Jump to content

creion corector


spaceboy

Recommended Posts

Salut,

Mi-am atins bara din fata in parca, insa foarte foarte putin, aproape insesizabil, dar s-a dus vopseaua si a ajuns la plasticul ala negru (pe 2 portiuni de vreo cativa mm). La Bavaria am fost si nu vor s-o faca fara autorizatie de reparatie, plus ca ar trebui s-o faca pe toata, si nu vreau sa mai ajung la politie. Am inteles insa ca solutia e un creion corector; are cineva asa ceva pe culoare argintie, am nevoie vreo 2 picaturi (la propriu) de vopsea - bineinteles, ma revansez eu pt asta. Sau stiti de unde as putea sa merg sa-mi comand unul, am inteles ca sunt serviceuri care fac de-astea.

Pliz help, ca imi sta pe cap chestia asta si ma doare inima s-o las asa. Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Mi-am atins bara din fata in parca, insa foarte foarte putin, aproape insesizabil, dar s-a dus vopseaua si a ajuns la plasticul ala negru (pe 2 portiuni de vreo cativa mm). La Bavaria am fost si nu vor s-o faca fara autorizatie de reparatie, plus ca ar trebui s-o faca pe toata, si nu vreau sa mai ajung la politie. Am inteles insa ca solutia e un creion corector; are cineva asa ceva pe culoare argintie, am nevoie vreo 2 picaturi (la propriu) de vopsea - bineinteles, ma revansez eu pt asta. Sau stiti de unde as putea sa merg sa-mi comand unul, am inteles ca sunt serviceuri care fac de-astea.

Pliz help, ca imi sta pe cap chestia asta si ma doare inima s-o las asa. Mersi!

 

 

te duci in targ la vitan si faci la comanda un creion corector cu vopseaua masinii tale !..Costa 20 ron ..e un magazin care face vopsea la comanda dupa codul masinii !..totul ok ..am folosit si eu !.. Practic e un marker special care se umple cu vopsea !F util !

Link to comment
Share on other sites

Ori te duci din nou la Bavaria si cumperi un kit de corectie pentru vopsea ori te duci in Vitan cu codul vopselei pe care il gasesti pe oala stanga a amortizorului fata (la motor) si iti prepara cei de acolo exact nuanta vopselei originale.
Link to comment
Share on other sites

Si in cat timp ti-l pot face?

 

La Bavaria am fost si mi-au zis ca nu ma pot ajuta (n-au mentionat de nici un kit de corectie) :twoup: Deci exista ceva si de la ei?

Apropo, in Vitan stiti pana la ce ora gasesc deschis?

 

in max 20 min il ai ...poate si mai repede ...

Link to comment
Share on other sites

Bineinteles ca exista, fiecare producator are asa ceva.

 

Exista cumva si un cod pentru kitul acesta?

 

Tocmai mi-am comandat si eu un kit corector de la Banat Car Timisoara. Costa 46 RON si cica sunt 2 sticlute de 12 ml fiecare. Insa cei de la service mi-au spus ca nu imi pot oferi nici o garantie ca ei nu au folosit asa ceva pana acum.

Link to comment
Share on other sites

Am fost azi dimineata in Vitan si mi-am luat un creion corector. A costat 40 RON pt ca mi-au compus vopseaua din mai multe nuante (cele cu culori standard erau 20 RON). E de dimensiunea unui marker; oricum si-a facut treaba as zice.. arata mult mai bine, astept sa treaca 2 zile sa dau cu polish ca sa vad rezultatul final :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Am fost azi dimineata in Vitan si mi-am luat un creion corector. A costat 40 RON pt ca mi-au compus vopseaua din mai multe nuante (cele cu culori standard erau 20 RON). E de dimensiunea unui marker; oricum si-a facut treaba as zice.. arata mult mai bine, astept sa treaca 2 zile sa dau cu polish ca sa vad rezultatul final :twoup:

 

sal, unde mai exact in vitan ?

ai idee daca merge si pentru a corecta vopseaua de pe spoiler ? adica merge aplicat si pe plastic ?

