Jump to content

E90, 330d


F10

Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

O masina superba, frumoasa, dotata, tot ce vrei! Rar am zis despre o masina asa ceva :twoup:

ABSOLUT SUPERBA! Daca ar avea/ar fi avut si trapa...te-as fi intrebat daca si/sau cand o vinzi cred :))

S-o stapanesti sanatos, este foarte foarte frumoasa, extraordinara!

 

P.S. Cand vin in TM mi-o prezinti si mie te rog ?:)

 

Am vazut c-ai scris "tempomat cu optiune de urmarire/frinare"...e un sistem de genul de pe MERCEDES-urile S ...respectiv E al nou ?

Adica...daca activezi acest sistem si franeaza din fata...si nu esti atent...franeaza singura?

Ms

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...
Sa ne anunti de rezultatul obtinut.Parerea mea scoate alea cu alpine.

Dar daca ar scrie acolo HARMAN/KARDON cred ca nimeni n-ar tusi...

 

 

Am montat ieri amplificatorul singur la mine in curte,a durat cam 3-4 ore pt ca am incercat sa lucru cat mai frumos ,firele toate cositorite,izolate cu tuburi de guma ce se micsoreaza la caldura.

 

Ce pot spune ca se lucra foarte usor cu BMW,nimic nu se rupe ce dai jos,ceea ce pui inapoi sta bine,instructiunile originale sunt usor de inteles,nu am nici un fel de pregatire in domeniu,dar mesteresc de cand ma stiu.

 

Nu am dat jos nici macar bornele de la baterie,am avut doar grija sa nu fac un scurt circuit.Se scoate bancheta spate,pragurile spate-fata,captuseala din covor de pe partea dreapta a portbagajului pt conectarea (-) la caroserie,si (+) la borna bateriei.

 

Sub pragul fata trebuiesc localizate cele 6 (3 perechi a cate 2) de aceeasi culoare(3xalbastru/maro, 3xalbastru/negru) .Se leaga firele amlificatorului la acestea(nu intru in amanunte).

 

Oeveall se aude mai bine,volumul nu este mai mare decat cu doar 30% aprox.,inaltele suna mai bine,basul mai tare,dar aceasta modificare aduce dupa sine necesitatea schimbarii celor 2 difuzoare de sub scaun,pt ca cele stock nu fac fata la volum maxim.

 

Am tinut emblemele pt ca am considerat ca se potrivesc cu trimurile de aluminiu si cu rama sitei de difuzor (individual audio).

 

 

 

 

 

 

 

ce e chestia aia care era in dreapta? de langa amplificatorul apline pus de tine?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mi-a venit kitul Alpine,doar ca am avut o mica surpriza,cand am desfacut cutia unul din tweetere a fost lovit, pe sub grilajul de protectie,din fericire l-am desfacut bucati si l-am reparat incat abia se vede,si la sunet se aude exact ca celalalt intact.

 

Am mai comandat si 2 site de protectie Individual audio pt difuzoarele din usa,si 2 rame cu lacas pt tweetere.

 

 

 

 

 

 

 

poti sa imi spui de unde ti-ai achizitionat kit-ul alpine? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.