Jump to content

bmw E46


soryn37

Recommended Posts

salve .as dori sa-mi aduc si eu un bmw E46 din germania.as vrea un 316i sau 318i sau 320i din 1999-2001. ce ma sfatuiti sa aleg dintre cele 3 motorizari.stiu ca 320i are 6 cilindri dar as vrea sa stiu ce e cu vanos sau dublu vanos.este la fel ca la seria 5?si cam la cati km credeti ca as gasi pentru anii de mai sus?multumesc pentru orice informatie.a si inca ceva nu sunt vitezoman si mi-au trecut nebuniile cu forjatul masinilor.

multumesc again.

Link to comment
Share on other sites

Pai in primul rand te-as sfaui sa optezi pt un 320i pentru ca performantele masinii sunt superioare celorlate si la consum , este cu putin mai ne-economica decat celelatelte. 320i e mai scump de intretinut avand in vedere ca ai 2 cilindii in plus. vanos este sistemul de distributie variabila dezoltata de BMW Detalii la http://en.wikipedia.org/wiki/VANOS . Si poti cauta masini pe www.mobile.de sau auto-scout24.com
Link to comment
Share on other sites

La anii aia o sa gasesti cam pe la 150.000 - 200.000 km daca nu mai bine.Cu putin noroc gasesti si sub pragurile astea,dar asta este oricum mai putin important.Important este sa fie ingrijita de proprietarul/proprietarii anteriori
Link to comment
Share on other sites

 

am io de vanzare un 316 i din 99..un e 46...e impecabila masina..e adusa in tara in februarie..am luat o pentru mine dar nu s multumit de putere..asta e ..e 316..vreau sa mi iau 325..sau cel putin 320..daca te intereseaza suna ma..0723/181923

post-8945-1210745837_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

salve .as dori sa-mi aduc si eu un bmw E46 din germania.as vrea un 316i sau 318i sau 320i din 1999-2001. ce ma sfatuiti sa aleg dintre cele 3 motorizari.stiu ca 320i are 6 cilindri dar as vrea sa stiu ce e cu vanos sau dublu vanos.este la fel ca la seria 5?si cam la cati km credeti ca as gasi pentru anii de mai sus?multumesc pentru orice informatie.a si inca ceva nu sunt vitezoman si mi-au trecut nebuniile cu forjatul masinilor.

multumesc again.

Nu merita sa cumperi un 316i sau 318i...

 

Daca tot dai niste bani, ia-ti ceva ok din prima.

 

Altfel vei dori sa schimbi masina dupa cateva luni..

 

Vanos inseamna admisie variabila, dublu vanos inseamna admisie si evacuare variabila.

Link to comment
Share on other sites

de ce nu merita sa-mi cumpar 316,318?mie nu-mi trebuie maina cu xxx cai,am nevoie de o masina buna care sa ma tina mai mult timp nu sa ii dau in gura sa rup asfaltul.modelele astea nu sunt fiabile se defecteaza repede,sau au defectiuni majore.am o fetita de 2 ani si nu fac raliuri cu ea in masina.acum sa nu credeti ca conduc ca la 80 de ani dar nici vitezoman nu sunt.cand ai spus ca nu se merita te-ai referit la putere sau si la alte aspecte.te rog daca poti sa detaliezi putin.multumesc

p.s. vreau bmw pt ca sunt fan bmw de cand ma stiu.nasul meu are un 525i din 2004 si ma imbolnavit cu ea.eu nu am venitul lui dar sper sa intru si eu in familia posesorilor de bmw.

Link to comment
Share on other sites

nu mai spune nimeni nimic de modelele pe care le-am enuntat mai sus?mersi.sper sa nu aveti si voi nevoie de informatii si sa vi-i se raspunda cum mi-i s-a raspuns mie.oricum multumesc celor care au incercat sa ma lamureasca.eu am un mondeo si pe forumul de ford parca lumea este mai saritoare si fiecare incearca sa te ajute cum poate.eu am pus intrebarile nu ca sa ma aflu in treaba ci chiar aam nevoie de niste lamuriri pt ca vreau sa-mi aduc un bmw din germania.ma asteptam la mai multe indicatii genul ce se strica mai des la masina ce probleme apar mai des care motorizare este mai buna si de ce.asteptam raspunsuri de la cei care au astfel de masini si cunosc comportarea lor

pacat

oricum multumesc

Link to comment
Share on other sites

de ce nu merita sa-mi cumpar 316,318?mie nu-mi trebuie maina cu xxx cai,am nevoie de o masina buna care sa ma tina mai mult timp nu sa ii dau in gura sa rup asfaltul.modelele astea nu sunt fiabile se defecteaza repede,sau au defectiuni majore.am o fetita de 2 ani si nu fac raliuri cu ea in masina.acum sa nu credeti ca conduc ca la 80 de ani dar nici vitezoman nu sunt.cand ai spus ca nu se merita te-ai referit la putere sau si la alte aspecte.te rog daca poti sa detaliezi putin.multumesc

p.s. vreau bmw pt ca sunt fan bmw de cand ma stiu.nasul meu are un 525i din 2004 si ma imbolnavit cu ea.eu nu am venitul lui dar sper sa intru si eu in familia posesorilor de bmw.

 

cred ca 318i e cel mai indicat , consuma f.putin peste 316i dar e mai puternic , evident ; 320i deja ia cu 2 litri peste 318i , e adevarat e 6l etc. etc.

ramane sa te hotarasti

 

de ce nu merita sa-mi cumpar 316,318?mie nu-mi trebuie maina cu xxx cai,am nevoie de o masina buna care sa ma tina mai mult timp nu sa ii dau in gura sa rup asfaltul.modelele astea nu sunt fiabile se defecteaza repede,sau au defectiuni majore.am o fetita de 2 ani si nu fac raliuri cu ea in masina.acum sa nu credeti ca conduc ca la 80 de ani dar nici vitezoman nu sunt.cand ai spus ca nu se merita te-ai referit la putere sau si la alte aspecte.te rog daca poti sa detaliezi putin.multumesc

p.s. vreau bmw pt ca sunt fan bmw de cand ma stiu.nasul meu are un 525i din 2004 si ma imbolnavit cu ea.eu nu am venitul lui dar sper sa intru si eu in familia posesorilor de bmw.

 

 

intotdeauna nasul e cineva tare , asa si trebuie :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.