Jump to content

Geam electric,nu ridica bine


em_28

Recommended Posts

sal,masina mea-bmw e36 316 icompact.Cand incerc sa ridic geamul dreapta nu se ridica corect ,se lasa in fata si da sa iasa din ramaAm desfacut fata la portiera,si pe langa faptul ca una din bucsele care tin geamul era rupta,am observat ca in partea spate,spre incuietoarea usii,geamul se sprijina direct pe rama de metal ia portierei cand se ridica,nu trebuia sa fie un fel de cheder de ghidare acolo,ca cam are joc acolo?Cine a mai desfacut si stie?
Link to comment
Share on other sites

sal,masina mea-bmw e36 316 icompact.Cand incerc sa ridic geamul dreapta nu se ridica corect ,se lasa in fata si da sa iasa din ramaAm desfacut fata la portiera,si pe langa faptul ca una din bucsele care tin geamul era rupta,am observat ca in partea spate,spre incuietoarea usii,geamul se sprijina direct pe rama de metal ia portierei cand se ridica,nu trebuia sa fie un fel de cheder de ghidare acolo,ca cam are joc acolo?Cine a mai desfacut si stie?

 

 

sunt niste cleme care tin geamul ..probabil a ta s-a rupt !..Din pacate clema vine doar cu tot cu macara ... in jur de 75 Euro . Poti incerca la dezmembrari poate gasesti o clema in stare buna !. ..

 

edit ..acum vad ca ai e36 /...posibil sa o gasesti separat ..desi nu cred

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

da am o 2 bucse de plastic ,pe partea de jos a geamului ,una e putin rupta ,da vreau sa stiu daca tre sa fie un cheder pe ramele pe care culiseaza geamul in sus,in interiorul portierei,in fata are,dar in partea spate geamul se ridica si aluneca direct pe o rama metalica.
Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa aiba cheder si pe stanga si pe dreapta.Vezi ca mai mult ca sigur chederul este cazut jos in usa(asa l-am gasit la a mea).

 

Inca o idee care mie mi-a dat multe batai de cap.Macaraua geamului cu tot ansamblul ei vin prinse in nituri pe usa.Ei bine daca cumva la tine sunt prinse in suruburi inseamna ca a fost schimbata macaraua si de aici vine si deschiderea defectuoasa,din cauza faptului ca ei au pus nituri special pt ca foarfeca sa ridice geamul la fel si in stanga si in dreapta.

M-am gandit sa-ti zic asta ca poate chiar daca nu e cazul tau,va ajuta pe cineva care-si va schimba macaraua si nu v-a sti de ce se inchide geamul stramb.Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.