Jump to content

Fereste-ma, Doamne, de taximetristi!


suri

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cel putin taximetristii din bucuresti se cred buricu soselelor , nu toti dar majoritatea <_< .

Ce-mi place de ei cand incearca sa treaca de pe banda unu pe a treia , in apropierea unei intersectii , ca de , el vrea sa faca stanga si da-i frane :) :bashwall: :unsure: , ca mie cel putin nu mi-a fost dat sa vad ca asteapta sa vada daca-l lasi , pur si simplu se baga :blink: .

Si ca tot spunea cineva mai sus de mersul la consum , acum cateva seri , un taximetrist a blocat intersectia de la dristor tocmai pentru ca ramasese fara combustibil :blink:

Deci mare grija la taximetristi , sunt ceva...............

Link to comment
Share on other sites

Si cu cel care te-a lovit cum a ramas? Sau mi-a scapat mie vreun post de mai sus...

 

 

nu ti-a scapat...

 

nu mai stiu nimic de el... ultima oara ma sunase pe mine un politist sa-i dau datele martorilor mei sa-i cheme la proces... le-am dat. de atunci nu mai stiu nimic... nici de el, nici de judecata...

 

la cum e justitia in romania... sigur ma trezesc peste vreo 2 ani cu cine stie ce sentinta idioata! <_<

Link to comment
Share on other sites

Pai logic si normal nu ar trebui sa te cheme/instiinteze si pe tine ? Sau pe avocatul tau? Ar fi culmea sa te trezesti cu sentinta data deja, iar tu sau avocatul sa nici nu fi stiut ca a avut loc vreo judecata, ceva.. Nu ma pricep, nu am avut parte de asa ceva (si sper sa nici nu am), dar mi se pare logic sa fii tinuta la curent de mersul anchetei/analizei dosarului, sau ce-or face ei p-acolo. Sau o trebui sa pierzi timp sa stai pe capul lor, sa-ti faca o mare favoare spunandu-ti :,, Se cerceteaza in continuare, inca nu e definitivat dosarul pentru a fi inaintat in instanta,, . Mai stii...
Link to comment
Share on other sites

Pai logic si normal nu ar trebui sa te cheme/instiinteze si pe tine ? Sau pe avocatul tau? Ar fi culmea sa te trezesti cu sentinta data deja, iar tu sau avocatul sa nici nu fi stiut ca a avut loc vreo judecata, ceva.. Nu ma pricep, nu am avut parte de asa ceva (si sper sa nici nu am), dar mi se pare logic sa fii tinuta la curent de mersul anchetei/analizei dosarului, sau ce-or face ei p-acolo. Sau o trebui sa pierzi timp sa stai pe capul lor, sa-ti faca o mare favoare spunandu-ti :,, Se cerceteaza in continuare, inca nu e definitivat dosarul pentru a fi inaintat in instanta,, . Mai stii...

 

 

Nu m-ar mira... dar mi se pare absurd sa ma duc eu pe la politie, sa-mi mai pierd si vremea intreband ceva de genul: "Nu stiti cumva, am si eu un proces, pe-aici pe undeva, cu dumneavoastra, sau nu... in ce stadiu mai e, etc, etc?" cand ar trebui sa primesc o instiintare care sa ma tina la curent cu ce se mai intampla... macar asa, de ochii lumii.

 

Vorba cantecului: Romania is my country! <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.