Jump to content

noua mea achizitie


ghost

Recommended Posts

salutare voua, ma intorc din nou avand in vedere schimbul de replici de acum catva timp pe marginea subiectului cu actele de 525i :blink: ........mai tineti minte, nu?,.......mai bine ca nu tineti minte :) ..........oricum, acea masina am vandut-o si mi-am cumparat un bmw mai nou si pe gustul meu dar mai mult pe gustul sotiei :) ,......asadar este un 318i, 150hp, coupe si inca nu am apucat sa mi-o trec pe nume, oricum poate sunt persoane care cunosc masina pt ca are ceva istorie din punct de vedere al fostului proprietar :) .........

........oricum, bafta va doresc si sper sa ne intalnim pe sosele si sa schimbam impresii mai ales in ceea ce priveste tuningul optic si mecanic, poate se organizeaza vreo intalnire si ne vedem..........sau poate o sa fiti in wek la intalnirea moto din targoviste (eu voi fii si cu zebrazx6 si sotia cu masina).

...........daca aveti ceva probleme eu va pot ajuta in reparatii de calculatoare la modelele prevazute cu cip in cheie(am experienta in asa ceva mai ales pe linia aprinderii partea finala de putere si comanda)

post-470-1126089258_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

imi permit un sfat rapid: da jos mizeria aia de pe portbagaj, ca strici toata masina.

ar mai fi si alte balarii pe ea (ca deh, tot romanul isi bate joc de masina pardon face tuning), dar ala e chiar...

 

probabil ca de-acolo vin restul de ~40 cai pe care ti i-a vindut ala :blink:

Link to comment
Share on other sites

:) ..deci, este 318is 16v, iar lamaia e obligatorie pt ca sotia nu are un an de cand si-a luat permisul :) ...........eu asa am inteles in legatura cu cp, in talon are 103kw........porcaria aia din spate nu pot sa o dau jos pt ca mie unul imi place :) :)

.........eu zic ca masina are ceva tuning pe ea, adica, amortizoare sport, este f joasa, cauciucuri 225fata 235spate pe17, faruri cu lupa si angeleye, toba sport si alte maruntisuri.. :) mie mi-a placut masina :blink:

Link to comment
Share on other sites

mie-mi plac rotile. nu si marimea lor... cu 225 pe fata o sa plingi dupa casete de directie foarte rapid. nu iti sar dintii din gura in mers ? :blink:

 

aaa.... si aia nu e masina de incepator. nu cu roti late si suspensie sport... zau. e pacat de bani si e pacat sa chinui fata :)

Link to comment
Share on other sites

mie-mi plac rotile. nu si marimea lor... cu 225 pe fata o sa plingi dupa casete de directie foarte rapid. nu iti sar dintii din gura in mers ? :)

 

aaa.... si aia nu e masina de incepator. nu cu roti late si suspensie sport... zau. e pacat de bani si e pacat sa chinui fata :)

41739[/snapback]

 

 

:) masina a fost alegerea ei.....eu sunt motociclist :blink:

 

 

in legatura cu suspensia, aici ai dreptate este prea tare in schimb fac curbe la 90grade fara sa clipesc :)

Edited by ghost
Link to comment
Share on other sites

Da, daca e 318is, are 140cp.

41769[/snapback]

Depinde ce 318i este nu?Si 103KW sunt 140 cp dar puterea unui motor se calculeaza todeauna in KW sau puterea in general in W nu?Iar in taloanele germane sunt mai nou in KW cum e si normal.

Link to comment
Share on other sites

Depinde ce 318i este nu?

41773[/snapback]

A atasat o poza cu masina. Vezi primul post.

 

Si 103KW sunt 140 cp dar puterea unui motor se calculeaza todeauna in KW sau puterea in general in W nu?Iar in taloanele germane sunt mai nou in KW cum e si normal.

41773[/snapback]

In Romania sunt de ani buni in kw.

Link to comment
Share on other sites

repet, cum ti-ai dat seama _din poza_ ca e 318is si nu altceva ? :blink:

 

intreb pe bune, poate exista vreun detaliu, ca eu nu ma pricep la e36

41788[/snapback]

A.. inseamna ca am raspuns eu aiurea. Credeam ca Turbo-Mann zicea ca depinde daca e E30 sau E36, 318is. De aia am raspuns ca se vede in poza. Altfel, un 318is nu cred sa aiba semne distincte fata de un 318i.

 

Sau cel putin daca te uiti din unghiul din care este facuta poza :)

Link to comment
Share on other sites

:blink: nu stiu care e treaba cu is dar este un motor de 1,8l si are 2 axe cu came ceea ce inseamna ca are ceva power in plus fata de un 1,8 obisnuit..........ca si curiozitate am un amic care are un compact 1,8it si cam tot atati cp

 

 

ps. am vazut acum ceva vreme cateva fimulete de pe 4tuning.ro de la curse ilegale de prin bucuresti :) ......mi-au placut

Edited by ghost
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.