Jump to content

Accidente BMW


alex

Recommended Posts

bah oameni buni ideea e sa invatam ceva din asta nu sa comentam aiurea ca se putea intampla oricui......oare????? :blink:

....ma indoiesc, ca nu cred ca daca am circula cu 200 de km la ora prin oras am mai fi vreounul in viata!!!!! .....hai sa recunoastem si sa fim realisti ca la toti ne place sa o apasam dar haideti sa si facem ceva in legatura cu asta...adica sa o apasam in locuri safe nu in oras!!!!!!

 

eu vreau sa se inteleaga atat: nu a fost o intamplare ce s-a petrecut a fost inconstienta!!!!!!!!!!!!!!!!!! si pretul platit eu zic ca e enorm ...4 vieti!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 606
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma va-ti cam aprins, si nu prea inteleg de ce, red cap are si el dreptate-n felul lui daca e sa mori mori oricum, dar asta nu inseamna sa ne fortam norocul si sa zburam cu 200km/h pe o strada de 6m latime, cu masini parcate pe o parte si pe cealalta parte a ztrazii. pai atunci daca tot e sa murim si la 50km si la 200 de ce dracu nu mergem toti cu pedala la fund, ca ce iti e scris in frunte iti e pus nu. daca ai zile o sa traiesti si daca sari de la etajul 10. :blink:
Link to comment
Share on other sites

[...]

Poti merge pe strada si sa iti cada o caramida sau o bucata de tencuiala in cap de la un bloc... s.a.m.d. Daca este sa mori... vei muri oricum nu te impacienta.

[...]

85785[/snapback]

 

Inteleg de aici ca putem merge cum vrem, ca soarta oricum e cea care hotaraste. Cool si cand ma gandesc cat de frica mi-era pana acum... O sa incerc sa nu mai tin cont si sa merg cum vreau.

 

FERITI-VAAAAAAA!

Link to comment
Share on other sites

AR99RMS sa stii ca nu vreau sa intru in polemici cu tine si stiu ca e ff greu sa pierzi un prieten intrun accident de masina dar nu mi se pare oarecum normal sa fii asa de dur ,e adevarat ca a gresit enorm si a luat inca 3 vieti cu el dintro prostie dar spunemi si mie de cate ori nu ai depasit 150 cu lume in masina,daca ai patii ceva DOAMNE FERESTE asa ai vrea sa spuna lumea de tine si cu ast aam incheiat discutia,inca o data nu vreau sa intru in polemici cu nimeni
Link to comment
Share on other sites

ute aci poza dura de la accidentu pus si de RMS.

 

Deci eu inainte.....eram super inconstient...veneam praf de la timi...cu 200 la ora si deastea cu 4 in masina.....inconstient...ca noroku n-am patit-o.....dar dupa ce am vazut clar in fata ce se poate intampla din inconstienta....mi-e cam frica acuma.....mai nou port centura cand ies din localitate....si ma gandesc de 4 ori inainte sa o calc......

Link to comment
Share on other sites

asa ca ar fi bine sa invatam din greselile si inconstienta lu altii!!!!!

 

.....Viteza ucide!!!!!!!!

85776[/snapback]

 

 

Tot timpul se vor gasi cativa inconstienti care sa provoace accidente grave.Si nici nu cred ca este vina lor,doar sunt inconstienti :)

 

Deci singura solutie(pe care o vad eu) ar fi respectarea legilor.Ah,nu ma astept ca anumiti indivizi cu foarte multi bani sa respecte legile, pentru ca asa este normal.

 

In momentul cand politia isi va face datoria si fiecare va suporta consecintele pentru greselile facute, totul va fi foarte frumos .Pe sosea :)

 

De exemplu,daca bei la volan sau depasesti cu mult viteza legala unii scapa cu o spaga,sau nici atat,cu un ...telefon.

 

Tare curios sunt cati vor mai conduce bauti,sau vor mai merge cu viteza mult peste limita legala, daca pentru astfel de infractiuni se va suspenda permisul minim 1 an.

Cam nasol,nu?Nu tu telefon lui unchiu,nu bani dati spaga,doar permisul suspendat :D .

Suna a utopie,stiu,dar pana se va intampla acest lucru,cand voi mai conduce pe drumurile patriei ,voi fi cu ochii in patru :)

 

Stiu ca un accident se poate intampla oricui,dar incerc sa ma feresc de soferii kamikaze :blink:

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca sunt bune, au efect de soc. Sunt genul de imagini pe care poate nu le uiti pana maine cand te sui la volan. Am intrat o singura data acum cativa ani pe ogrish.com la recomandarea unui prieten si am vazut niste imagini de la cateva accidente pe care le mai tin minte si acum. Nu o sa spun ca de atunci merg numai cu 40/km pe ora, dar imi place sa cred ca poate au adaugat un pic de atentie si cumpatare in stilul meu de condus, si poate exagerez mai putin in trafic.

