Jump to content

revitalizare scaune


Recommended Posts

Astea sunt preturile.

 

Mie mi-a facut Marius volanul si in afara de un bumb mic de lipici care s-a aglomerat intr-un loc pe dedesubt, a iesit foarte bine. Am fost multumit.

 

cusatura cum a iesit?

 

a iesit foarte bine, poti sa vii sa-l vezi (volanul), stiu ca si mie mi-ar fi placut atunci sa vad ceva facut inainte ca sa ma pot hotari.

 

dar la imbracat scaune nu stiu ce sa zic, avea un opel astra parca in lucru cand mi-a facut volanul, tin minte ca nu prea m-a incantat, dar poate si din cauza pielii folosite, nu-mi placea textura.

 

ca oricum nu iese ca originalul si ma indoiesc ca-ti pun aia piele de BMW.

 

mie la astea noi E60, E92 etc.. nu-mi place deloc pielea stock, e urata rau si la aspect si la atingere. ma refer la cea stock, pentru ca probabil sunt si mai smechere cum era la E39 cea Nappa de pe M5

Edited by Piovra
Link to comment
Share on other sites

mie la astea noi E60, E92 etc.. nu-mi place deloc pielea stock, e urata rau si la aspect si la atingere. ma refer la cea stock, pentru ca probabil sunt si mai smechere cum era la E39 cea Nappa de pe M5

Cred ca ti se pare.

 

Exista si alte tipuri de piele in gama Individual.

Link to comment
Share on other sites

Apropo de Marius si de lucrarea pe care a facut-o la masina mea.

 

 

De cand sa imbracat interiorul masinii mele in piele au trecut aproape 2 luni, pielea este de foarte buna calitate rezista la frecusul de zi cu zi mai ales scaunul de la sofer care practic este cel mai folosit.

 

Nu am folosit decat solutie sonax pentru intretinere piele.

 

Interiorul masinii arata ca de fabrica este foarte bine lucrat, chiar multa lume ma intrebat daca masina este INDIVIDUAL :twoup: .

 

Personal il recomand pe Marius dar are o mica problema si el, are foarte mult de lucru si atunci daca nu stai pe capul lui te amana de pe o saptamana pe alta(dureaza foarte mult lucrarea in sine dar merita).

 

Ca modele de piele are o gramada de culori din care poti alege ce culoare vrei tu.

 

In concluzie poti apela cu incredere la marius ,calitate f. buna dar trebuie sa stai foarte bine cu nervii si sa ai rabdare cu el datorita faptului ca are foarte mult de lucru si vrea sa serveasca pe toata lumea. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ti se pare.

 

Normal ca mi se pare mie, nu e o axioma.

 

Cea din gama Individual, nu-mi venea in minte cum ii zice, intr-adevar e frumoasa. Cea stock mie nu-mi place de nici o culoare. Deci se poate sa iasa la tapiter mai bine ca la fabrica BMW. Depinde de material si de cat de bun este.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca exista in Romania vreo firma care sa tapiteze niste scaune mai bine decat cele tapitate din fabrica.

 

Insa ai dreptate, exista mai multe tipuri de piele, unele mai bune, altele mai putin bune...

 

Eu am o piele destul de diferita fata de alte E39-uri, un pic mai tare si mai intinsa si inca arata bine dupa atatia ani.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea : Cu 1200+ euro te duci in Germania iti cumperi un interior complet (individual , etc) de pe la dezmembrari (gasesti masini cu 30.000 km dauna totala), eventual il schimbi acolo tot, si mai recuperezi 200-300 de pe al tau, te intorci in Romania si te duci la Mamaia o saptamana, si tot iti mai raman bani de o bere.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.