Jump to content

e 36 pe gaz?


alex_e36

Recommended Posts

Stiu ca pt multi dintre voi e o blasfemie ce scriu aici... da vreau sa ma gandesc la toate alternativele... avand in vedere pretzul benzinei :twoup: .... daca careva are gaz pe lpg imi poate da si mie niste detalii? ce tip de instalatie ii(secventiala sau cu sonda lambda?) ce marca ii ? cat consuma ? daca are probleme cu ea?

ms mult de tot :twoup:

post-12561-1216541461_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

iti termini motorul imediat..mai bine iti luai un bmw disel si iti puneai motorina de CFR ca ii la acelasi ptret ca si gazul poate si mai ieftin si aveai sanse sa te tina mai mult motorul :D

 

Ce sfaturi mama! Motorina de la CFR :twoup: . Cat crezi ca merg dieselii astea sofisticati cu motorina aia?

 

Cand am fost student si eu am vrut sa pun gaz in E36 :twoup: . Cand am vazut butelia aia, m-am gandit, ca beau mai putin cu doi beri pe zi, si o las pe benzina :D

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca pt multi dintre voi e o blasfemie ce scriu aici... da vreau sa ma gandesc la toate alternativele... avand in vedere pretzul benzinei :twoup: .... daca careva are gaz pe lpg imi poate da si mie niste detalii? ce tip de instalatie ii(secventiala sau cu sonda lambda?) ce marca ii ? cat consuma ? daca are probleme cu ea?

ms mult de tot :twoup:

nu e nici o probl. daca ii pui gaz. eu i-am pus in dec. 2007 si merge f. bine. ii ia din putere cam 5% (7 cai), in rest nu am probl. se merita sa-i pui doar daca faci multi km, k sa-ti recuperezi banii. te costa cam 20 mil o instalatie buna.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca pt multi dintre voi e o blasfemie ce scriu aici... da vreau sa ma gandesc la toate alternativele... avand in vedere pretzul benzinei :D .... daca careva are gaz pe lpg imi poate da si mie niste detalii? ce tip de instalatie ii(secventiala sau cu sonda lambda?) ce marca ii ? cat consuma ? daca are probleme cu ea?

ms mult de tot :D

nu e nici o probl. daca ii pui gaz. eu i-am pus in dec. 2007 si merge f. bine. ii ia din putere cam 5% (7 cai), in rest nu am probl. se merita sa-i pui doar daca faci multi km, k sa-ti recuperezi banii. te costa cam 20 mil o instalatie buna.

 

 

in sfarsit un om care scrie ca sal ajute pe cel care cere ajutor !!! ca plinai lumea de increzuti si "destepti" ! va unflati ca niste curcani repede sa va dati tari ! .... vai de capu vostru ...

 

ms mult de raspuns ! :twoup: tu ce instalatie ai ? cu sonda lambda? sau secventiala .... dacami poti da si ceva nume de marca ... si sami zici un consum... ai fi zeul meu :twoup: ms anticipat !

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca pt multi dintre voi e o blasfemie ce scriu aici... da vreau sa ma gandesc la toate alternativele... avand in vedere pretzul benzinei :D .... daca careva are gaz pe lpg imi poate da si mie niste detalii? ce tip de instalatie ii(secventiala sau cu sonda lambda?) ce marca ii ? cat consuma ? daca are probleme cu ea?

ms mult de tot :D

nu e nici o probl. daca ii pui gaz. eu i-am pus in dec. 2007 si merge f. bine. ii ia din putere cam 5% (7 cai), in rest nu am probl. se merita sa-i pui doar daca faci multi km, k sa-ti recuperezi banii. te costa cam 20 mil o instalatie buna.

 

 

in sfarsit un om care scrie ca sal ajute pe cel care cere ajutor !!! ca plinai lumea de increzuti si "destepti" ! va unflati ca niste curcani repede sa va dati tari ! .... vai de capu vostru ...

 

ms mult de raspuns ! :twoup: tu ce instalatie ai ? cu sonda lambda? sau secventiala .... dacami poti da si ceva nume de marca ... si sami zici un consum... ai fi zeul meu :D ms anticipat !

 

vai de capu' nostru zici, a? :twoup: dute frate si pune-ti GPL si eventual pune dreaq mana si dute sa-ti termini scoala primara....

