Jump to content

325 i 2005 STEPTRONIC


alexmr2004

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salut,am posibilitatea sa mi achizitionez si eu un 325 i din 2005 model nou 218 cp,cu cutie Steptronic.Ceva tips & hints? Thanks

 

Pai spune-ne mai multe detalii despre masina : nr. de m,dotari,pret...si noi ne vom da cu parerea...:blink:

Desigur,daca vrei. :)

Link to comment
Share on other sites

Salut,am posibilitatea sa mi achizitionez si eu un 325 i din 2005 model nou 218 cp,cu cutie Steptronic.Ceva tips & hints? Thanks

ia un mecanic bun cu tine si du masina la un tester valabil. in rest, tu decizi daca e ceea ce vrei sau nu. Mie imi pare ok masina ca si motorizare si dotari. daca poti pune si niste poze cu ea.

Link to comment
Share on other sites

NU pot nici sa merg cu un mecanic si nici sa pun poze.Am pe cineva de incredere in afara care a gasit o si acu ramane sa ma hotarasc.Din ce am citit e un pic mai lenesa cutia steptronic decat cea manuala si mai sensibila(?!?).Nu am mai avut BMW ci doar un A6 din 2002 de 131cp diesel.In cazul in care o sa mi o cumpar oricum sunt sigur ca va fi o schimbare radicala in bine ,dar vreau sa fiu sigur ca e un best choice si de asta apelez la connaisseurs :blink:
Link to comment
Share on other sites

Eu am E90 cu cutie steptronic si vreau sa zic ca nu e lenesa deloc.Cutia o sa iti invete stilul de condus si o sa schimbe asa cum o obisnuesti.In privinta fiabilitatii nu am auzit sa fie probleme la cutiile de pe E90.Cutia are 6 trepte si 3 pozitii Drive/DriveSport/Manual.Eu nu mai vreau masina cu cutie manuala dar asta tine de gustul fiecaruia.
Link to comment
Share on other sites

garantia e relativa si nu cred ca-ti mai acopera multe chestii la km aia chiar daca mai e valabila.

aia 7.7 stii sigur ca ii scoate masina cu orice sofer. ca sa scoti 7 cu manuala trebuie sa ai ceva skills.

Edited by Rares
Link to comment
Share on other sites

garantia e relativa si nu cred ca-ti mai acopera multe chestii la km aia chiar daca mai e valabila.

aia 7.7 stii sigur ca ii scoate masina cu orice sofer. ca sa scoti 7 cu manuala trebuie sa ai ceva skills.

I know..The perfect shift...Acu conduc o nubira la care ma chinui sa optimizez demarajul :blink: ...So la bmw cred ca nu vor fi pb... :)

 

Eu am E90 cu cutie steptronic si vreau sa zic ca nu e lenesa deloc.Cutia o sa iti invete stilul de condus si o sa schimbe asa cum o obisnuesti.In privinta fiabilitatii nu am auzit sa fie probleme la cutiile de pe E90.Cutia are 6 trepte si 3 pozitii Drive/DriveSport/Manual.Eu nu mai vreau masina cu cutie manuala dar asta tine de gustul fiecaruia.
Link to comment
Share on other sites

garantia e relativa si nu cred ca-ti mai acopera multe chestii la km aia chiar daca mai e valabila.

aia 7.7 stii sigur ca ii scoate masina cu orice sofer. ca sa scoti 7 cu manuala trebuie sa ai ceva skills.

I know..The perfect shift...Acu conduc o nubira la care ma chinui sa optimizez demarajul :blink: ...So la bmw cred ca nu vor fi pb... :)

 

Eu am E90 cu cutie steptronic si vreau sa zic ca nu e lenesa deloc.Cutia o sa iti invete stilul de condus si o sa schimbe asa cum o obisnuesti.In privinta fiabilitatii nu am auzit sa fie probleme la cutiile de pe E90.Cutia are 6 trepte si 3 pozitii Drive/DriveSport/Manual.Eu nu mai vreau masina cu cutie manuala dar asta tine de gustul fiecaruia.

aaaaa

pai stai asa sa o luam babeste. Cutia are 4 pozitii: P - parcare, N - liber, R - marsarier si D - drive, care D e format din drive, drive sport si manual, care drive inseamna mers normal - schimba ea, drive sport inseamna ca schimba ea dar la turatii mari aproape de rosu si manual inseamna ca ii dai tu din levier cu + si - si schimba cum vrei tu.

Link to comment
Share on other sites

Poate ajuta cu ceva.http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=15358

Merci ,am fost citit topicul acesta inainte de a crea unul pt 325.Nu m a lamurit prea bine discutia de acolo pt ca se invartea in jurul modelelor 2002-2004 si era vb si de cele pe diesel

E vorba de modelele E90/91/92

Link to comment
Share on other sites

am condus si eu un 325i cu cutie automata, un coupe nou, superba masina si este sprintena rau, mai ales la kickdown, pleaca.

este interesanta si cutia automata, dar este pentru lenesi, parerea mea. este altceva cea cu este la M5 sau M6.

dar motorul este bun si cutia promite.

bafta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.