Jump to content

Accidente BMW


alex

Recommended Posts

Cred ca toti am fost "INCONSTIENTI" cel putin odata!!!Ghinionul lui a fost sa ii apara ceva in fata si sa nu mai poata controla "BOLIDUL"...nu vad de ce va hazardati atat. :)

38191[/snapback]

 

"Gura Pacatosului Adevar Graieste !" :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 606
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca toti am fost "INCONSTIENTI" cel putin odata!!!Ghinionul lui a fost sa ii apara ceva in fata si sa nu mai poata controla "BOLIDUL"...nu vad de ce va hazardati atat. :blink:

38191[/snapback]

 

Cu asta sunt de acord. Singura problema e ca unii sunt inconstienti odata si invata repede. Altii, nu. Eu sincer, nu cred ca soferul septarului, era la prima inconstienta. Si daca tot vroia sa incerce, de ce trebuia sa NU fie singur in masina?!? Uite ca in loc sa plece singur, a plecat cu alti 4 "inconstienti"...

Link to comment
Share on other sites

Cred ca toti am fost "INCONSTIENTI" cel putin odata!!!Ghinionul lui a fost sa ii apara ceva in fata si sa nu mai poata controla "BOLIDUL"...nu vad de ce va hazardati atat. :blink:

38191[/snapback]

 

 

esti "INCONSTIENT" cand esti singur nu cand esti cu inca 4 oameni in masina! --- daca era singur s-ar fi numit sinucidere asa se numeste omor

Link to comment
Share on other sites

esti "INCONSTIENT" cand esti singur nu cand esti cu inca 4 oameni in masina! --- daca era singur s-ar fi numit sinucidere asa se numeste omor

38287[/snapback]

Vrei sa spui ca nu ai mers niciodata destul de tare incat sa pui si viata altora in pericol?nu trebuie sa fie neaparat cu tine in masina!!!Poate fi un pieton sau un alt participant la trafic....nu tot omor se numeste la o adica????

Link to comment
Share on other sites

Vrei sa spui ca nu ai mers niciodata destul de tare incat sa pui si viata altora in pericol?nu trebuie sa fie neaparat cu tine in masina!!!Poate fi un pieton sau un alt participant la trafic....nu tot omor se numeste la o adica????

38341[/snapback]

 

 

 

mergi mai tare unde se poate unde nu stai cuminte sau poate tu esti unu' din aia care se baga pe banda a III-a (contasens) disperat sa depaseasca el cat mai repede si care crede ca el este cel mai tare dintre toti (daca da zi-mi pe unde mergi ca sa ma feresc de tine)

Link to comment
Share on other sites

Sincer acum, nu cred ca exista macar unul dintre noi care sa nu fi depasit viteza legala si sa nu fi facut vreo prostie, "inconstientza" macar odata... Marea majoritate ai utilizatorilor acestui forum sunt proprietari de ursuleti si pisicute, masini de fuga, asa ca nu fiti lupi moralisti  :blink:

Daca erati cuminti si voiati sa mereti cuminte, va luati cate un Logan sau cate un VW Polo...

38371[/snapback]

 

 

problema este sa recunosti ca este inconstienta. o faci, asta e, e greu sa te cenzurezi, sa te abtii, in fine. dar nu cred ca e cazul sa ne sau sa gasim scuze in general vorbind...

Link to comment
Share on other sites

Sincer acum, nu cred ca exista macar unul dintre noi care sa nu fi depasit viteza legala si sa nu fi facut vreo prostie, "inconstientza" macar odata... Marea majoritate ai utilizatorilor acestui forum sunt proprietari de ursuleti si pisicute, masini de fuga, asa ca nu fiti lupi moralisti  :)

Daca erati cuminti si voiati sa mereti cuminte, va luati cate un Logan sau cate un VW Polo...

