Jump to content

Accident


chriss

Recommended Posts

Acu` vreo 2 ore, pe vacaresti (unde e bezna totala, nu e iluminat bulevardul de ceva vreme) la vreo 60-70. L-am vz in ultima clipa. Am franat cat am putut, l-am luat din plin. In stanga mea era o masina, in dreapta era trotuar. M-am dat jos si am vz ca mi-a sarit plasticul de pe stanga din locul proiectorului (n-am proiectoare). M-am uitat un pic pe strada, mi s-a parut ca am vz ceva, dar nu era decat un ..picior. Saracu :twoup:. Am plecat.

 

Cum se numeste plasticu` ala? Cam cat o costa? Se gaseste la orice magazin auto?..

Edited by chrisatotputernicu
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imi pare rau de intamplare si in acelasi timp sunt foarte indignat de ceea ce se intampla la noi pe strazi. Pe unde te duci prin tara numai caini morti pe asfalt, este inadmisibil asa ceva, cum iesi din Romania, strazile curate, frumos marcate cu indicatoare si tot ce trebuie.

Nu de putine ori era sa calc si eu cativa dar am reusit sa evit in ultimul moment.

Link to comment
Share on other sites

Acu` vreo 2 ore, pe vacaresti (unde e bezna totala, nu e iluminat bulevardul de ceva vreme) la vreo 60-70. L-am vz in ultima clipa. Am franat cat am putut, l-am luat din plin. In stanga mea era o masina, in dreapta era trotuar. M-am dat jos si am vz ca mi-a sarit plasticul de pe stanga din locul proiectorului (n-am proiectoare). M-am uitat un pic pe strada, mi s-a parut ca am vz ceva, dar nu era decat un ..picior. Saracu :twoup: . Am plecat.

 

Cum se numeste plasticu` ala? Cam cat o costa? Se gaseste la orice magazin auto?..

 

 

:twoup: scuze ca intreb, dar cum vine asta? a fugit cainele fara un picior sau cum?

Cred ca ramasese doar piciorul sub masina .. cainele .. era prin santuri .. pe undeva :D

Link to comment
Share on other sites

Lol.. hai frate! La 50km/h sau cat oi fi avut, nu prea mai avea cum sa fuga. Nush cum i-am retezat piciorul. Probabil ca a intrat la roata, si cum eu eram cu frana la podea.. Cred ca era laba din fata. Cainele era "contorsionat", ar fi trebuit sa-l dau la marginea drumului, dar.. n-am putut :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Lol.. hai frate! La 50km/h sau cat oi fi avut, nu prea mai avea cum sa fuga. Nush cum i-am retezat piciorul. Probabil ca a intrat la roata, si cum eu eram cu frana la podea.. Cred ca era laba din fata. Cainele era "contorsionat", ar fi trebuit sa-l dau la marginea drumului, dar.. n-am putut :twoup:

Cam nasol .. am luat si eu 2 buc :twoup:

Link to comment
Share on other sites

frate e oribil sentimentu asta ca oricand poate sati sara ceva in fata masinii

eu am luat o pisica si mai era si ud pe jos de s-a dus masina in toate partile cand am franat.

dar am avut noroc ca am luato cu roata ca era prea mica sa o iau in bara si ca nu am dat in niciunu parcat.

Link to comment
Share on other sites

eu am luat un pui de pisica in rondul de la unirii :twoup: . am avut masina in spate si nu am avut cum sa mai franez

nici pana acum nu am inteles cum a ajuns chiar in rondul unirii.

 

mai e cineva de acord cu mine ca atunci cand claxonezi cainii dau tot timpul inapoi,iar pisicile sunt mai idioate..? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Se gaseste? Sau e de umblat?

 

Daca o comanzi la Augsburg, o ai in 3 zile lucratoare.

Insa incearca si la Filaret sau Automobile Bavaria, poate au pe stoc.

