Jump to content

Sfat achizitionare 328i 1999


Mojo

Recommended Posts

Salutare bmw-istilor...As dori si eu sa imi achizitionez un BMW 328i din 99.Vreau si eu niste pareri,sfaturi neafiind in tema cu BMW-urile,venind din familia VW golf gti...m-am hotarat sa trec la ceva mai serios si as vrea parerea voastra.

Aceasta este masina care vreau sa o cumpar http://masini-second-hand.anunturi-auto.4t...328i-62015.html

 

 

salut...din cate stiu eu aia nu are numai 200 de cai nu 260 cum scrie acolo....nici cu cip nu cred ca o duce la atata.....in rest u stiu...eu am diesel...mi se pare cam scumpa masina....da am un vecin cu un 328 si arata binisor masina si din cate mia zis el si merge de numa....el a zis ca are 210 cai a lui....eu zic sa-ti iei da nu la banii aia...cam scumpa

 

Salutare bmw-istilor...As dori si eu sa imi achizitionez un BMW 328i din 99.Vreau si eu niste pareri,sfaturi neafiind in tema cu BMW-urile,venind din familia VW golf gti...m-am hotarat sa trec la ceva mai serios si as vrea parerea voastra.

Aceasta este masina care vreau sa o cumpar http://masini-second-hand.anunturi-auto.4t...328i-62015.html

 

 

salut...din cate stiu eu aia nu are numai 200 de cai nu 260 cum scrie acolo....nici cu cip nu cred ca o duce la atata.....in rest u stiu...eu am diesel...mi se pare cam scumpa masina....da am un vecin cu un 328 si arata binisor masina si din cate mia zis el si merge de numa....el a zis ca are 210 cai a lui....eu zic sa-ti iei da nu la banii aia...cam scumpa

 

 

plus ca nu are nimic de M pe ea nici bari nici in interior...iar dvdu ala e vrajeala mare de tot....deci e cat se poate de simpla masina...deci cam scumpa dupa parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

multe inconveniente la ea:

-scumpa .

-e troaca!.

- nu vad nimic M pe ea.

-dvd-u ala e varza .. arata foarte naspa pus acolo in bord .. (prizele de aer bat direct in el sau cum??)

-e cam veche .. la banii astia iti iei ceva din 2002 -2003..

-nu are cum sa aiba caii aia. poate cip .. evacuare .. filtru sport... altfel nu vad cum.

Link to comment
Share on other sites

- e adevarat nu are nimic M inauntru

- daca pretu scade la 10 mii mi se pare corect ...nu vad sa gasesti masina cu motorul ala, km, si dotarile in pretul asta

- 240 cp s-ar putea sa n-aiba ..asta trebuie verificat pe DYNO. Probabil are cip.

- DVD-ul e o chestie de gusturi ... nu e chiar bine asezat dar asta e

 

OFF: leoberti de unde-ai scos faza cu masini din 2002-2003 la 10 mii de euro ?:twoup: Da si tu un link ceva ca sa vada omu :twoup:

 

In concluzie: o vezi, o pui pe tester, o verifici in service si daca e ok din punct de vedere mecanic mi se pare buna alegerea. Dar poate stie cineva din Timis masina ??

Link to comment
Share on other sites

- e adevarat nu are nimic M inauntru

- daca pretu scade la 10 mii mi se pare corect ...nu vad sa gasesti masina cu motorul ala, km, si dotarile in pretul asta

- 240 cp s-ar putea sa n-aiba ..asta trebuie verificat pe DYNO. Probabil are cip.

- DVD-ul e o chestie de gusturi ... nu e chiar bine asezat dar asta e

 

OFF: leoberti de unde-ai scos faza cu masini din 2002-2003 la 10 mii de euro ?:twoup: Da si tu un link ceva ca sa vada omu :twoup:

 

In concluzie: o vezi, o pui pe tester, o verifici in service si daca e ok din punct de vedere mecanic mi se pare buna alegerea. Dar poate stie cineva din Timis masina ??

 

 

eu am vazut 13.000 euro acolo in anunt. nu am vazut bine??

Link to comment
Share on other sites

La "tuning" daca folosesti 1 sau 2 turbine scoti si 500cp :D

 

 

crezi tu ca a pus turbo sau compresor si a dus masina de la 193cp la 240cp :twoup: :twoup:

Tocmai, nu m-am referit la aceasta masina, majoritatea pun puterea din burta.

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut un Bmw 328i din 99. Motorul avea 193cp,masina avea pachet M, nu ca cea din anunt. In afara de asta va pot spune ca am dat fix 7800eur pe ea. Mi se pare mai mult decat exagerat 13000.....Dvd-ul e o porcarie, si nu se potriveste pe un seria 3. Este absolu cheala ca dotari...Motorul in poza arata bine, depinde si cum merge. O masina din 1999 este putin probabil sa aiba km astia....e cam trasa de par...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.