Jump to content

316ti compact


marius2000

Recommended Posts

astept opinii....

 

Opinia mea este ca compactul nu este BMW adevarat. :) De ce nu iei E46 coupe sau sedan? Poti sa gasesti parti SH mult mai usor, daca te ingrijoreaza intretinerea.

 

 

Tot ce este produs sub "elicea" de la BMW este un BMW veritabil... :blink:

parerea mea este caci gusturile nu se discuta ,iar la motorizare daca nu vrei sa alergi cu ea poti sa iti iei 316ti ,dar daca vrei sa o alergi ia-ti macar 318ti (143cp) :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

o opinie personala... e o jignire la marca bmw modelu asta mai bine ia un seria 3 coupe

 

 

astept opinii....

 

Opinia mea este ca compactul nu este BMW adevarat. :) De ce nu iei E46 coupe sau sedan? Poti sa gasesti parti SH mult mai usor, daca te ingrijoreaza intretinerea.

De fiecare data se gasesc niste deosebiti ca voi doi care sa-si dea cu parerea....va astept la orice ora sa va arata cat de jignitor poate sa fie un compact bine intretinut, atat tehnic cat si estetic...sunt tare curios sa va vad super bolizii...in momentul in care omul zice ca-i place acest model, veniti voi sa va ca**ti in gustul lui...jignirea sunteti voi, mari fani BMW!

Parerea mea este sa te orientezi spre alta motorizare, am condus compact 316 si e cam puturos, chiar daca este mai usor decat limuzina...placerea suprema tot un 325ti o sa ti-o dea, de cand am mers cu el numai la motorul ala ma gandesc! Cat despre fiabilitate, totul se incadreaza in tiparele marcii, alaturi de costuri de intretinere si de costul pieselor! Succes si te asteptam cu masinuta! Compact rules! :blink:

Link to comment
Share on other sites

credeti ca 1.8 116cp de pe 316ti e submotorizat ? ..nu ma intereseaza cine stie ce demaraje dar sa se simta diferenta de la un 1,6 110 de la oponenti... :)

 

 

ce spuneti despre fiabilitatea acestui motor ?

 

 

are 115cp :blink:

Link to comment
Share on other sites

cum spunea Poiuyt, un BMW este un BMW, indiferent ca este compact/sean/coupe/touring.

cat despre motorizare, este bine de incercat inainte sa vezi cum se comporta, fiecare cu senzatiile lui, dar este bine sa faci o alegere in cunostinta de cauza.

singurul lucru ce nu imi place la compact sun farurile alea rotunde, dar din nou este vorba de preferintele fiecaruia.

asa ca got for it, un BMW este un BMW si este altceva.

Link to comment
Share on other sites

o opinie personala... e o jignire la marca bmw modelu asta mai bine ia un seria 3 coupe

 

 

astept opinii....

 

Opinia mea este ca compactul nu este BMW adevarat. :) De ce nu iei E46 coupe sau sedan? Poti sa gasesti parti SH mult mai usor, daca te ingrijoreaza intretinerea.

De fiecare data se gasesc niste deosebiti ca voi doi care sa-si dea cu parerea....va astept la orice ora sa va arata cat de jignitor poate sa fie un compact bine intretinut, atat tehnic cat si estetic...sunt tare curios sa va vad super bolizii...in momentul in care omul zice ca-i place acest model, veniti voi sa va ca**ti in gustul lui...jignirea sunteti voi, mari fani BMW!

Parerea mea este sa te orientezi spre alta motorizare, am condus compact 316 si e cam puturos, chiar daca este mai usor decat limuzina...placerea suprema tot un 325ti o sa ti-o dea, de cand am mers cu el numai la motorul ala ma gandesc! Cat despre fiabilitate, totul se incadreaza in tiparele marcii, alaturi de costuri de intretinere si de costul pieselor! Succes si te asteptam cu masinuta! Compact rules! :blink:

gusturile nu se discuta omul a cerut opinii io am zis opinia mea si stai linistit ca masina mea arata bine numai ca nus obsedat pentru mine fiarele sunt fiare... nu stau sa spal motoru ca sa vad ce curat e cand pun apa la stergatoare...

Link to comment
Share on other sites

o opinie personala... e o jignire la marca bmw modelu asta mai bine ia un seria 3 coupe

Cand tu incepi asa, e clar ca jignesti, ce nu intelegi?!?...pune o poza cu masina ta sa ne dam si noi cu parerea, astia care avem "jigniri" de BMWuri...

Link to comment
Share on other sites

astept opinii....

