Jump to content

consumul la 325i


adrianrus

Recommended Posts

1. Puteti sa-mi dati niste costurile de intretinere la 325i, inclusiv consum? Sunt mai ridicate ca la 320i?

 

2. Care e diferenta intre 325xi si 325i, daca exista?

 

3. Atasez o imagine. Se poate demonta chestia aia pentru telefon? Mi se pare tare de prost gust, si vreau sa stiu daca o pot da jos inainte sa iau masina...

 

Daca ar fi sa alegeti o masina (doua poze atasate) ce interior ati alege?

 

Multumesc mult pentru raspunsurile care vor veni...

post-6951-1206827617_thumb.jpg

post-6951-1206827783_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Putin mai ridicate decat la 320i insa nu cu mult.

 

Consuma minim 16 in Bucuresti si maxim 18 in aglomeratie.

 

2. 325xi este cu tractiune integrala, 325i cu tractiune spate.

Datorita acestui fapt, un 325xi va consuma mai mult cu 1.5 - 2 l datorita tractiunii integrale.

 

3. Este un carkit, se poate demonta.

 

Al doilea interior, arata mult mai bine si este o masina mult mai dotata.

 

Scaune sport, volan M, cotiera...

Daca te referi la trimuri (ornamente), cele argintii arata cam cel mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Si mie-mi place varianta 2 dar e de 325xi si nu as vrea consumul ala.

Caut 320i dar nu prea gasesc pana in 12k, consum mai mic, motor mai mic, taxa mai ieftina...costuri mai mici....

Astea sunt doua masini pe care le-am aflat la 12k si imi plac...

 

M-as feri oarecum de 325xi, tocmai din cauza consumului...

Multumesc pentru raspunsurile de pana acum...

Edited by w4u
Link to comment
Share on other sites

Si mie-mi place varianta 2 dar e de 325xi si nu as vrea consumul ala.

Caut 320i dar nu prea gasesc pana in 12k, consum mai mic, motor mai mic, taxa mai ieftina...costuri mai mici....

Astea sunt doua masini pe care le-am aflat la 12k si imi plac...

 

M-as feri oarecum de 325xi, tocmai din cauza consumului...

Multumesc pentru raspunsurile de pana acum...

ia 325i nu o sa-ti para rau 100 %...(poti lua unul cu mai putine dotari 12k maxim)

 

un 320i pana in 12k gasesti dar cu mai putine dotari...ar mai fi si taxa de inmatriculare oricum pe care nu trebuie sa o uiti :blink:

Link to comment
Share on other sites

Am condus mai multe masini cu tractiune integrala.

A6 2.5tdi quattro, A4 1.9tdi quattro, E60 530xd..

 

Imi place mai mult sa conduc o masina cu tractiune spate decat una cu tractiune integrala.

 

De ce? Pentru senzatii.

 

In 12k tre sa am inclus si TVA-ul...

Nu prea gasesc 320i sau 325i in banii astia....

Ma uit pe site-uri nemtesti mobile.de, autohus.de, autoscout24.de dar oferta e de cateva masini (5-6) ...

Link to comment
Share on other sites

Consuma minim 16 in Bucuresti si maxim 18 in aglomeratie.

eu cred ca se poate si mai putin de 16, nu mult mai putin dar mai putin :blink:

la drum probabil ~10 poate si mai putin daca mergi "normal" dar poate consuma si 12-14 :)

Link to comment
Share on other sites

Eu vorbesc de un consum mediu care se calculeaza pe minim 500 km.

 

Asa daca resetezi consumul si mergi pe la 11 noaptea poti sa scoti si 10 in oras insa nu este relevant.

 

Daca mergi 500 km in Bucuresti la ore normale nu cred ca se poate scoate un consum mai mic de 16.

