Jump to content

Merita 8.000 acest 320 D - 2003?


Guest str3s

Recommended Posts

Guest str3s
As avea nevoie de aceste informatii, este o cunostiinta un privat si nu face nici o reducere di cei 8.000, deoarece atat ii da autohaus-ul, As mai vrea sa stiu daca motorul este pe lant , si cat ar fii taxa prima inmatriculare dupa 1 iulie. Va multumesc ! :twoup:

post-11659-1213020259_thumb.jpg

post-11659-1213020270_thumb.jpg

post-11659-1213020287_thumb.jpg

post-11659-1213020317_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut !

 

Pentru taxa de prima inmatriculare intra aici...

 

Pentru a-ti face o idee,vis-a-vis de preturile din Romania intra aici...

 

Eu zic ca merita...:twoup: asteapta si parerea unora mai experimentati...:twoup:

 

 

 

PS : Zi-ne ce optiuni are...

Edited by Andrei92
Link to comment
Share on other sites

in mod sigur NU

 

 

 

numai anul este ok dar nu este cel mai important lucru la o masina.

 

Corect ! Cel mai important la o masina este cati km are si cum a fost ingrijita..:twoup:

Zice ca are 150 000 km, ceea ce e bine...:twoup:

Edited by Andrei92
Link to comment
Share on other sites

si anul e important, dar sunt importante si dotarile , si faptu ca e break... trebuie cautate alternative,asta in cazul in care nu ai cumparat-o deja, si acuma vrei sa laudam masina si sa zicem ca a fost gratis.

 

PS: parerea mea e ca e ieftina, depinde de tine.... daca mai ai bani.. nu te zgarci mai adauga si ia-ti ceva mai ok...

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

Guest str3s
Salut !

 

Pentru taxa de prima inmatriculare intra aici...

 

Pentru a-ti face o idee,vis-a-vis de preturile din Romania intra aici...

 

Eu zic ca merita...:twoup: asteapta si parerea unora mai experimentati...:twoup:

 

 

 

PS : Zi-ne ce optiuni are...

Optiuni ( Standard) A/C geamuri electrice, inchidere, computer bord ...etc cam slaba la dotari ce sa zic dar imi place, stiu ca e unic proprietar, a ingrijit-o f bine, ( cunosc pe cei in cauza ...victimele ) :D si are carte service din 6 in 6 luni care a obtinut calificativul excelent. Va multumesc ptr sfaturi

Link to comment
Share on other sites

ba merita;dotari nu prea,dar an bun si pret si mai bun;faptul ca modelele touring nu sunt la cautare pe ciudata piata romaneasca nu inseamna ca masina in sine nu-si merita banii;bani putini,km putini,an cat mai recent si dotari cat mai multe simultan nu se poate;dar ce sa-i faci,multi romani prefera sa faca un compromis pt.dotari cat mai multe in detrimentul starii tehnice.
Link to comment
Share on other sites

Guest str3s
Nu prea merita.

Mai e si break, deci va fi greu de vandut.

 

Am avut un focus 2003 break si nu am scapat chiar asa greu de ea, imi plac calatoriile, pescuitul, gratarelele si de aceea as prefera un break, avand in vedere ca nu este unul exagerat, fata de seria 5, nu fiti rai si pe partea cu dotarile uneori le folosesti uneori nu. Ex. scaun sofer reglabil electric-- il pozitionezi o singura data si atat, rar iarna mai schimbi pozitia cand te imbraci mai gros in rest?

Navi? la 300 euro sunt in comert navi care iti ofera multimedia, au sistem windows mobile, si e f util nu numai in masina, clima? ptr 2-3 luni pe an o sa suport si A/C acelasi aer este conteza doar temperatura sa o vezi tu pe display, si e putin mai silentioasa.

Volan cu comenzi? -nu m-ar ajuta ca am sa pun oricum alta scula in bord deci.....

Pe curand ! :twoup: :twoup:

Link to comment
Share on other sites

crtir: cand am vrut sa iau masina am avut aceeasi dilema , 1 an mai noua dar cu robinete, volan nefunctional, scaune neincalzite, fara xenon, sau 2001 cu dotari mai multe, si am ascultat sfaturi de la cine a fost in masura sa-mi dea si acuma nu-mi pare rau, de luam masina cu robinete, ma zgariam pe ochi...

 

scaune incalzite iarna ce bine ti-ar prinde, clima automata ce bine ti-ar plinde, se plang posesorii de masini cu steptronic.. ca e foarte dificil sa conduci una cu manuala si in oras e imperios necesar automata ca nu se descurca omu, in cazul acesta prind bine comenzile de pe volan.. diferenta dintre A/C si Aer conditionat automat e de la cer la pamant, intr-una pui 16 grade si maxim, si esti ca in frigider sau o reglezi din 5 in 5 minute sa nu dea reumatismu in tine, si la ala automat pui temperatura si fluieri. xenoanele sunt FOARTE utile.

 

Is convins ca masina ti-e parcata in fata blocului, asa ca sa ai noroc de ea, restu nu mai conteaza, cati mai multi km fara incidente.

 

Sa nu uit cea mai triviala dotare perdeluta electrica pe spate.... nu e necesara da prinde foarte bine :twoup:

 

grataru incape in orice portbagaj, si la fel si betele....

Link to comment
Share on other sites

Guest str3s

Da insa nu se poate ( in cazul meu ) si full-eanu si la banii astia cam atat dispun momentan si am mare necesitate de o masina , am masina de servici acasa ,dar sunt limitat la km, etc... lucrez la o institutie de stat si mai ales acum cu alegerile ne-au limitat rau la multe. :twoup:

Un an maxim nu cred ca o sa fie o problema sa mai fac ceva banuti si sa sar intr-un M3 ( imi doresc) si mai mult de 1000 nu cred sa pierd la ea in acest interval. Pe curand . In caz ca ma hotarasc sa nu o iau, ptr cei interesanti va pot oferii detalii . :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.