Jump to content

beculete de pozitie ALBE...


Recommended Posts

salut

ma intereseaza beculete de pozitie albe (nu galbene), dar nu de-alea chinezesti care dau eroare de bec ars, si iti ramane aprins semnalizatorul...

stiti daca se pot gasi pe undeva ?

becurile pt faza lunga sunt H7, dar ce putere tre' sa aiba ?

sunt cumva mai puternice in W decat cele clasice de 55w?

merci mult.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pune-ti becuri cu LED-uri....sunt albe stinse si se aprind rosu...la 120ron am gasit eu la un magazin de piese electronice...au soclu deja pt fasung auto....

Si la pozitie eu mi-am pus leduri...dar oricum la tine nu prea dau bine...la E34 e locul mai mic unde lumineaza beculetul de pozitie asa ca un led poate acoperi acea zona...

post-752-1206084613_thumb.jpg

post-752-1206084665_thumb.jpg

post-752-1206084712_thumb.jpg

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

salut

ma intereseaza beculete de pozitie albe (nu galbene), dar nu de-alea chinezesti care dau eroare de bec ars, si iti ramane aprins semnalizatorul...

stiti daca se pot gasi pe undeva ?

becurile pt faza lunga sunt H7, dar ce putere tre' sa aiba ?

sunt cumva mai puternice in W decat cele clasice de 55w?

merci mult.

De la un magazin de piese unde au PHILIPS BLUEVISION.Eu am luat de la un magazin din Pitesti cu 7 ron becul de pozitie.Lumina de pozitie nu mai e galbena e alba. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
salut

ma intereseaza beculete de pozitie albe (nu galbene), dar nu de-alea chinezesti care dau eroare de bec ars, si iti ramane aprins semnalizatorul...

stiti daca se pot gasi pe undeva ?

becurile pt faza lunga sunt H7, dar ce putere tre' sa aiba ?

sunt cumva mai puternice in W decat cele clasice de 55w?

merci mult.

De la un magazin de piese unde au PHILIPS BLUEVISION.Eu am luat de la un magazin din Pitesti cu 7 ron becul de pozitie.Lumina de pozitie nu mai e galbena e alba. :twoup:

 

Daca nu ai rezolvat problema pana acum, iti donez eu un set Philips BlueVision nefolosit (sigilat).

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Daca te referi la cele cu LED, am incercat eu, dau eroare in bord. Consuma doar 3W (in loc de 5 cat ar trebui - atat consuma becul) , si de aici eroarea. Cica s-ar putea face niste improvizatii cu cate o rezistenta pentru a disparea eroarea, dar personal consider ca este putin cam extrem sa faci atatea improvizatii pentru un bec.
Link to comment
Share on other sites

La E46 montezi angel eyes-uri Âşi ai rezolvat problema. :)

 

 

.... si apar altele, specifice angeleyes/urilor. Dar, cu bani si ceva timp liber, se rezolva, ca orice problema. :)

 

XXL, ce ai mai facut? Iti oferisem prin luna mai un set Philips BlueVision... Daca ai rezolvat, inchide nene, topicul, ca incep povestile ...

Link to comment
Share on other sites

initial am deschis topicul pentru a afla daca merg leduri pe pozitie...

 

intre timp am ales varianta angel-eyes.... si bine am facut !

 

topiul ramane deschis pentru cine mai are curiozitati legate de asa ceva...

 

PS: @CC23298- Philips Blue Vision nu face doi bani ! mi-am luat si eu cu 140 RON sa vad ce stiu sa faca, apoi le-am scos la vanzare cu 80 sa imi mai scot din pierdere...

Link to comment
Share on other sites

PS: @CC23298- Philips Blue Vision nu face doi bani ! mi-am luat si eu cu 140 RON sa vad ce stiu sa faca, apoi le-am scos la vanzare cu 80 sa imi mai scot din pierdere...

 

Nu era vorba de becuri H7, ci de bulbi speciali pt pozitii. Lumina este alba si se ard greu. Eu asa ceva foloseam inainte de a pune "cerculetele". Am ramas cu un set sigilat pe cap si inca il am la "Donatii". Pret raft 6 euro.

Link to comment
Share on other sites

initial am deschis topicul pentru a afla daca merg leduri pe pozitie...

 

intre timp am ales varianta angel-eyes.... si bine am facut !

 

topiul ramane deschis pentru cine mai are curiozitati legate de asa ceva...

 

PS: @CC23298- Philips Blue Vision nu face doi bani ! mi-am luat si eu cu 140 RON sa vad ce stiu sa faca, apoi le-am scos la vanzare cu 80 sa imi mai scot din pierdere...

 

 

Sal. am o intrebare ca sa nu mai deschid alt topic.Ce parere ai de angel eyes merita pus pe faruri daca nu sunt originale?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.