Jump to content

Masina mea: BMW 325 TI ///M Packet


Alexxx

Recommended Posts

sincer, arata intr-un anume fel, doar stopurile parca nu sunt potrivite. Ma rog, nu-mi pot da seama din poze... probabil, daca o vad live, as zice ca se potrivesc.

Per total, este extraordinara. Si se potriveste foarte bine culoarea.

 

bai tu ce te bagi ma cu mitsibishu ala al tau :twoup:

dupa ce ca esti tradator, iti mai dai si cu parerea

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Foarte tare masina! Cand ai luat-o? Acum 3 luni cand am luat-o pe a mea am avut de ales intre un compact 325 pachet M si un 320 compact stock, ambele 2004. Am ales dieselu' din motive financiare. Asigurarea, impozit, consum adunate...faceau o suma destul de mare...si nu mi-am permis, iar dieselu avea extrem de putini km, mai ales fata de 325. Oricum...sa o stapanesti sanatos si sa aveti grija unu de altul. Cat despre comentariile rautacioase despre compact, nu le lua in seama. Mai bine exclusivist decat fitzos :)

 

Cand facem un Compact Gather? :)

Edited by SorinTD
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nu e broscuta, unii ii mai spun ratusca.... :) Am mai gasit niste compacturi 325 misto pe mobile dar totusi cred ca o sa trec la coupe...e cam greu cu revanzarea unui compact...btw, nu stiam ca a ta e in 6 trepte....din ce an s-au bagat 6 trepte la motorul de 2500?
Link to comment
Share on other sites

Nu e broscuta, unii ii mai spun ratusca.... :) Am mai gasit niste compacturi 325 misto pe mobile dar totusi cred ca o sa trec la coupe...e cam greu cu revanzarea unui compact...btw, nu stiam ca a ta e in 6 trepte....din ce an s-au bagat 6 trepte la motorul de 2500?

Din cate stiu s-a pus cutia cu 6 tr in 2004. E la fel (motor+cutie+calculator, etc) cu ce s-a pus pe E60 525 i care a aparut in 2004!

 

Compacturile NU se vand greu! Orice masina are cumparatorul ei! Intreaga piata e inghetata acum! Eu am mai vandut un compact ft usor, la fel il voi vinde si pe acesta probabil intr-un an, doi!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Multumesc pentru aprecieri!

 

@Tiger1- Pai vezi ca mai sus e o poza la 240 si eram in a 6-a. Da-i 240 si vezi care-i diferenta (e posibil ca la tine sa fie pe rosu)! La 200 nu am retinut ce turatie era, dar o sa fiu atent data viitoare.

Link to comment
Share on other sites

mai avea forta sa impinga inca 10 km in a 6-a, sau pana acolo poate sa urce ?

ca la 5 trepte cam intra pe limitare cu a 5-a. asa, cu 6 trepte, cu demultiplicarea aia lunga, nu cred sa poata acelasi lucru

pura curiozitate, nu te simti jignit

Link to comment
Share on other sites

mai avea forta sa impinga inca 10 km in a 6-a, sau pana acolo poate sa urce ?

ca la 5 trepte cam intra pe limitare cu a 5-a. asa, cu 6 trepte, cu demultiplicarea aia lunga, nu cred sa poata acelasi lucru

pura curiozitate, nu te simti jignit

Pai daca te uiti despre ce masina e vorba o sa vezi ca nu e un 318 D. Are aceiasi forta ca in a 5-a, doar ca scad putin RPM (~900 RPM). Pot sa si accelerez cu a 6-a fara probleme, nefiind o viteza folosita doar pentru a mentine viteza constanta. De exemplu, pot sa accelrez de la 140 la 240 in a 6a, aproape la fel de repede ca in a 5-a.

@Tiger 1. NU sunt etajate altfel treptele (asa cum spune si alex230ro mai sus, care are tot 325). In a 5-a am acelasi RPM ca si tine. Am studiat fenomenul in multe filmulete youtube cu e46 325. Singura diferenta este ca la varianta cu 6 viteze, schimband a 6-a, e mai placut sa conduci pe autostrazi la viteze mari!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

exact,oricum subestimate "cazanele" astea ca o picanterie masinile se spune ca au short shift de fabrica iar suspensia M tech are o rata de coborare destul de buna, eu am pus H&R cup Kit si nu am coborat-o foarte mult comparativ cu cu M tech-ul care a fost pe masina(H&R pretinde coborare de 50 mm fata si 30 mm spate,in fata a mai coborat dar in spate nu sunt sigur ori e la fel ori chiar a urcat un pic,voi incerca un setup cu M tech spate)

Scuze Alexxx de off topic

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.