Jump to content

Dimensiune Discuri BMW 320CI


polbrand

Recommended Posts

Pai odata cu trecerea la facelift, s-a marit si dimensiunea discurilor de la 286 la 300 mm. Inainte de 2001, trecerea la 300mm era optiune pentru proprietarii care doreau acest lucru, tinand cont de destinatia masinii (daca o foloseau ca si masina de transport). Oricum, vad ca la coupe nici nu exista optiunea de payload increase deci sigur ai 286 mm. :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Mersi mult de raspuns, mai am inca o mica problema de clarificat - sernzorul de airbag se stinge si se aprinde (in mers), o sa atasez si o poza. Ideea este ca am cautat (am folosit cu incredere search :twoup: ) si am dedus ca problema e un senzor ascuns in scaunul pasagerului. Culmea e ca pe realoem nu il vad. As vrea si eu sa ma lamuresc pentru ca am vazut ca e o problema care apare frecvent pe e46 si am vazut-o si pe un e36.

post-4762-1208975262_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Roaga pe cineva sa stea pe scaunul din dreapta si sa se miste, daca nu se aprinde am inteles ca-i cablul de la centura soferului. Cel putin asa mi-au explicat la Filaret...

 

P.S.: cablul este relativ ieftin, ~20 €, insa plasa din scaunul dreapta... 300-400, n-am retinut exact.

Link to comment
Share on other sites

Aceeasi problema imi apare si mie...se aprinde din cand in cand becul pentru airbag in bord si pe tester a aparut defectiune la scaunul din dreapta.Problema e ca atunci cand este aprins becul e resetat tot sistemul de airbauri..adica in caz de ceva nu se deschide niciunul.
Link to comment
Share on other sites

am avut aceeasi problema cu senzorul de la airbag de sub scaunul pasagerului si m-a costat asa:

 

senzor sarcina 332.03 ron

inlocuit plasa scaun 301.46 ron (2.7h)

resetat sistem airbag 55.83

 

datele sunt de pe factura de la BMW Filaret

Link to comment
Share on other sites

am avut aceeasi problema cu senzorul de la airbag de sub scaunul pasagerului si m-a costat asa:

 

senzor sarcina 332.03 ron

inlocuit plasa scaun 301.46 ron (2.7h)

resetat sistem airbag 55.83

 

datele sunt de pe factura de la BMW Filaret

 

 

Mersi Zender, vad ca nu e dracu asa de negru :twoup: . Oricum eu cred ca toate intrebarile si raspunsurile legate the airbag ar trebui comasate si pinned (sunt destul de multe intrebari pe tema asta).

Edited by polbrand
Link to comment
Share on other sites

Problema e ca atunci cand este aprins becul e resetat tot sistemul de airbauri..adica in caz de ceva nu se deschide niciunul.

 

Ba da. :twoup:

Doar cel de la pasager nu va sari pentru ca sistemul nu detecteaza prezenta unui pasager daca este stricat senzorul.

Link to comment
Share on other sites

Problema e ca atunci cand este aprins becul e resetat tot sistemul de airbauri..adica in caz de ceva nu se deschide niciunul.

 

Ba da. :twoup:

Doar cel de la pasager nu va sari pentru ca sistemul nu detecteaza prezenta unui pasager daca este stricat senzorul.

 

 

Ma refeream strict la bani. Bineinteles ca nu o sa ramana asa :twoup: . Si asa nu o sa dorm prea bine pana il fac...

Link to comment
Share on other sites

din cate stiam si eu si mi-au spus cei de la service, airbag-urile nu funtioneaza daca ai eroare, prima oara cand am fost si am comandat piesa m-a atentionat tipul de acolo ca nu merg, oricum viata pasagerilor tai cred ca e mult mai importanta decat suma de 200 de euro.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.