Jump to content

Cat va consuma utilajul?


zixx

Recommended Posts

Bmw 520 an 2000 , 136 cp

consum : afara 6-7

oras mers sportiv ( daca se poate numii ) - 10

oras mers frumos ( defapt , mers normal cu un dizel ) - 8

inainte sa schimb debitmetru , consuma 12 in oras

dupa ce l-am schimabt , am mers vreo 2 ore numai la 4500 - consum 13

Link to comment
Share on other sites

Guest B - 21 - RUP
Ca sa ne lamurim ar fi bine sa trecem aici consumurile pe care le inregistrati la masina.

Este bine sa dati pe cat este posibil si detalii despre :

 

1.model

2.cilindree/cp

3.tip de carburant

4.cutie de viteze

5.consum vara/iarna-oras/afara

2876[/snapback]

520i e34 sau e39 nu stiu exact e fab in '90 [ nu prea stiu e-urile]

2000/197cp

fara pb

manuala

12 mers normal/18daca ma dau la ea/14-16/ 8 - 9 pana la 130 Km/h dupa aia creste consumul odata cu viteza [ aproape] e normal sau are ceva e prima mea masina o am de aprox. 1 an

Link to comment
Share on other sites

520i e34 sau e39 nu stiu exact e fab in '90 [ nu prea stiu e-urile]

2000/197cp

fara pb

manuala

12 mers normal/18daca ma dau la ea/14-16/ 8 - 9 pana la 130 Km/h dupa aia creste consumul odata cu viteza [ aproape] e normal sau are ceva e prima mea masina o am de aprox. 1 an

16976[/snapback]

18 ? daca te dai la ia ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest B - 21 - RUP
18 ? daca te dai la ia  ?  :blink:

16982[/snapback]

mai fac shi io pe Schumacher din cand in cand pe unde am loc ......da cam rar ......risc sa raman fara benzina :)

Link to comment
Share on other sites

Guest B - 21 - RUP
omule , nu are cum sa ia 18 , poate , in cazul in care mergi cu ea 2 ore numai in limitare la 7000  sau la cat o fii ...  :)

16986[/snapback]

inseamna ca are ceva :blink: nu prea ma pricep la partea mecanica.....o sa o duc in service poate o avea ceva

PS

mi-e "mila" de ea sa ajung pana la 7000 adica mi-e mila de mine ca raman fara bani

Link to comment
Share on other sites

omule , nu are cum sa ia 18 , poate , in cazul in care mergi cu ea 2 ore numai in limitare la 7000  sau la cat o fii ...  :blink:

16986[/snapback]

 

Are cum sa ia.Si motorul nu e de vina.Din cauza ca merge mult cu el rece.Si eu aveam aceeasi problema iarna,din cauza sistemului de racire.Imi lua si mai mult,dar numai cand avea el chef.Aveam probleme cu racirea lui,si din motivul asta renuntasem la termostat.Si acul de la apa abia se ridica de pe albastru,si mergeam foarte mult prin oras si fara termostat se incalzea foarte greu.Am facut plinul si dupa 100 de km am alimentat si mi-au intrat 19 litri.Am ramas blocat cand am vazut.In general consumul iarna la BMW este mult mai mare,si se intampla si cazuri din astea de consuma exagerat de mult.

 

Are 95kw deci 129 de cai mai exact.

Link to comment
Share on other sites

sa bineinteles , eu ziceam ca e un consum mare la motorul ala , ca o fii avand ceva 'probleme' , nush ... dar ma gandesc ca altcumva nu prea are de ce sa consume chiar atat , avand si in vedere ca a zis ca nu ii da in gura asa tare ca ii e mila de ia ... :blink:
Link to comment
Share on other sites

e un bug nesimtit. nici mie nu-mi place. la fiecare reply cu toate ca am debifat enable by default partea cu email notification, tot imi bifeaza automat.... daca ati inteles ceva lol

 

asta fu off-topic

13457[/snapback]

si la mine la fel,se umple mail-ul in fiecare zi si tre sa il golesc de reply notifications. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.