 

Toate cele bune si imi pare rau pentru prietenii lui RMS.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

ma va-ti cam aprins, si nu prea inteleg de ce, red cap are si el dreptate-n felul lui daca e sa mori mori oricum, dar asta nu inseamna sa ne fortam norocul si sa zburam cu 200km/h pe o strada de 6m latime, cu masini parcate pe o parte si pe cealalta parte a ztrazii. pai atunci daca tot e sa murim si la 50km si la 200 de ce dracu nu mergem toti cu pedala la fund, ca ce iti e scris in frunte iti e pus nu. daca ai zile o sa traiesti si daca sari de la etajul 10. :blink:

85805[/snapback]

 

eu am avut un accident cu un tico .....o intrat unul de pe contrasens pe banda mea eu 120 el vreo 60 si mo facut praf tico de 8 ori m-am dat peste cap .....multzam la D-zeu am avut doar mici taieturi de la cioburi......o sa pun curand poze....dar ce vreau sa spun e ca se poate intampla si sa fie destinul sau soarta dar sunt sigur ca daca s-ar mai intampla .....nu cred ca ar fi atat de simplu ca prima oara :) ....

Eu cred ca impresiile de 200 la ora in oras ar trebui sanctionate foarte grav ....puscarie chiar!!!! pt ca mai bine previi decat sa tratezi.......si cand spun asta poate sa ma inteleaga numai aceia care intradevar au trecut prin momente grele sau au pierdut pe cineva apropiat

Link to comment
Share on other sites

eu am avut un accident cu un tico .....o intrat unul de pe contrasens pe banda mea eu 120 el vreo 60 si mo facut praf tico de 8 ori m-am dat peste cap .....multzam la D-zeu am avut doar mici taieturi de la cioburi......o sa pun curand poze....dar ce vreau sa spun e ca se poate intampla si sa fie destinul sau soarta dar sunt sigur ca daca s-ar mai intampla .....nu cred ca ar fi atat de simplu ca prima oara ....

Eu cred ca impresiile de 200 la ora in oras ar trebui sanctionate foarte grav ....puscarie chiar!!!! pt ca mai bine previi decat sa tratezi.......si cand spun asta poate sa ma inteleaga numai aceia care intradevar au trecut prin momente grele sau au pierdut pe cineva apropiat

imi pare rau pt accidentul tau si sunt intru totul de acord cu o pedeapsa grava dar nu puscaria ca habar naveti cat de greu poate fii, o amenda uriasa si supendarea carnetului pe un an mi sar parea suficienta ,daaaaaaaarrr........fara spaga si telefoane la unchiu si la nasu....parerea mea

Link to comment
Share on other sites

eu am stat acu vreo 4 ani ,un an pe bara,si fara accidente sau ceva de genul...

era legea aia ca daca ai 2 retineri de permis in 6 luni se anuleaza permisul...

poate ca la 2 retineri se mai putea face ceva..dar la 4,greu de tot...(vreo doua retineri le aveam in lipsa,nici nu stiam de ele)

fratzilor..stiti cum ma linistit vacanta??!!?!?!?nu aveti idee!!!cred ca iau 2-3 amenzi pe an,si alea,de centura,de telefon...etc...

si inca ceva,m-am dus si am dat examen(fara scoala ce e drept...insa cu un atent examen psihologic pe bune luat).la examen ,traseul l-am dat cu un locotentent care ma alergase cu mult timp in urma ceva-ceva prin bucuresti..dar deh,atunci erau alte vremi...puteai sa te incordezi la ei...va dati sema ce fata a facut ala cand m-a vazut.mi-a zis totusi ca am noroc ca ma iubeste cineva "acolo sus"..si am scapat .. :blink:

asa ca,sfatul meu..calc-o si fa "smekerie" unde tine,nu asa ,aiurea...vremurile s-au schimbat..cand am luat permisul la 18 ani erau 10 masini toate noapte prin bucuresti..ne cunosteam ziceai ca sintem intr-o comuna..acu..noaptea e trafic ca si ziua..si politia are masini cat de cat..nu ca inainte..ne dadeam mari in fata lor (aveau aro,dacia,maxim vento)

cine a umblat afara stie...eu cel putin cand merg prin ungaria,mai ales pe nationale..zici ca dau de permis..pai nu?!? 20 de euro minim,indiferent ce faci..asa ca te linistesti...