38371[/snapback]

CORECT!!!BINE ZIS :blink:

Link to comment
Share on other sites

Marea majoritate ai utilizatorilor acestui forum sunt proprietari de ursuleti si pisicute, masini de fuga, asa ca nu fiti lupi moralisti  :blink:

Daca erati cuminti si voiati sa mereti cuminte, va luati cate un Logan sau cate un VW Polo...

38371[/snapback]

 

Bmw nu inseamna neaparat fuga :)

 

Eu in ultima vreme fac toate drumurile din afara localitatii in limitele legale (fara misto). E chiar mai misto, nu mai stai cu grija ca iei vreun radar, consumi mai putin (am scos consum de 9.6, 120km in afara si 30 in oras :), ceea ce e bine pt mine)...

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

Cei care sustin treaba ca toti merg cu viteza, nu au dreptate.

 

Si eu cand am fost ceva mai tanar am fost inconstient, dar cu un dram de noroc, am evitat un asa accident groaznic. In plus, inconstienta mea, bineinteles si masina acelor timpuri, nu m-au dus niciodata atat de aproape de un asa accident. Dar mi-am invatat lectia foarte repede.

 

Acum, desi am condus masini de 300-400 CP, nu mai sunt inconstient. Da, mai fac si eu cate una, mai accelerez cu pedala la podea, mai merg pe cate o autostrada germana cu peste 200 km/h.

 

Dar in Romania, nu prea depasesc viteza legala. Nu o depasesc in special in localitati. Probabil in afara localitatilor, ajung la 120 km/h, dar doar daca drumul si conditiile nu ma fac inconstient.

 

Probabil pe A1 sau A2 mai ajung la 170 km/h, dar pentru scurte perioade de timp. In rest acul sta la 140 km/h sau chiar mai putin.

 

Cert, sa mergi cu 200 km/h e fain, doar toti iubim viteza. Dar atunci cand exista o mica sansa sa se termine tragic, e inconstienta.

 

Mai mult, atunci cand chiar faci un accident care se lasa cu victime, nu mai poti spune nimic. Daca spui, "am avut ghinion" e o mare nedreptate pentru victimele tale.

 

Recent cineva se lauda pe aici, ca accidentul in care a fost implicat, s-a intamplat la 200 km/h. IN ORAS!

 

Pai asta nu e inconstienta? Nu cere o asa viteza, victime umane? Sa presupunem ca nu se intampla nimic... Nu era tot inconstienta si DOAR norocul a facut sa nu se intample nimic?

 

Eu spun sa mergeti odata pe langa Munchen, pe nistre Bunderstrasse, unde e permis 90 km/h si o sa ramaneti suprins ca desi e plin de masini mai puternice si mai sigure cu mult decat cele din Romania, se circula intr-un mod foarte civilizat si fara INCONSTIENTI LA VOLAN! Si cu viteze SUB viteza legala! Sunt ei mai prosti sau suntem noi mai smecheri?!?

 

Eu spun ca noi ne DOAR credem mai smecheri... Pana o patim. Daca avem noroc, invatam lectia FARA VICTIME si ajungem sa STIM ca suntem inconstienti in asa conditii.

 

Pentru unii, e prea tarziu. Dumnezeu sa-i odihneasca in pace. Victimele inconstientilor sunt nevinovate!

Link to comment
Share on other sites

Victimele inconstientilor sunt nevinovate!

38386[/snapback]

 

 

pai toate victimele sunt nevinovate :)

 

toata lumea ajunge la o varsta la care conduce cu 50 in oras si 120 afara.. dar atunci moare si spiritul bmw :blink: uitati-va la filmuletele bmw daca nu ma credeti.. te indeamna la ilegalitati .

 

Nu vad dc mi-as mai cumpara vreodata bmw fara sa fac un drift sau sa schimb pe rosu 1,2,3 as putea merge si cu un golf 4tdi foarte bine.

 

Stiati ca si ceilalti pasageri din autovehicul pot sa spuna soferului sa mearga mai incet?

Link to comment
Share on other sites

beck, permite-mi sa nu fiu de acord. Spiritul BMW nu consta in inconstienta.

 

Cat despre drift sau mers mai tare... Clar, dar undeva unde nu mor oameni.

