Jump to content

Matilda


exxe

Recommended Posts

omule sa stapanesti bestia fara incidente...te cam invidiez...eu m-am dat cu ea pe circuit si m-a lasat masca...esti un fericit ca o ai.

Multumesc.

 

Masina imi place din ce in ce mai mult, incepem sa ne cunoastem :twoup: Am facut cam 1,600 km, deci mai am 400 si termin rodajul.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:D o my sfinte sisoie jos palaria

 

e bestiala :twoup: iti doresc sa te bucuri de ea fara evenimente

 

juma de ora m-am holbat la poze zoom in zoom out :twoup: pfuuu

 

fara cuvinte aaa ar mai fi ceva :D vreau si eu :D

 

frumusica foc matilda :)

Link to comment
Share on other sites

Am o intrebare, am vazut la mai multe BMWuri langa gurile de aerisire o rotita cu insemnele de cald si rece ( pe langa cea de inchis/deschis priza de aer). Ce rol are? regleaza intrun fel sau altu temperatura ? Eu la 118d nu am asa ceva.

 

THX

Din carte:

Rotita de reglare pentru aer mai mult sau mai putin rece din gurile de ventilare pentru zona superioara a corpului.
Link to comment
Share on other sites

Jurnal de bord:

 

Am ajuns la 1950 km, maine voi termina perioada de rodaj si va vedea si Matilda peste 4500 rpm. D-abia astept :twoup:

In cei 1950 de km consumul a fost 12.8 si viteza medie 50.1 km/h.

 

In aceasta perioada mi-a intervenit de 2 ori DSC-ul, cam aiurea dupa parerea mea. Prima data a intervenit la plecarea de pe loc, la o curba, si a 2-a oara cand am facut un slalom printre 3 masini cam la 100km/h.

 

Masina asta este o adevarata placere la condus :twoup:

Edited by exxe
Link to comment
Share on other sites

Merci :twoup:

 

Da, e destul de bestie. Nu am fortat-o inca cine stie ce (nu a vazut mai mult de 5500 rpm), nici nu am avut ocazia si vreau sa o invat incetul cu incetul, sa nu se sperie.

 

Ce am remarcat, cu masina asta mi se face loc mai usor pe banda a 2-a :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hai sa mai scriu p-aici, ca m-am intors de la plimbare.

 

In ultimele 8 zile am facut peste 1000km, am fost pe ruta Pitesti-Bucuresti-Bacau-PiatraNeamt-Galati-Mamaia-Bucuresti-Pitesti. Masina se comporta impecabil. Ceea ce e ciudat e ca nu consuma mult. Pe ruta Pitesti-Bucuresti-Piatra Neamt am avut masina plina (4 adulti + bagaje) si a consumat 11.4l/100km. Nu am mers sportiv (am avut limitator de viteza in dreapta), dar chiar si asa tot nu tin minte sa ma fi depasit cineva. De la PiatraNeamt la Mamaia si apoi la Pitesti am fost doar 2 persoane in masina si consumul a crescut un pic la 11.8.

 

Pe drum n-au fost evenimente. Am luat vreo 2-3 gropi si ceva damburi, dar fara urmari vizibile. Un damb a fost simtit chiar rau, cu vreo 50 de km inainte de Constanta am luat un damb cu 160 de era sa dau cu capul in tavan (nevasta-mea a inchis ochii). La intoarcere, am luat acelasi damb cu 120, si aproape nici nu l-am simtit. Asa ca viteza nu e buna :twoup:

 

:twoup:

Edited by exxe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
- Cum e cu usile? Sunt sensibile la inchidere din cauza lipsei chederelor/ramelor la geamuri? Zdrangane ceva?

Da, zdrangane. De pe la 140-150 in sus incepe sa vijiie, iar de pe la 180 in sus (hooo, ca-s in Germania!) chiar zdrangane geamul de cum il trinteste vintul! Ce-i drept era si ceva vint lateral. Ce mi se pare curios e ca face urit gemaul pe partea cealalta de unde sufla vintul (adica cel expus direct la vint nu face asa de urit, da' vijiie si ala putin). Aaaa, si a mea e 335 dizal si neagra, da' nu cred ca ar conta prea tare...

Edited by test225
Link to comment
Share on other sites

- Ti s-a mai "lasat" cutia? Adica mai agata marchearrier-ul acum?
Marsarierul intra ceva mai greu, dar e OK.

 

- Cum e cu usile? Sunt sensibile la inchidere din cauza lipsei chederelor/ramelor la geamuri? Zdrangane ceva?
Nu e nicun zgomot aiurea la usi.

 

De pe la 140-150 in sus incepe sa vijiie, iar de pe la 180 in sus (hooo, ca-s in Germania!) chiar zdrangane geamul de cum il trinteste vintul!
La a mea nu zdrangane geamul nici la 250. Cati km are masina ta? A fost lovita?
Link to comment
Share on other sites

salut,

imi spuneti si mie va rog daca la voi se coboara geamul pana la jumate jos cand deschizi usa si se inchide inapoi cand o inchizi? mie mi se intampla chestia asta dar nu tot timpul, de fapt destul de rar si nu inteleg care e faza, motivul si scopul.

o alta problema, nu reusesc sa vizualizez agenda de numere din telefon pe I-drive, am inteles ca trebuie sa apara ea automat in momentul cand am conectat telefonul cu I-drive ? sa fie oare telefonul de vina ? Lg Ku 990 Viewty

inca o chestie... am asistenta faza lunga .. cum functioneaza ??? ca eu nu i-am dat de capat.

 

mersi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.