu e cu urcatu spate:)

Link to comment
Share on other sites

ba vreau....dar cum ziceam mai sus...am alte prioritati...stii vb aia: am bmw dar stau cu mama si cu tata...trebuie sa imi iau un loc al meu mai intai...am aproape 28 de ani...ce fac daca vin cu o tipa...ii zic mamei sa plece la plimbare? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.