Jump to content

Service / Revizie BMW experiente proprii


alin12121

Recommended Posts

Bavaria, Filaret sau MHS? Sunt multe zvonuri despre care ar fii cel mai bun la revizii. Care sunt experientele voastre si unde ar trebui sa merg pentru prima revizie cu masina adusa din Germania?

eu am fost la bavaria ( dn 1) am schimbat tampoanele la motor si am facut o diagoza s am fost foarte multumit toata treaba este ca tre sa iti faci o programare inainte si cam ai de asteptat 1-2 sapt dar poate ai noroc si intrii mai repede.oricum totul a fost ok si chiar au terminat masina mai repede decat au zis.

Link to comment
Share on other sites

E46 2002 316i (1796cc) sedan

 

eu nu am facut revizia (schimbat ulei +filtre) nici la bavaria, filaret sau la un service cunoscut.Eu am facut revizia la un service de cartier...unde oamenii se pricep la motoare (BMW VW, Mercedes,Audi).Mi-au adus ulei original BMW (LongLife 5w30)si filtre MAN ...bineinteles ca stai langa masina.

Cu totul am platit 800 RON...si sunt multumit...

 

Bineinteles...ca in caz de ceva mai grav apelez la un service BMW (Filaret sau Bavaria)

Link to comment
Share on other sites

E46 2002 316i (1796cc) sedan

 

eu nu am facut revizia (schimbat ulei +filtre) nici la bavaria, filaret sau la un service cunoscut.Eu am facut revizia la un service de cartier...unde oamenii se pricep la motoare (BMW VW, Mercedes,Audi).Mi-au adus ulei original BMW (LongLife 5w30)si filtre MAN ...bineinteles ca stai langa masina.

Cu totul am platit 800 RON...si sunt multumit...

 

Bineinteles...ca in caz de ceva mai grav apelez la un service BMW (Filaret sau Bavaria)

da sunt de acord cu tine asa am procedat si eu pentru un schimb de ulei o busca ceva de genul asta si eu tot la un service de cartier ma duc unde cunosc pe cineva,dar eu am raspuns la intrebarea lui....am auzit multa lume care sa plans de filaret...acum stii cum este parerile sunt impartite...eu am fost la bavaria si am fost multumit si daca voi avea nevoie pe viitor tot acolo ma duc cu toate ca filaretul este mult mai aproape de mine

Link to comment
Share on other sites

Bavaria, Filaret sau MHS? Sunt multe zvonuri despre care ar fii cel mai bun la revizii. Care sunt experientele voastre si unde ar trebui sa merg pentru prima revizie cu masina adusa din Germania?

Daca masina a iesit din garantie, nu vad motive pentru a face revizia la reprezentanta sau la Filaret.

 

Poti cumpara doar piesele de la ei sau de la Augsburg si apoi sa faci revizia la un alt service.

 

Pe langa pretul mai mic, poti sta langa masina.

 

Si la Filaret se sta langa masina insa preturile sunt piperate.

Link to comment
Share on other sites

Bavaria, Filaret sau MHS? Sunt multe zvonuri despre care ar fii cel mai bun la revizii. Care sunt experientele voastre si unde ar trebui sa merg pentru prima revizie cu masina adusa din Germania?

Daca masina a iesit din garantie, nu vad motive pentru a face revizia la reprezentanta sau la Filaret.

exact, daca nu te obliga nimic sa mergi la repreyentanta (cum ar fi garantia), poti sa schimbi uleiul si filtrele si singur in parcare, asta daca te pricepi...sau la un service obisnuit! eu nu fac totusi asa, dar am un mecanic bun care ma scoate din greutati de multe ori cu un scimb de curele, role, filtre, etc...

totul e sa pui consumabile de calitate, indiferent unde le montezi !

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.