 

Eu nu-mi voi cumpara un BMW ca sa fac liniute sau ca sa plec de la semafor cu scrasnit de roti.

Link to comment
Share on other sites

Indiferent de situatie....

VITEZA - UCIDE!!!

CONSUMUL DE BAUTURI ALCOOLICE(respectiv droguri) -UCIDE

OBOSEALA -UCIDE

TERIBILISMUL UNOR SOFERI- UCIDE(poti avea Dodge Viper sau foarte bine Dacia 1300)

NERESPECTAREA REGULILOR DE CIRCULATIE SI A PARTENERULUI DE TRAFIC -UCIDE

si nu in ultimul rand LIPSA DE EXPERIENTA!!!

 

 

Ar fi multe de spus si de comentat (cazuri celebre si mai putin celebre....)....prefer sa ma opresc AICI! :blink:

Link to comment
Share on other sites

am avut si eu un accident cu victima ( ranit ) la 60 la ora, si-mi dau seama ca t de usor poti scapa controlul situatiei. desi nu brusc, acea intamplare mi-a schimbat modul de a conduce... nu pot spune ca nu merg tare, sau nu conduc sportiv, dar gandesc de doua ori inainte sa apas pedala
Link to comment
Share on other sites

cine credea ca nu va mai fi pomenita marca bmw, cand e vorba de accidente rutiere a sperat in van... aseara la stirile pro tv,titlu mare: un bolid bmw l-a accidentat pe adrian enache. cititoarea de prompter: ieir in constanta un bolid marca bmw l-a accidentat pe binecunoscutul cantaret adrian enache. expiratul de adrian enache povesteste: "un fitzos cotidian, cum ii numesc eu pe proprietarii de bmw-uri, m-a acrosat din spate, lovindu-mi autoturismul. bine ca cel putin fitzosul cotidian a avut bunul simt sa-si recunoasca vinovatia si sa-mi dea asigurarea"

ti se face sila

Edited by aleks
Link to comment
Share on other sites

"un fitzos cotidian, cum ii numesc eu pe proprietarii de bmw-uri, m-a acrosat din spate, lovindu-mi autoturismul. bine ca cel putin fitzosul cotidian a avut bunul simt sa-si recunoasca vinovatia si sa-mi dea asigurarea"

:blink:

Cred ca tipul e si un pic invidios ca nu are el BMW!!!In viziunea lui probabil toti proprietarii de BMW sunt niste parveniti...

Link to comment
Share on other sites

"un fitzos cotidian, cum ii numesc eu pe proprietarii de bmw-uri, m-a acrosat din spate, lovindu-mi autoturismul. bine ca cel putin fitzosul cotidian a avut bunul simt sa-si recunoasca vinovatia si sa-mi dea asigurarea"

:)

Cred ca tipul e si un pic invidios ca nu are el BMW!!!In viziunea lui probabil toti proprietarii de BMW sunt niste parveniti...

38736[/snapback]

poate daca ar fi cantat si el muzica mai noua de 1975 ar fi avut cu ce sa-si cumpere... :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

:blink: eu am vazut ieri pe strada un seria 1 nou nout,rosu,cu numere de leasing ,la stop...era facut pe partea soferului varza varza de la aripa pana la usa din spate... :) cand am plecat de la stop am vazut si cine era la volan....o blonda in toata frumusetea ei cu niste ochelari D&G imensi....sa fi fost ea la volan cand a facut accidentul? :)
Link to comment
Share on other sites

:blink: eu am vazut ieri pe strada un seria 1 nou nout,rosu,cu numere de leasing ,la stop...era facut pe partea soferului varza varza de la aripa pana la usa din spate... :) cand am plecat de la stop am vazut si cine era la volan....o blonda in toata frumusetea ei cu niste ochelari D&G imensi....sa fi fost ea la volan cand a facut accidentul? :)

39845[/snapback]

 

mai,mai, :) , de ce esti rau? poate asa a gasit-o in parcare :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.