Jump to content

Tuning Seria 3


Leusor

Recommended Posts

mie doar stopurile sa zic ca mi se par un pic uratele. In rest fatza si linia imi plac foarte mult. Exprima foarte multa agresivitate. Adica exact ceea ce trebuie sa exprime si cu care m-ar castiga de eventual client de 3ar.  :blink:

47849[/snapback]

Din lateral si din fata e oki. Ai dreptate, e agresiva. Spatele, cum spuneam, are ochii un pic oblici. Si se vede...

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni, am auzit eu.., sau cei de la BMW au schimbat designerul ? In afara de grila de radiator, noile BMW-uri abia mai respecta vechea linie.Noul, nu intotdeauna este si frumosul ... prin noile designuri, BMW-urile sunt ceea ce erau "japonezele" acum cativa ani buni.

Parerea mea, nu trebuie sa coincida cu a ceilorlalti. Singurele serii care-mi plac la BMW sunt 6 si 7.

Linii curbate la BMW ???.. faruri in colturi?? stopuri oribile ?...Bleah... Eu personal, sunt convins ca vor scade vanzarile BMW.. si asta datorita designului.

 

BMW, au scos niste masini..."fardate"

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni,  am auzit eu..,  sau cei de la BMW au schimbat designerul ? In afara de grila de radiator, noile BMW-uri abia mai respecta vechea linie.Noul, nu intotdeauna este si frumosul ... prin noile designuri, BMW-urile sunt ceea ce erau "japonezele" acum cativa ani buni.

Parerea mea, nu trebuie sa coincida cu a ceilorlalti. Singurele serii care-mi plac la BMW sunt 6 si 7.

Linii curbate la BMW ???..  faruri in colturi??  stopuri oribile ?...Bleah... Eu personal, sunt convins ca vor scade vanzarile BMW..  si asta datorita designului.

 

BMW,  au scos niste masini..."fardate"

47856[/snapback]

 

No offence, dar tu ai fost pe luna pana acum? :blink:

 

N-ai auzit de Bangle?

 

oricum ai dreptate.. :)

Link to comment
Share on other sites

Degeaba ziceti ca nu e frumos, mie mi se pare cu mult mai agresiva decat E36 sau E46. Fatza e incruntata rau de tot, parca e un pachet de nervi gata sa explodeze.

47899[/snapback]

 

 

Mie... mi se par doar fiare contorsionate dupa un prost gust.

Sorry.. pe luna nu am fost, desi mi-as dori.

Care e "faza" cu Bangle ?

Designerul asta nou... a gresit definitia "liniei".. La BMW trebuia sa fie " distanta cea mai scurta intre doua puncte"... well, nu mai este. Tot ce vad eu acum, e: BMW cu "urechi", BMW cu "farduri",BMW cu stopuri de KIA....etc... BMW-ul ptr. mine nu mai e ce a fost.(ma refer la ultimele modele)

 

M-am dus la bavaria, sa-mi comand o masina noua, care sa fie ultimul E46...inainte de asta ... 2006. Ei bine, nu sa putut.

Link to comment
Share on other sites

nu ma bag prea mult sa spun o impresie despre acest caz dar in general faptul ca locul soferului numai are caracterul acela individualizat cu toate instrumentele orientate spre tine mi se pare de (cenzurat)... efectiv in BMW-ul meu de acum ma simt ca intr-un loc dedicat mie in care eu sunt seful... bordul drept de la modelul nou imi creaza o senzatie de imprestiere si mai sterge putin sin individualitatea BMW... Pacat...

Nu spun nimic in special de designul exterior dar as spune ca BMW e46 facelift sau fara facelift e mai reusit decat acest E90... cu tot tunningul din lume...

 

cineva mai sus spunea ca seamana cu o japoneza sau coreeana si bine zicea... as spune ca la momentul actual japonezii si coreeni incearca sa produca lucruri clasice, europene iar ai nostrii europeni se tin de tampenii asiatice... e pacat pentru ca se pierde din ce in ce mai mult din ceea ce avea BMW specific si adevarat...

