Jump to content

viteza maxima


alinelly

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

leoberti, daca ai citi si posturile de mai sus ar fi bine. Nu posta pana nu ai citit tot. Ca postezi degeaba. Ai habar ce perturbari produce o masina in miscare? Asta asa ca sa iti dai seama de ce se intampla acolo. Tu crezi ca daca stai la 10 m in spatele unei masini o sa te ajute cu ceva? Atat ca daca e ploaie iti murdareste parbrizu. Acum stai si gandeste-te, ca sa profiti de drafting, asa aproape tre sa stai de masina, incat sa nu iti murdareasca parbrizul!!!

 

Lasa-l pe black soul, ca iar a avut viziuni.

 

Is curios cati se documenteaza inainte de a abera pe forum?

Link to comment
Share on other sites

leoberti, daca ai citi si posturile de mai sus ar fi bine. Nu posta pana nu ai citit tot. Ca postezi degeaba. Ai habar ce perturbari produce o masina in miscare? Asta asa ca sa iti dai seama de ce se intampla acolo. Tu crezi ca daca stai la 10 m in spatele unei masini o sa te ajute cu ceva? Atat ca daca e ploaie iti murdareste parbrizu. Acum stai si gandeste-te, ca sa profiti de drafting, asa aproape tre sa stai de masina, incat sa nu iti murdareasca parbrizul!!!

 

Lasa-l pe black soul, ca iar a avut viziuni.

 

Is curios cati se documenteaza inainte de a abera pe forum?

 

da vl4d poate am citit printre randuri .. dar ce spune black soul are perfecta dreptate. mi-a sarit in ochi postul lui. si am vazut ca voi il contraziceti.

te-ai uitat vreodata la o cursa de nascar? eu am fost nebun la un moment dat cu nascarul. ma trezeam la 4 dimineata sa ma uit la cursele din america. simulatoare pe calculator.. filmulete pe internet.. si tot asa.. . iti spun comentatorii vorbesc in mod obsesiv de aceasta metoda.

nu trebuie sa stai lipit de cel din fata. o distanta de 1.5m -2m este suficienta. 10m este intr-adevar mult. ideea este sa nu iesi din vortexul (nu stiu cum sa il numesc altfel) creat in spatele masinii din fata. cu cat masina din fata este mai mare .. cu atat vortexul este mai mare...

 

acum pot sa-ti vorbesc si din experienta. am avut un opel vectra inainte de masina asta . motor 1.6 benzina 75 cai. in mod normal de abia ajungea la 180km/h. daca mergeam in spatele unei masini pe autostrada atingeam 190km/h.

 

 

PS: uite ca am cautat si pe net:

http://en.wikipedia.org/wiki/Drafting_(racing)

Edited by leoberti
Link to comment
Share on other sites

leoberti, daca ai citi si posturile de mai sus ar fi bine. Nu posta pana nu ai citit tot. Ca postezi degeaba. Ai habar ce perturbari

Perturbari??? Mai baietel .. tu stii limba romana? :twoup:

Poate vrei sa zici turbulente. Nu nu se produc nici din astea in spatele unei masini .. decat foarte rar .. pentru ca au o forma cat de cat aerodinamica...

Link to comment
Share on other sites

leoberti, daca ai citi si posturile de mai sus ar fi bine. Nu posta pana nu ai citit tot. Ca postezi degeaba. Ai habar ce perturbari

Perturbari??? Mai baietel .. tu stii limba romana? :twoup:

Poate vrei sa zici turbulente. Nu nu se produc nici din astea in spatele unei masini .. decat foarte rar .. pentru ca au o forma cat de cat aerodinamica...

 

mai, ce te ataci atata? Turbulenta e una, iar perturbare e alta. Tu esti o perturbare.

Opreste-te din trimis mesaje private pls. Tot nu te cred la faza cu explozia, pino'

Link to comment
Share on other sites

mai, ce te ataci atata? Turbulenta e una, iar perturbare e alta. Tu esti o perturbare.

Opreste-te din trimis mesaje private pls. Tot nu te cred la faza cu explozia, pino'

Pai asta spun si eu ... perturbatule ... :twoup:

Cred ca ai perturbari in comportament .. probabil ..

Cred ca asta ai vrut sa zici nu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.