Jump to content

M6


Guest Pole

Recommended Posts

in sarcina se aude cu totul atfel, un fel de grohait gen "hot rod" ;) , pana intr-o anumita turatie, grav, jos, apoi pe turatiile inlate devine un sunet asemanator cu motorul unui monopost de F1. :)

 

Am sa mai fac filmulet, dar acum M-u este la Bavaria pt revizie, ulei, filtre, zemuri, placute etc. Vreau sa fac revizia mai devreme, pana in iarna.

Ce intelegi prin sunet asemanator cu f1?Am avut ocazia sa merg la o cursa de f 1 si la una fia gt.Sincer nu exista asemanare.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
in sarcina se aude cu totul atfel, un fel de grohait gen "hot rod" ;) , pana intr-o anumita turatie, grav, jos, apoi pe turatiile inlate devine un sunet asemanator cu motorul unui monopost de F1. :)

 

Am sa mai fac filmulet, dar acum M-u este la Bavaria pt revizie, ulei, filtre, zemuri, placute etc. Vreau sa fac revizia mai devreme, pana in iarna.

Ce intelegi prin sunet asemanator cu f1?Am avut ocazia sa merg la o cursa de f 1 si la una fia gt.Sincer nu exista asemanare.

 

nush, adica mai ascutit asa (in ture inalte) fata de grav in ture joase... asta inteleg...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Ar trebui sĂŁ ĂŽnregistrezi sunetul care se aude ĂŽn timpul unui demaraj. :lol:

 

asta voi face, dar cum spuneam, dupa ce scot emu de la revizie, azi l-am lasat la AB... sper sa mai prind cateva zile de vreme buna...

 

i-am mai dat de cateva ori pana in limitare, 270, am facut doar poze, niciodata nu imi amintesc sa si filmez... :)

 

am ars si niste cerculete pe la IKEA si Bricostore in parcare ;) , ca tot am diferential nou :lol:

 

Nu prea sunt adeptul filmuletze de genul asta puse pe net oricum... nu pot pune doar pe bmwclub ? nu pe youtube...

 

Deci pole respect pentru masina ta,ai fost la fia gt? ai auzit sunetul de la murcielago?Esti mult prea departe de el....F1 este deja vis.

 

scuza-ma. era doar o comparatie de moment.

Link to comment
Share on other sites

Mai sunt cateva clipuri M5/M6 race exhaust :lol: SUper misto sunetul. Si eu astept sa imi faca loc la service ca vreau sa obtine ceva asemanator cu
:(

 

@Ciupa, lasa ca isi pune si pole si va trezeste noaptea ;)

 

Sunt satul de astia care au partzuri de masini cu tobe borla sau alta firma si trec prin fata casei special ca sa ma trezeasca :)

Las ca fac eu rost de un carton de oua stricate sa vezi distractie :lol:

Cand mi-am pus toba imi zice ala "BA! cand pleci din service treci printr-o parcare -D c? -Ai sa vaezi." Trec prntr-o parcare, ce crezi ? Vreo 4-5 alarme :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mai sunt cateva clipuri M5/M6 race exhaust :( SUper misto sunetul. Si eu astept sa imi faca loc la service ca vreau sa obtine ceva asemanator cu
:)

 

@Ciupa, lasa ca isi pune si pole si va trezeste noaptea ;)

 

Sunt satul de astia care au partzuri de masini cu tobe borla sau alta firma si trec prin fata casei special ca sa ma trezeasca :)

Las ca fac eu rost de un carton de oua stricate sa vezi distractie :lol:

Cand mi-am pus toba imi zice ala "BA! cand pleci din service treci printr-o parcare -D c? -Ai sa vaezi." Trec prntr-o parcare, ce crezi ? Vreo 4-5 alarme :lol:

 

 

Si e asa de mare disctractia cand urla alarmele in spatele tau ? Dupa ceva "musculos" e normal ca asa e facuta din fabrica dar asa sunt de acord cu oule stricate :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Deci pole respect pentru masina ta,ai fost la fia gt? ai auzit sunetul de la murcielago?Esti mult prea departe de el....F1 este deja vis.

 

cat despre murcielago:

 

 

sau Gallardo:

 

 

:lol:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Sb4j8yIm7E4

cam tot ce e pe m5board.com si m6board.com e in favoarea BMW :lol:

 

 

 

foarte, foarte mica diferenta oricum.... :lol: iar filmele de pe M6/M5 board sunt oarecum edificatoare zic eu...

 

Murcielago are app 630 CP, acc 0-100 in 3,4 secunde, V12, 6 litri....

 

hmmm... nasol ;) , multe filmulete in care M6 "face" Gallardo (oarecum de inteles)... dar si Murcielago.... cam trist.

 

M6 este o masina cu foarte putini rivali, unii chiar "mai grasi" ca ea.

 

Oricum, tot ma bate gandul la un Gallardo SH :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Facut revizia la M6 ;) , ulei, filtre, micro filtre si oaresce bucsi si alte elemente de gen, care cereau a fi schimbate.

 

Am zis sa o fac acum, inainte de iarna... :)

 

plus, curatat si tratat "pelea" :lol:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
man, am plecat pe la 11 din buc, am ajuns la 1;30, am stat putin, am luat-o pe nevasta-mea si m-am intors... eram putin rupt cred... ;) sorry dude, nu te-am vazut... :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

pai, inainte de toate, va multumesc pentru mesajele de incurajare si felicitarile pentru bebe nostru. :)

 

Cum pole are suspend (mai bine ca il pun la incalzit biberoane :) ), postez eu asta pt el.

 

Eu de ce nu pot sa fac cerculete cu a mea ? zice pole ca nu am LSD :)

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.