Jump to content

Ce E 46 325i gasesc?


OvidiuDanut

Recommended Posts

Salutare!

A sosit timpul sa-mi cumpar o noua masina. M-am tot foit gandindu-ma la mai multe marci, insa pana la urma amintirea ursuletului 320 i cu 6L m-a biruit. Am avut si un Passat penultimul model insa nici nu pot sa-l pun alaturi de acel ursulet.

 

Asadar, dat fiind faptul ca zilele mele de naveta s-au cam terminat, am realizat ca din moment ce nu o sa fac mai mult de 5000 km pe an, de ce oare sa nu-mi iau ceva mai multa putere sub capota.... Si uite asa m-a decis sa iau un BMW cu motoras de 2.5 si 192 CP... Abia astept sa-i simt sub talpa si sa-i aud cu urechiusa :twoup:

 

Problema e urmatoarea... Dispun de maxim 14000 de euro, hai sa zicem max max 14500. Ce credeti, gasesc un 325 i acceptabil in banii astia? As vrea sa fie macar din 2002 asa.... In bugetul amintit cam ce ar trebui sa gasesc?

 

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Ce credeti merita sa ma duc in Germania ca sa caut masinuta? Stiti vreun autohaus care se ocupa numai de comercializarea BMW? As cauta un dealer autorizat....

 

 

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=38336&hl=

 

uite o varianta !..poti cauta si pe aici masini recent aduse ... la benzinare nu e chiar inghesuiala ..mai ales la motorul asta !..

Link to comment
Share on other sites

Ce credeti merita sa ma duc in Germania ca sa caut masinuta? Stiti vreun autohaus care se ocupa numai de comercializarea BMW? As cauta un dealer autorizat....

 

Eu zic cĂŁ gaseÂşti... uite aici un exemplu de maÂşinĂŁ bunĂŁ...

 

Succes!

 

L.E. E "doar" 320i dar e fainĂŁ :twoup:

Edited by Christian10
Link to comment
Share on other sites

Problema e urmatoarea... Dispun de maxim 14000 de euro, hai sa zicem max max 14500. Ce credeti, gasesc un 325 i acceptabil in banii astia? As vrea sa fie macar din 2002 asa.... In bugetul amintit cam ce ar trebui sa gasesc?

 

Mersi!

 

Cu 14 000 euro iti iei E46 325ci in Germania.

Si cu multe dotari.

Link to comment
Share on other sites

Gasesti masina dar sa nu te grabesti chiar daca te duci in Germania sa nu te astepti la cine stie ce ca si aia cer si pe masa si pe tasu pe o masina buna tre doar sa cauti, poate cine stie o gasesti si aici la noi de la un pasionat ceva etc..

 

Mi-ai citit gandurile. Si eu aveam in vedere Germania, insa sincer nu am mai fost niciodata, nu cunosc pe nimeni acolo la care sa gazduiesc , sa ma indrume, etc si mi-e sa nu cheltui niste bani si nici sa nu gasesc ce-mi place. Cred ca o sa caut in schimb mai mult timp in Ro.

Link to comment
Share on other sites

Cu 14 000 euro iti iei E46 325ci in Germania.

Si cu multe dotari.

 

Ce inseamna 325ci ? Eu aveam impresia ca inseamna compact, adica modelul acela de seria 3 cu curu` mic. Dar incep sa cred ca inseamna altceva..

 

Este Coupeul!

 

Voi ce spuneti? Merita sa mai strang 2-3000 de euro ca sa-mi iau direct un E90 325i? Am vazut ca la E90, 320 i are 150 CP. 325i are 218 CP nu?

Este E90 ca masina un pas inainte fata de E46?

Link to comment
Share on other sites

Ce inseamna 325ci ? Eu aveam impresia ca inseamna compact, adica modelul acela de seria 3 cu curu` mic. Dar incep sa cred ca inseamna altceva..

 

crezi bine.

c = coupe

 

ala cu curu' mic este compact (t)

Edited by Calin78
Link to comment
Share on other sites

Este diferenta notabila intre cum trage un 320 i sin un 325 i E46? Gasesc multe 320 i si cam putine 325 i si nu stiu ce sa fac.... Varianta coupe nu mai intereseaza pt ca vreau sa fie si practica masina.

 

 

e diferenta. eu am un 320ci iar un amic de al meu 325ci, mers cu amndoua. diferenta se simte destul de bine mai ales pe rapoarte, in cuplu simti ca trage cu mai multa"vointa" decat 2.0. nu am specificat al meu 150cp al lui 192cp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.