Jump to content

adaptor magazie cd-uri


Recommended Posts

Salut!

Sunt nou pe forum deci nu va suparati daca o sa va sacai cu unele intrebari.

Sunt si eu in sfarsit in posesia unui Bmw 320d touring din 2002,143.000 km.,150CP,adus chiar de mine din Germania.

Vroiam sa va intreb cum adaptez la casetofonul Bmw Reverse o magazie de cd-uri,ce model de magazie si de unde gasesc adaptoare.Am citit pe net ca se potrivesc magaziile Alpine CHM-S630 cu 6 cd-uri dar cu diferite adaptoare BRLA1,BRLA2,BRLA5,Blitzsafe BmwDmx1 sau BMWALPX.Intrebare,unde pot fi gasite la noi adaptoarele si magaziile astea?

Am un mp3 clarion care are si culoarea portocaliu dar am vazut ca nu se vede bine in bord cu adaptoare stanga dreapta.

Va rog dati-mi niste solutii.

Link to comment
Share on other sites

salut. bine ai venit printre noi eu am montat asa ceva mai precis o magazie de cd mp3 pe o masina k ata .este o magazie alpine care se potriveste cu casetofonul sau cd original al masinii

daca vrei contacteaza-ma si te pot ajuta

bafta :blink:

56503[/snapback]

 

sorine

salut, si eu caut o solutie am cas pe masina , de unde si cat te a costat magazia de mp3?

dan

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Sunt nou pe forum deci nu va suparati daca o sa va sacai cu unele intrebari.

Sunt si eu in sfarsit in posesia unui Bmw 320d touring din 2002,143.000 km.,150CP,adus chiar de mine din Germania.

Vroiam sa va intreb cum adaptez la casetofonul Bmw Reverse o magazie de cd-uri,ce model de magazie si de unde gasesc adaptoare.Am citit pe net ca se potrivesc magaziile Alpine CHM-S630 cu 6 cd-uri dar cu diferite adaptoare BRLA1,BRLA2,BRLA5,Blitzsafe BmwDmx1 sau BMWALPX.Intrebare,unde pot fi gasite la noi adaptoarele si magaziile astea?

Am un mp3 clarion care are si culoarea portocaliu dar am vazut ca nu se vede bine in bord cu adaptoare stanga dreapta.

Va rog dati-mi niste solutii.

56492[/snapback]

Nu merge la BMW REVERSE nici o magazie. SIGUR. Scoate-l de acolo, (scoti ornametul din mijloc cu grija si desfaci cele 2 suruburi cap cruce laterale) si vei vedea k in spate nu exista nici un fel de mufa. S-ar fi putut retrofita o magazie de CD numai la cassul BMW BUSSINESS. Solutia ieftina e sa skimbi cassul cu mp3 -ul p kr-l posezi (portocaliu) plus un adaptor de gaura sau sa iei un BMW Bussiness CD care citeste MP3. Are WLF o sursa cauta pe aici si vei gasi ceea ce t intereseaza. SUCCESE!

Si ar mai fi o solutie de total compromis sa iti pui o magazie de CD cu un controler si emitator de RF si sa-l prinzi ca si un post de radio pe cassul masinii. NERECOMANDAT - se pierde mult din calitet.

Link to comment
Share on other sites

Unde se gasesc adaptoarele in Ro? Eu am cautat cateva luni si nu am gasit niciunde.....

56581[/snapback]

 

Dak ai cass sau Cd Bussiness sau Profesional incearca la Alpine Romania. Au un magazin pe Stirbei Voda. Dureaza ceva pina vine comanda. Mai poti incerca la Maris (b-dul Timisoara dupa Plaza Rom.) Si mai sunt unii vis-a-vis de Casa de casatorii a Sectorului 5 "care este" (Drumul sarii)

Pentru REVERSE, ma repet, nu exista, nu e disponibil, nu se poate.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
salut. bine ai venit printre noi eu am montat asa ceva mai precis o magazie de cd mp3 pe o masina k ata .este o magazie alpine care se potriveste cu casetofonul sau cd original al masinii

daca vrei contacteaza-ma si te pot ajuta

bafta :blink:

56503[/snapback]

salut, m-ar interesa si pe mine sa inlocuiesc la un x5 cu navi mare, magazia de cd-uri cu alta cu mp3 sau cum o fi ca am una imprumutata temporar

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 years later...

De unde as putea sa cumpar o mufa ca si in poza ? Este pentru radiocasetofon de la seria 5 din 1998 si exista la el o magazie de CD-uri de pe un alt 5 din 2000. Se pare ca mufele nu sunt la fel si nu as vrea sa le tai pur si simplu sa le adaug as prefera o mufa ca in poza sau un adaptor de la mufa de pe magazie la cea de pe casetofon (cea din poza).

http://img841.imageshack.us/img841/4923/dsc00854a.th.jpg

 

Mersi !

Link to comment
Share on other sites

Cred ca tu te-ai uitat la piesa nr 1 de fapt, piesa asta se numeste "Adapter cable, CD changer" , practic sper ca asta imi trebuie: pe 523i din 1998 am mufa din poza cu 10 pini (pe radiocas. BMW professional) iar la CD-changerul model 2001 am cablul acela lung dar mufa care trebuie sa intre in casetofon are doar 8 pini si alta forma.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.