Link to comment
Share on other sites

pt romani asta e cea mai buna arma amenda nu puscaria ,parerea mea sau suspendarea ca la tine bineinteles

86240[/snapback]

 

ati vazut voi vreun roman care in momentul cand e o parcare aglomerata sa zica nu parchez aici ca e loc rezervat pt handicapati???....si se parcheaza pt ca suntem un popor de neciopliti de aia se intampla cate se intampla.......era intr-un topic o discutie de nervosii cu passaturi care se ia la intrecere cu tot ce le iese in cale...de ce? pt ca is romani!!!!!de aia

eu in majoritatea depasirilor cand ies din oras , toti pe care ii depasesc is cu pedala la podea ...cand legea zice clar ca e interzis sa faci magarii deastea.....dar mno vede romanul bmw negru, folii alea alea ce zice stai sa vezi cel f.t pe fraierul asta

Imi e greu sa cred ca se va schimba vreodata ceva la tara asta!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

vad ca unii sunt romani si sunt impotriva.... EMIGRATI FRATILOR

ala e prost ca e roman, ala e taran ca e roman, ala e smecher ca e roman, ala e idiot ca e roman.....

orice ar fi ala e asa ca e roman

BRAVO VOUA ROMANILOR

Link to comment
Share on other sites

vad ca unii sunt romani si sunt impotriva.... EMIGRATI FRATILOR

ala e prost ca e roman, ala e taran ca e roman, ala e smecher ca e roman, ala e idiot ca e roman.....

orice ar fi ala e asa ca e roman

BRAVO VOUA ROMANILOR

86297[/snapback]

 

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

incercand sa raman oarecum on topic ,ideea principala e ca avem ce sa invatam din accidentele altora,si ca toti,subliniez..toti ar trebui sa invatam sa ne controlam..pt ca totul tine de fapt de autocontrol....

daca toti ar alerga la inconstienta,ar fi un carnagiu pe sosele.parerea mea e ca nu sint sanctinati corespunzator cei care fac greseli in trafic.daca i-ar ustura mai rau si la buzunar..si pe deaspura ar sta pe bara,oftand ca masina sta in parcare..nu cred ca ar mai fi atatea accidente.eu cand am gresit,am platit,si pe deasupra ma si linistit,asa ca a fost o lectie buna zic eu..

daca ar fi sa sanctinez pe cineva,as sanctiona cam in ordinea urmatoare:

-in afara orasului pe toti care efectueaza transport persoane cu microbuze dinalea..cand in mod normal nu ar trebui sa se faca transport interurban cu masini care au o singura usa pt pasageri..pe deasupra cu niste masini transformate din dube in masini cu locuri(nicaieri in comunitatea europeana nu se fac asemenea improvizatii).probabil ca din cauza asta,la fiecare accident in care e implicata o duba dinaia toate scaunele sint facute gramada unu peste altul..zboara din suruburi..

-in oras as sanctiona pe toti taximetristii care creeeaza haosul din bucuresti...soferi fara experenta in mainile carora isi lasa lumea nevinovata viata.si le-as lua carnetele alaora care merg cu gioarsele alea de masini,fara frane,lumini etc...adevarate pericole publice..

Link to comment
Share on other sites

Hmm parerile noastre ale tutoror sunt '' impartite '' dar au un numitor comun viteza.Se poate intampla oricui si la orice viteza asta asa e indiscutabil cum spunea cineva mai sus mergi cu 50 si te ia un tir din contrasens cu 100 n-ai ce sa faci asta e dar faptul ca o calci cu 100 sau peste prin oras e o tampenie la fel de mare ca cel care o face.

Am avut accidente si in RO si in afara si tin sa spun ca dupa ce l0am avut m-am linistit total :blink: .

Ex : eram la semafor a 4 a masina in 2004 prin iulie .... semafor pe rosu pietonii traversau ( un semafor renumit in Bc pt accidente mortale ) si vad in oglinda 2 faruri care se apropiau f repede : Un nebun ca altceva nu putea sa fie trece pese dubla line continua pe rosu trece milimetric pe langa 3 pietoni cu peste 150 km/h .

Am crezut ca fac infarct pe loc inca si acuma mi-a ramas intiparit chestia respectiva .

Avea BMW chiar sunt unii asa de inconstienti ?

Si ce daca avem masini de 2-300 de cp asta nu inseamna ca strazile sunt ale noastre si as zice asa : daca tot avem BMW-uri sau alte masini tari hai fratilor sa mai traim un pic ca sa putem sa le conducem mai mult macar pt atata ca de nevste ne-am saturat toti* :) .

Recunosc imi place viteza dar niciodata in oras niciodata .

Link to comment
Share on other sites

eu am avut un accident cu un tico .....o intrat unul de pe contrasens pe banda mea eu 120 el vreo 60 si mo facut praf tico de 8 ori m-am dat peste cap .....multzam la D-zeu am avut doar mici taieturi de la cioburi......o sa pun curand poze....dar ce vreau sa spun e ca se poate intampla si sa fie destinul sau soarta dar sunt sigur ca daca s-ar mai intampla .....nu cred ca ar fi atat de simplu ca prima oara :) ....

Eu cred ca impresiile de 200 la ora in oras ar trebui sanctionate foarte grav ....puscarie chiar!!!! pt ca mai bine previi decat sa tratezi.......si cand spun asta poate sa ma inteleaga numai aceia care intradevar au trecut prin momente grele sau au pierdut pe cineva apropiat

85986[/snapback]

 

 

pune si tu poze frate..... sa vedem tico :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.