Edited by crisjohn
Link to comment
Share on other sites

Da-l dreaq de look ca e radical si de aia nu place. E la fel ca la 5 care nu a placut la nimeni cand a aparut si acum majoritatea si-au schimbat parerea. Ar trebuii sa mergeti cu unu si sa faceti comparatie intre tinuta de drum a E90-ului si cea a E46-lui. E90 e mult peste...

 

 

nu ma bag prea mult sa spun o impresie despre acest caz dar in general faptul ca locul soferului numai are caracterul acela individualizat cu toate instrumentele orientate spre tine mi se pare de (cenzurat)... efectiv in BMW-ul meu de acum ma simt ca intr-un loc dedicat mie in care eu sunt seful... bordul drept de la modelul nou imi creaza o senzatie de imprestiere si mai sterge putin sin individualitatea BMW... Pacat...

Nu spun nimic in special de designul exterior dar as spune ca BMW e46 facelift sau fara facelift e mai reusit decat acest E90... cu tot tunningul din lume...

 

cineva mai sus spunea ca seamana cu o japoneza sau coreeana si bine zicea... as spune ca la momentul actual japonezii si coreeni incearca sa produca lucruri clasice, europene iar ai nostrii europeni se tin de tampenii asiatice... e pacat pentru ca se pierde din ce in ce mai mult din ceea ce avea BMW specific si adevarat...

48738[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Am auzit eu bine...? sau cei de la BMW si-au concediat designerul american datorita vanzarilor care au scazut drastic. ??

 

Edit ""... BMW designer moved Chris Bangle, the controversial chief designer at BMW, has been removed from direct styling responsibility for all future models, writes Joseph Dunn. ""

Edited by CrissXL
Link to comment
Share on other sites

Am auzit eu bine...?  sau cei de la BMW si-au concediat designerul american datorita vanzarilor care au scazut drastic. ??

48850[/snapback]

 

 

Nu cred ca l-au concediat!Deocamdata :blink:

 

Edit:

Inseamna ca asa e.In acelasi timp:

 

 

"Ironically, Bangle’s move upstairs comes at a time when many BMW owners who initially opposed his challenging styling admit that the new look is growing on them."

Link to comment
Share on other sites

""BMW announced last week that Bangle has been promoted to the newly created post of director of BMW group design an executive job distanced from the design floor. Critics say the move is a response to sustained criticism levelled at Bangle over the design direction in which he has taken the company. But Mark Harrison, BMW’s corporate communications manager says, It is essentially a pat on the back and a promotion after 10 years of service, although he admits the new position will effectively end Bangle’s day-to-day involvement in car design. That job has been given to Adrian van Hooydonk, previously president of Designworks, BMW’s California studio.""

 

Sa inteleg ca de fapt l-au promovat pe Bangle, pentru a nu mai avea nici o tangentza cu designul :blink:

Edited by CrissXL
Link to comment
Share on other sites

...BMW DESIGNER IS EVIL MERCEDES ROBOT CLAIMS INSIDER

 

 

The German car industry has been rocked this week by claims that BMW's design director is actually controlled by Mercedes-Benz.

An anonymous insider at Merc's Stuttgart HQ alleges that Chris Bangle, head of BMW styling for the last seven years, is actually a sophisticated robot intent on slowly destroying the company. "Zis started as a harmless project by ze R&D department," claims the informant who we've given a ludicrous German accent to make him seem more sinister, "But ven ze board discovered it zey hatched an interesting plan. Ve vould send ze robot for a job in ze BMW design studio, just to see vot vould happen. Little did ve sink he would be made design director."

The three-pointed snitch insists that this scheme was just an innocent prank; "I mean, ve made him look like such a clichĂŠd designer. Ze stupid glasses, ze inadvisable facial hair, ze ability to talk complete bollocks about his company's designs and instinctively slag off all uzzer designer's verk; it vas too obvious but zey fell for it!" It was at this stage that the Mercedes management realised the evil potential for their new creation. "Ve haf long admired BMW's design integrity. So ve decided to see if it could be ruined....

 

 

"Lumea" vorbeste, si un ochi format analizeaza, unora le place noul Seria 3, dar multora nu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.