Jump to content

M-am decis sa imi scot 318D-ul de pe portbagaj


horik87

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu le-am dat jos fara feon.Cu o surubelnita invelita in carpa sa nu sara lacu`.Dupa am curatat cu mana banda aia dublu adeziva si am dus masina la spalat unde am cerut sa insiste cu carpa.S-a curatat ok.Si nu au ramas urme sau alte semne.Bafta
Link to comment
Share on other sites

Eu le-am dat jos fara feon.Cu o surubelnita invelita in carpa sa nu sara lacu`.Dupa am curatat cu mana banda aia dublu adeziva si am dus masina la spalat unde am cerut sa insiste cu carpa.S-a curatat ok.Si nu au ramas urme sau alte semne.Bafta

 

 

Initiatorul topicului din cauza faptului ca are motorul de 1995cc sau 1951 cc ,de ce sa scrie pe masina lui 318d ,ori 320d ori deloc :blink:

 

p.s. un fel de "wanna be"

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

vreau sa le dau jos si din cauza ca multi zic.. aaa. dar ce motor mic.. de 1.8.. si eu le zic.. mai este de 2.0 si atunci incep sa intrebe.. pai de ce scrie 318 atunci.... cine are 318d cunoaste sentimentul

Multi timpiti cred ca la 318 motorul e de 1.8 :blink:

Link to comment
Share on other sites

Mi-ai dat o idee buna: ce ar fi sa schimb intrele ele M3 cu M6? :) :)

 

 

atunci s-ar numi "taranism" si o sa-ti vezi poza acolo ,la cati suntem implicati p-aici pe forum nu te rateaza sigur :)

 

vreau sa le dau jos si din cauza ca multi zic.. aaa. dar ce motor mic.. de 1.8.. si eu le zic.. mai este de 2.0 si atunci incep sa intrebe.. pai de ce scrie 318 atunci.... cine are 318d cunoaste sentimentul

 

 

ce m-am prins :blink:

 

p.s. poti sa le spui ca are 318d pentru ca are mai putini cai ....dar nu stiu daca o sa mai ai prestanta necesara atunci

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

vreau sa le dau jos si din cauza ca multi zic.. aaa. dar ce motor mic.. de 1.8.. si eu le zic.. mai este de 2.0 si atunci incep sa intrebe.. pai de ce scrie 318 atunci.... cine are 318d cunoaste sentimentul

pai si ai dat-o pana la urma? ca incepe lumea sa-ti cunoasca masina, si apoi nu mai are niciun farmec...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Eu le-am dat jos fara feon.Cu o surubelnita invelita in carpa sa nu sara lacu`.Dupa am curatat cu mana banda aia dublu adeziva si am dus masina la spalat unde am cerut sa insiste cu carpa.S-a curatat ok.Si nu au ramas urme sau alte semne.Bafta

 

 

Initiatorul topicului din cauza faptului ca are motorul de 1995cc sau 1951 cc ,de ce sa scrie pe masina lui 318d ,ori 320d ori deloc :)

 

p.s. un fel de "wanna be"

Nu e vb de asta.Inestetice dupa parerea mea.Si daca ar fii scris 330 i as fii facut acelasi lucru ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu e vb de asta.Inestetice dupa parerea mea.Si daca ar fii scris 330 i as fii facut acelasi lucru ! :blink:

 

 

mdea....

poate tu ,insa initiatorul ...nu cred ca are o problema cu estetica...are o problema cu faptul ca nu scrie 320d , ca are motorul de 2.0d ,nu de 1.8d... daca ar avea 320d pe spate nu cred ca ar mai avea freo problema cu inscriptia.... :)

Link to comment
Share on other sites

Bun, atunci intrebarea logica este: de ce nu isi scoate 318d si pune in locul lui 320d sau chiar 330d?? :blink:

 

 

pentru ca nu ar fi impacat cu gandul... :) stie el in inima lui care este adevarul ...asa mai bine numai are ,alegerea este ok

 

daca isi pune 320d o sa isi doreasca un 320d si 150cp....

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Bun, atunci intrebarea logica este: de ce nu isi scoate 318d si pune in locul lui 320d sau chiar 330d?? :blink:

 

 

pentru ca nu ar fi impacat cu gandul... :) stie el in inima lui care este adevarul ...asa mai bine numai are ,alegerea este ok

 

daca isi pune 320d o sa isi doreasca un 320d si 150cp....

 

exact

Link to comment
Share on other sites

Man,pai de ce nu ti-ai luat de la inceput un e46,320i, 325i sau 328i,adevarul ca am vazut foarte multe e46 diesel si foarte rar injectie,am vazut intr-o zi un e46 scria 328i,nu am avut ocazia sa-l intreb pe proprietar daca intradevar e 328i ca drept sa a-ti spun rar vezi un e46 cu asfel de motorizare,salut.
Link to comment
Share on other sites

Man,pai de ce nu ti-ai luat de la inceput un e46,320i, 325i sau 328i,adevarul ca am vazut foarte multe e46 diesel si foarte rar injectie,am vazut intr-o zi un e46 scria 328i,nu am avut ocazia sa-l intreb pe proprietar daca intradevar e 328i ca drept sa a-ti spun rar vezi un e46 cu asfel de motorizare,salut.

Chestia cu dieselu` e deja traditionala , precum sarmalele :blink:

Link to comment
Share on other sites

gata.. l-am scos .. am inceput sa le scot cu uscatoru de par.. si mi-am dat seama dupa ca mult mai usor le tragi jos cu o ata.. nu merita efortu cu uscatorul de par...

 

 

Au ramas semne ? Cum sa le tragi cu o ata in jos? pai nu inteleg... e gaurita tabla faci un nod si tragi in jos? Lipesti ata de numar sau cum ca nu ma prind...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.