 

10x

Link to comment
Share on other sites

@Valtheval, spolierul l-am zgariat si eu. A iesit destul de bine dupa cum spuneam, insa se vede foarte putin ca e dat peste; de-aia astept sa dau cu polish pasta sa vad cum iese, totusi zic ca va fi ok.. va tin la curent.

Cum intri in targ (intrarea masinilor) sunt pe dreapta niste tarabe, iar la al doilea rand pe dreapta e un stand cu vopsele, chiar la vreo 50 de m de inceputul randului (mai intreaba si tu, iti zic baietii).

 

@verssatu, chiar nu stiu care sunt alea standard, insa asa i-am zis si eu, ca sunt o gramada de masini cu argintiul meu. Si mi-a aratat pe hartie 4 nuante diferite de gri intre care nu puteam sa deosebesc, dar probabil ca pe atunci cand dai pe masina se cunoaste diferenta (daca e alta).

Culoarea e scrisa la suspensii, sub seria de sasiu, un cod de 3 numere. Codul la mine e 354.

Link to comment
Share on other sites

@Valtheval, spolierul l-am zgariat si eu. A iesit destul de bine dupa cum spuneam, insa se vede foarte putin ca e dat peste; de-aia astept sa dau cu polish pasta sa vad cum iese, totusi zic ca va fi ok.. va tin la curent.

Cum intri in targ (intrarea masinilor) sunt pe dreapta niste tarabe, iar la al doilea rand pe dreapta e un stand cu vopsele, chiar la vreo 50 de m de inceputul randului (mai intreaba si tu, iti zic baietii).

 

10x, sa traiesti !

Link to comment
Share on other sites

Am fost azi dimineata in Vitan si mi-am luat un creion corector. A costat 40 RON pt ca mi-au compus vopseaua din mai multe nuante (cele cu culori standard erau 20 RON). E de dimensiunea unui marker; oricum si-a facut treaba as zice.. arata mult mai bine, astept sa treaca 2 zile sa dau cu polish ca sa vad rezultatul final :twoup:

 

 

si...rezultatul? Ceva poze?

Link to comment
Share on other sites

Am fost azi dimineata in Vitan si mi-am luat un creion corector. A costat 40 RON pt ca mi-au compus vopseaua din mai multe nuante (cele cu culori standard erau 20 RON). E de dimensiunea unui marker; oricum si-a facut treaba as zice.. arata mult mai bine, astept sa treaca 2 zile sa dau cu polish ca sa vad rezultatul final :twoup:

 

 

si...rezultatul? Ceva poze?

Ar ajuta cateva poze.Multumim!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Bineinteles ca exista, fiecare producator are asa ceva.

 

Exista cumva si un cod pentru kitul acesta?

 

Tocmai mi-am comandat si eu un kit corector de la Banat Car Timisoara. Costa 46 RON si cica sunt 2 sticlute de 12 ml fiecare. Insa cei de la service mi-au spus ca nu imi pot oferi nici o garantie ca ei nu au folosit asa ceva pana acum.

Salut.Cum a iesit ? e ok ? eu am zgarieturi destul de urate .. cu cheia :twoup: stie cineva ies ? sincer nu as prefera solutia radicala , vopsitu !

Link to comment
Share on other sites

Sorry ppl, am ratat ultimele posturi. A iesit destul de bine pana la urma, nu e ca noua, se putea si mai bine daca stiam eu cum sa dau. Oricum in timp se vede din ce in ce mai putin.. o sa fac niste poze, si le pun deseara, sa vedeti cum a iesit.
Link to comment
Share on other sites

Sorry ppl, am ratat ultimele posturi. A iesit destul de bine pana la urma, nu e ca noua, se putea si mai bine daca stiam eu cum sa dau. Oricum in timp se vede din ce in ce mai putin.. o sa fac niste poze, si le pun deseara, sa vedeti cum a iesit.

Am comandat si eu un kit de genu` de la Banatcar.

Mersi.Astept cu nerabdare sa ajunga kitu` respectiv :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.