Link to comment
Share on other sites

iti termini motorul imediat..mai bine iti luai un bmw diesel si iti puneai motorina de CFR ca ii la acelasi ptret ca si gazul poate si mai ieftin si aveai sanse sa te tina mai mult motorul :twoup:

 

Mare greseala..

 

Motorina aia distruge injectoarele.

 

Stiai ca motorina de la RATB contine parafina?

 

Stii compozitia exacta a motorinei de la CFR?

Link to comment
Share on other sites

...ca plinai lumea de increzuti si "destepti" ! va unflati ca niste curcani repede sa va dati tari ! .... vai de capu vostru ...

 

Eu stau si ma intreb de ce ti-ai mai luat BMW, daca vrei sa-l pui pe gaz.

Nu vrei cumva, sa-ti cumperi si ultimul telefon aparut, si sa bagi in el cartela Cosmote? Asta daca nu ai facut-o deja... !

Spre deosebire de tine (pe adi_kapi il exclud), cei care avem BMW-uri (pe benzina) si nu apelam la instalatii de GPL, poate ca suntem increzuti si ne dam tari, dar asta din cauza ca ne permitem!

Mie personal, un plin nu-mi goleste buzunarul, defapt nici nu se simte.

 

Sunt sigur ca si tu ti-ai cumparat BMW-ul ca se te dai mare si sa te umfli ca un curcan, in timp ce prietenii tai se aduna pe langa masina si se minuneaza ce tare esti ca ti-ai luat BMW, cu toate ca tu nu-ti permiti sa mergi cu el. Deci, cine este increzut, pana la urma?

Link to comment
Share on other sites

Omul ... vrea sa isi puna GPL ... care e problema?

Il strica? Nu cred ... am mers cu masini cu GPL si am vazut o groaza de masini cu GPL care sunt si acum masini ...

 

Nu stiu de ce sariti cu gura atat pe el ... poate are motive clare sa o faca ...

Am mai spus eu o chestie .... majoritatea de pe acest forum e posesoare de motor 2 litiri diesel ... Oare de ce?

Consuma mai putin, nu?

 

Hmm... si voi il sfatuiti sa isi ia Tico....

Urat din partea voastra!

LE

 

Asta nu o mai fi masina?

http://www.rsportscars.com/bmw/2007-bmw-ac...-gp310-concept/

Edited by Black Soul
Link to comment
Share on other sites

Nu are nimeni nimic sa-si puna GPL.

Pe mine m-a deranjat ce a scris mai jos.

 

in sfarsit un om care scrie ca sal ajute pe cel care cere ajutor !!! ca plinai lumea de increzuti si "destepti" ! va unflati ca niste curcani repede sa va dati tari ! .... vai de capu vostru ...

 

Si ca fapt divers... sunt sigur ca un Tico cu GPL consuma 1/3 din cat consuma un BMW cu GPL! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

si daca in 2 ani o sa apara bmw direct din fabrica echipat cu instalatie gpl? at no sa va mai luati bmw? o sa treceti toti pe audi sa fiti in pas cu fitele?

da carei problema daca vreau sa am masina buna si sa am si consum bun? nu puteti dormii noaptea de faptu ca eu vreau gpl? vedetiva de treaba si visati in continuare la o viatza in care numa cu masina puteti sa combinati o femeie ! :D) ca de ce figuri aveti in cap nu cred ca ar sarii o fata pe voi numa pt cum stii sa vorbesti cu ea :twoup: .

asa ca sariti cat vreti pe cine vreti ... la urma urmei sunteti mai penibili si mai snobi decat o batrana de 80 de ani care se ia in gura cu toata lumea :twoup:

Link to comment
Share on other sites

si daca in 2 ani o sa apara bmw direct din fabrica echipat cu instalatie gpl? at no sa va mai luati bmw? o sa treceti toti pe audi sa fiti in pas cu fitele?

da carei problema daca vreau sa am masina buna si sa am si consum bun? nu puteti dormii noaptea de faptu ca eu vreau gpl? vedetiva de treaba si visati in continuare la o viatza in care numa cu masina puteti sa combinati o femeie ! :D) ca de ce figuri aveti in cap nu cred ca ar sarii o fata pe voi numa pt cum stii sa vorbesti cu ea :twoup: .

asa ca sariti cat vreti pe cine vreti ... la urma urmei sunteti mai penibili si mai snobi decat o batrana de 80 de ani care se ia in gura cu toata lumea :twoup:

de curiozitate....ce motor ai pe masina?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.