Jump to content

E posibil sa traga mai prost cu filtru benzina nou?


Recommended Posts

La M54, da pentru ca are regulator de presiune. La M52 si motorizarile inferioare (<320i) e vreo 100 lei...

 

Hmm, daca ma gandesc mai bine filtrul are doua intrari si doua iesiri. Diferite, intr-adevar, dar sunt doua :twoup: . S-ar putea sa ti-l fi montat invers, pana la urma...

post-1921-1215256476_thumb.jpg

post-1921-1215256485_thumb.jpg

post-1921-1215256491_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

La M54, da pentru ca are regulator de presiune. La M52 si motorizarile inferioare (

 

Hmm, daca ma gandesc mai bine filtrul are doua intrari si doua iesiri. Diferite, intr-adevar, dar sunt doua :twoup: . S-ar putea sa ti-l fi montat invers, pana la urma...

n-ar fi de mirare sa il aiba montat invers... unde ai facut montajul ?

si ce va mirati asa de tare ca pe piata romaneasca exista tot felul de filtre in cutii cu inscriptii de marca Mann, Mahle, Knecht, Purolator sau orice altceva mai cunoscut?! piata e plina de produse contrafacute, inclusiv cu certificarea de autenticitate de la producatori, sau de la RAR...

cel mai bine e sa pui filtrele cumparate direct la service-ul autorizat de BMW sau la reprezentanta... si nu cred ca ai mai avea nicio problema, in plus ai si garantie... e doar o parere, nu dati cu pietre !

Edited by b50xxl
Link to comment
Share on other sites

Cazurile de acest gen sunt foarte rare deci slabe sanse sa fie plina piata de filtre contrafacute.

 

Conteaza si de unde le cumperi..

 

Eu iau piese de la Augsburg si sunt foarte multumit.

 

Nu as baga mana in foc pentru piesele cumparate de la un magazinas de piese mai de cartier, asta-i clar..

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Cazurile de acest gen sunt foarte rare deci slabe sanse sa fie plina piata de filtre contrafacute.

 

Conteaza si de unde le cumperi..

 

Eu iau piese de la Augsburg si sunt foarte multumit.

 

Nu as baga mana in foc pentru piesele cumparate de la un magazinas de piese mai de cartier, asta-i clar..

am spus ca piata e plina de produse contrafacute, nu neaparat de filtre... dar si astea sunt relativ usor de realizat, de aceea nu trebuie sa ne mire daca elementul filtrant al unui filtru Mann din targ e mai slab in densitate decat al aceluiasi tip de filtru Mann cumparat de la Augsburg... am dat un exemplu, doar !

iar cand am spus ca sunt o sumedenie de naspeturi pe piata zugravite frumos cu diverse marci de renume si ambalate corespunzator, cred ca nu am gresit deloc.

consumatorul da mai multi bani pe etichete de firma mai nou, acelasi lucru se intampla in toate domeniile pietei.

daca turcii sunt tari in a contraface orice produs din plastic, textil, sau metal, chinezii si coreenii sunt in stare sa contrafaca absolut orice... chiar si becuri, stiti ca primele becuri Philips contrafacute au aparut in Coreea... iar pentru ca nu au reusit sa stopeze acea fabrica, Philips a decis sa o cumpere...

de aceea recomand si sustin ca produsul cumparat direct din reprezentanta (deseori mai ieftin decat pe piata) este cel mai potrivit calitativ cu masina... cel putin cu a mea!

aici ma refer la produsele de care depind siguranta mea si performanta masinii, elementele estetice si le poate cumpara fiecare de unde ii convine.

bafta maxima tuturor !

Link to comment
Share on other sites

de aceea recomand si sustin ca produsul cumparat direct din reprezentanta (deseori mai ieftin decat pe piata) este cel mai potrivit calitativ cu masina... cel putin cu a mea!

 

De cele mai multe ori identic cu un produs pe producator si este si logic sa fie asa din moment ce BMW nu produce marea majoritate a pieselor.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.