 

Opinia mea este ca compactul nu este BMW adevarat. :blink: De ce nu iei E46 coupe sau sedan? Poti sa gasesti parti SH mult mai usor, daca te ingrijoreaza intretinerea.

 

 

arata foarte bine si are un aer tineresc , stopurile imi plac chiar mai mult decat pe berlina iar farurile sunt interesante

 

este un pic mai rapid decat berlina pt ca e mai usor ,costuri de intretinere la fel ,consum vezi si tu pe aici pe forum ,undeva la 10 oras si 6-7 afara

Edited by Leonard
Link to comment
Share on other sites

merita sa iei compactu`

consuma putin

putere destula parerea mea,daca vrei sa te dai la concurs si sa faci liniute atunci i-ati 320 compact

 

 

daca vrei liniute iti trebuie macar un 325i tunat in ploaie :blink:

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

acum am vazut...ms de informatie...mi ar placea si o limuzina dar e ceva diferenta si trebuie sa ma incadrez intr o anumita suma...cine stie aproximativ la cat ar ajunge o limuzina 316 1.8 an 2002 in germania ?

 

merita sa iei compactu`

consuma putin

putere destula parerea mea,daca vrei sa te dai la concurs si sa faci liniute atunci i-ati 320 compact

 

ca si diferenta de consum:

316 1.8 116cp 4 usi :Fuel consumption combined: ca 7.1 l/100km

Fuel consumption (urban): ca 9.9 l/100km

Fuel consumption (extra-urban): ca 5.5 l/100km

iar 316ti 1.8 116 2 usi:Fuel consumption combined: ca 6.9 l/100km

Fuel consumption (urban): ca 9.7 l/100km

Fuel consumption (extra-urban): ca 5.3 l/100km

...deci la consum sunt undeva cam la fel ...nu ?

 

cat de reale credeti ca sunt aceste date?

Link to comment
Share on other sites

acum am vazut...ms de informatie...mi ar placea si o limuzina dar e ceva diferenta si trebuie sa ma incadrez intr o anumita suma...cine stie aproximativ la cat ar ajunge o limuzina 316 1.8 an 2002 in germania ?

 

merita sa iei compactu`

consuma putin

putere destula parerea mea,daca vrei sa te dai la concurs si sa faci liniute atunci i-ati 320 compact

 

ca si diferenta de consum:

316 1.8 116cp 4 usi :Fuel consumption combined: ca 7.1 l/100km

Fuel consumption (urban): ca 9.9 l/100km

Fuel consumption (extra-urban): ca 5.5 l/100km

iar 316ti 1.8 116 2 usi:Fuel consumption combined: ca 6.9 l/100km

Fuel consumption (urban): ca 9.7 l/100km

Fuel consumption (extra-urban): ca 5.3 l/100km

...deci la consum sunt undeva cam la fel ...nu ?

 

cat de reale credeti ca sunt aceste date?

depinde ce vrei de la masina

mie imi plac ambele forme si sedan si compact,dar de oras e ok compactul

eu am fost cu unul si imi place la nebunie cum merge

Link to comment
Share on other sites

o opinie personala... e o jignire la marca bmw modelu asta mai bine ia un seria 3 coupe

 

Subscriu. Chiar daca nu imi dau seama de ce... Intamplator m-am urcat intr-un compact din asta si am fost surprins sa vad emblema bmw peste tot. Avea si scaune si volan de bmw.... M-am uitat sub capota... uimit, avea si motor de bemveu. I-am dat o cheie, no coment... mergea ca un bemveu...

E totusi jignire mare la marca.... DE CE?

Link to comment
Share on other sites

iar la consum cum sta.?..ma refer fara demaraje spectaculoase, afara la 100-120 max.....deci la un mers mai mult decat decent ...as dori niste informatii cat de cat concrete... nu ce arata BC...

frate,stai linistit.masina e chiar ok.dupa cum au spus-o multi:e bmw pana la oase.daca ar fi sa ne uitam in istoria bmw o sa dam de Isetta.un model tare haios,care si ala a fost si va fi tot un bmw.deci in concluzie compactul nu are cum sa fie o jignire la o marca de automobile care a mai produs si cate ceva exclusivist from time-to-time.nu a facut doar masini de fuga sau cine stie ce muscle cars.au facut cat de cat pt toate categ de pers(bine fara sa se intinda prea mult)asa ca ia-ti compactul si simte-te bine pt ca nu va rade nimeni de tine.e bmw doar.

Edited by sundancekid
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.