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca se poate, eu nu am mai resetat consumul de ~1400km si din astia ~150 i-am facut afara si pe BC imi oscileaza intre 15.0 si 15.2 si am mers la ore normale si normal, numai noaptea NU :)

am controlat si consumul la pompa si atat mi-a dat (poate + max 0.5 L) :blink:

si vb de 330 nu de 325

sincer cred ca poti sscoate consum de 14 cu 325 (si 13 cu 320) dar NU mai putin, daca mergi la ore normale, nu noaptea cand e sooper liber

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca se poate, eu nu am mai resetat consumul de ~1400km si din astia ~150 i-am facut afara si pe BC imi oscileaza intre 15.0 si 15.2 si am mers la ore normale si normal, numai noaptea NU :)

am controlat si consumul la pompa si atat mi-a dat (poate + max 0.5 L) :blink:

si vb de 330 nu de 325

sincer cred ca poti sscoate consum de 14 cu 325 (si 13 cu 320) dar NU mai putin, daca mergi la ore normale, nu noaptea cand e sooper liber

 

Eu am un amic cu un E46 325i care niciodata n-a consumat sub 16 in oras, probabil depinde mult de sofer insa el conduce destul de calm.

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca se poate, eu nu am mai resetat consumul de ~1400km si din astia ~150 i-am facut afara si pe BC imi oscileaza intre 15.0 si 15.2 si am mers la ore normale si normal, numai noaptea NU :)

am controlat si consumul la pompa si atat mi-a dat (poate + max 0.5 L) :blink:

si vb de 330 nu de 325

sincer cred ca poti sscoate consum de 14 cu 325 (si 13 cu 320) dar NU mai putin, daca mergi la ore normale, nu noaptea cand e sooper liber

 

Eu am un amic cu un E46 325i care niciodata n-a consumat sub 16 in oras, probabil depinde mult de sofer insa el conduce destul de calm.

 

 

si 320 mai atinge consumul asta ...Eu nu stiu cum dau unii la 330 ..13 ....Probabil merg la vale ...cu ochii pe turometru tot timpul .

13 ia 316 i .....Sincer nu stiu care mai e placerea de a avea BMW daca nu mai vezi din cand in cand pe turometru 5500 -6000 ...

ma rog confort , look ,,,etc ...

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca se poate, eu nu am mai resetat consumul de ~1400km si din astia ~150 i-am facut afara si pe BC imi oscileaza intre 15.0 si 15.2 si am mers la ore normale si normal, numai noaptea NU :)

am controlat si consumul la pompa si atat mi-a dat (poate + max 0.5 L) :blink:

si vb de 330 nu de 325

sincer cred ca poti sscoate consum de 14 cu 325 (si 13 cu 320) dar NU mai putin, daca mergi la ore normale, nu noaptea cand e sooper liber

 

Eu am un amic cu un E46 325i care niciodata n-a consumat sub 16 in oras, probabil depinde mult de sofer insa el conduce destul de calm.

 

 

si 320 mai atinge consumul asta ...Eu nu stiu cum dau unii la 330 ..13 ....Probabil merg la vale ...cu ochii pe turometru tot timpul .

13 ia 316 i .....Sincer nu stiu care mai e placerea de a avea BMW daca nu mai vezi din cand in cand pe turometru 5500 -6000 ...

ma rog confort , look ,,,etc ...

 

Corect... 5000 si eu ii mai dau...

Ideea este ca nu voi face mai mult de 10.000km pe an.

Biroul mi-e la 2 km de casa, mai ies seara sau in weekend in oras cu gagica si in rest... vreo 120km pana la tara si inapoi din 2 in 2 saptamani...

Diesel-ul cade din start, nici nu vreau s-aud zgomotul ala...

318i mi se pare slabut...deci un 320i sau 325i. Depinde ce gasesc. Pana acum am incercat o multime de masini dar ba una era lovita, ba nu avea tva-ul inclus, ba nu era de la firma ca sa poata emite factura...

Acum ma gadesc si la 325i, sper ca nu sunt costuri de intretinere mai mari decat la 320i.

325xi nu ma gandesc pentru ca e prea mare consumul...imi inchipui...

Link to comment
Share on other sites

ca o mica paranteza: 325i are acelasi consum ca 330i :blink:

http://www.ultimatespecs.com/index.php?opt...1,4944&do=1

 

 

Bullshit ....Inseamna ca am motor de 330 de consum intre 12,5 si 14 :)

 

nu. astea sunt datele date de fabricant :). adaugi cam 3-4 litri si obtii consumul real. nu 10 cum s-a spus mai devreme.

vroiam sa subliniez ca datele furnizate de fabricant in privinta consumului sunt identice la 325i si la 330i atat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.