Jump to content

Voi ce preferati?


Cristi_E36

320i 2000 vs 318i 2002  

53 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Domnilor multumesc pentru raspunsul vostru prompt, singurul avantaj pot spune la 318i este norma de poluare E4 si facelift (taxa de p inmatriculare rezonabila) eu zic ca nu se poate compara cu 320i in 6 cilindri care este sufletul BMW.(TPI te apuca groaza)

Din fericire am fost pana in prezent posesorul a trei autoturisme BMW incepand de la E30 motor de 2.0(super tare urs), E36 motor1,8(puturoasa pisica) si E36 motor de 2.0(vanos) pot spune ca motorul de 6 cilindri este cel mai bun si pe care o sa-l recomand la toti pasionatii care stiu ce inseamna BMW.

 

 

 

Eu zic achizitie de 320i poate chiar 170 cp.(sa vedem ce se intampla cu nenorocirea de Taxa de mediu)

Cine are mai multe informatii despre motorul de 143 cp de la BMW 2002 facelift sa ne dea si noua cat mai multe detalii...

 

Bafta la toata lumea.

 

 

Si parca vad ca la final iei DIEsel ....:blink: ...

..daca ai gasit deja masinile ..pune si linkuri ..

 

 

Diesel niciodata BMW, una din masini este in Luxenburg la o cunostinta inca nu ma-m hotarat mai astept cu achizitia poate Taxa scade in vara etc..

Link to comment
Share on other sites

Un 318 i valvetronic la ...sa zicem 150.000 KM este terminat si are probleme grave de fiabilitate, recunoscute atat pe forumurile din lumea larga cat si de cei de la filaret.

 

Esti sigur ca un BMW intretinut corespunzator are probleme grave la motor la 150.000km? Eu n-am mai auzit de asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Ia-ti 318i facelift,mai nou si mai frumos! E46 non facelift deja are aspect de masina veche!.......si hai sa fim seriosi,318i forjat la maxim!? adica atat de mult s-a chinuit bmw sa scoata 143cp dintr-un motor de 2.0L ??..ma rog..

 

P.S.-Sfatul meu cel mai bun e sa-ti iei un 320i-170cp facelift...si ai scapat de aceasta nedumerire,in fond tu ai de ales intre o masina mai veche si mai urata cu motor mai bun si una mai noua si mai frumoasa cu motor mai slab. Uita de amandoua si ia-ti 320i 170cp astfel le ai pe amandoua(si mai frumoasa si mai buna)-chiar mult mai.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.