 

 

Sa o comand la Augsburg? Nici nu stiu cum. Si nici nu stiu daca are rost pt un kkt de plastic. Eu ma gandeam k o gasesc pe la 'tarabele' din autovit.. Ba poate o gasesc kiar pe vacaresti, daca am drum p acolo azi, si n-or fi spalat aia strazile :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Poate gasesti...

 

mai e cineva de acord cu mine ca atunci cand claxonezi cainii dau tot timpul inapoi,iar pisicile sunt mai idioate..? :twoup:

 

Ai facut un studiu? :twoup:

 

nu,dar am intalnit mai multe pisici proaste.

Banuiesc ca sentimentul a fost reciproc. :D

 

Pisicile nu se dau inapoi pentru ca le este frica, ca orice alt animal.

Nu stiu cum te-ai simti tu daca o masa din fier de 50 de ori mai mare decat tine s-ar deplasa spre tine cu viteza.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Mah, am o nelamurire: Aveam vreo 60-70 maxim 80 km/h. Am franat blana. Am oprit cam in 15metri (aprox). E normal? Nu e cam mult? Am cauciucuri de iarna destul de uzate.. Nu stiu cum ar tb exact sa faca abs-ul, dar la mine se cam blocau rotile. Adica, era asa cu intreruperi. Eu credeam ca nu se blocheaza deloc dak ai abs

 

Poate gasesti...

 

mai e cineva de acord cu mine ca atunci cand claxonezi cainii dau tot timpul inapoi,iar pisicile sunt mai idioate..? :twoup:

 

Ai facut un studiu? :twoup:

 

nu,dar am intalnit mai multe pisici proaste.

Banuiesc ca sentimentul a fost reciproc. :D

 

Pisicile nu se dau inapoi pentru ca le este frica, ca orice alt animal.

Nu stiu cum te-ai simti tu daca o masa din fier de 50 de ori mai mare decat tine s-ar deplasa spre tine cu viteza.

 

 

De 50 de ori mai mare e putin spus. Poate mai degraba 100-120. Asta in cazul unui caine, d-apai la o pisica :D

Link to comment
Share on other sites

Pai conteaza si viteza cu care te deplasezi. :D

La mine ... ultimul caine luat nu a mai avut timp sa se dea .. nici inapoi .. nici inainte ...

Nu il calcam .. dar nu am avut de ales...

Am dat in frane si cand m-am uitat in oglinda .. am vazut un opel cum se apropia violent de spatele masinii mele .. asha ca nu am avut de ales .. a trebuit sa il calc.. :twoup:

 

Penultimul... he he... a dansat pe sosea .. l-am vazut l-am claxonat .. m-a vazut ... la durut undeva ....

dar pana a procesat el ... eu eram deja in manevra de evitare .. si s-a gandit ca ar fi totusi mai bine pe partea celalta a strazii .. adica de unde plecase .. si s-a intors .. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Bai da eu ma speriasem sa nu aiba ceva masina. Cand m-am dat jos parca vedeam asa bara sparta (la cum s-a auzit si cum s-a simtit, la asta ma asteptam). N-am casco.. Cred ca daca era asa ma duceam si-i trageam un picior in cap la caine... :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Acum n-am bani :twoup: Merg cu astea pana fac rost de bani. Am jante cu capac, de 15". As fi vrut cand imi iau cauciucuri sa iau si jante mai de 17". Deci de vreo 30 mil as avea nevoie lejer. Cred ca pana la urma o sa-mi iau pt jantele astea peste vreo 2-3 luni. O sa incerc sa o tin sub 180 cand ma duc la mare, si p unde m-oi mai duce...
Link to comment
Share on other sites

hahaha.... cainele se intoarce din drum, pisica isi continua drumul......ce mai observatie!

Dar de astea ce ziceti?: Cainele se ataseaza de un om, pisica de un loc. Cainele se gudura, pisica se linguseste. Cainele e umil, pisica e mandra.

Dintre toate pisicile care-ti taie calea, nu-ti amintesti decat de cele negre.

Pe margine drumului nu pisicile sunt proaste, ci gainile.

Biete animale....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.