Jump to content

Recommended Posts

nu sa stii ca asa face atunci cand e nou,la bune deci cupleaza,brusc si puternic,asta e normal,dar treaba cu trepidatu nu,aia sigur e placa de presiune pe care ei nu au schimbat-o sau poate a patit altceva,pentru ca alta explicatie nu vad!!

 

ma frec pe aia.....distrusii vietzii...o sa trec pe la ei numa ca sigur o sa zica ca dehhh e de lamine.......ca e vina mea....alti bani,.......

Link to comment
Share on other sites

normal ca o sa zica ca e de la tine,parca vad ca o sa zica ca nu stii sa conduci :twoup:),ca tu distrugi ambreajul!!

 

 

clar.........dar nu am ce face nu???? asta e situatia si trebe rezolvata.....o sa coste ceva ....... idiotiiiiiiiiiiiiiiiii

Link to comment
Share on other sites

In general, la masinile cu ambreiaj hidraulic tija de la cilindrul receptor e reglabila pe lungime. Nu stiu cum e la la modelul tau, dar e bine de verificat. Asa poti sa-ti pui sa tina unde vrei tu. Personal si mie imi place sa tina sus, insa sa nu dai in extrema, sa-l tii patinat.

Iar cand patineaza ambreiajul de capul lui, mai ales cand stiti ca nu are uzura asa mare, verificati si ca nu aveti ulei pe disc de la vreun simering bushit.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ca marca este foarte ok.

 

 

atunci nu stiu care sa fie problema...........

Iti tremura in a 1-a si in R nu?

Atunci e discu are arculetzele slabe sau decalite, la mine asa a fost, l-am schimbat si gata!

 

Din cate stiu , nici eu nu am auzit de reglaj la ambreajul hidraulic, insa daca pistonasul are uzura si pierde lichid hdraulic iti tine sus si nu e in regula!La mine pana sa schimb discu tinea sus k era uzat si acu cu el nou tine jos , adica k la o masina noua!(aproximativ :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

Ca marca este foarte ok.

 

 

atunci nu stiu care sa fie problema...........

Iti tremura in a 1-a si in R nu?

Atunci e discu are arculetzele slabe sau decalite, la mine asa a fost, l-am schimbat si gata!

 

Din cate stiu , nici eu nu am auzit de reglaj la ambreajul hidraulic, insa daca pistonasul are uzura si pierde lichid hdraulic iti tine sus si nu e in regula!La mine pana sa schimb discu tinea sus k era uzat si acu cu el nou tine jos , adica k la o masina noua!(aproximativ :twoup:)

 

 

zici ca e discu de ambreaj????????.....bip bip bip bip bip bip.... sper sa nu il fi dus astia sa puna ferodoupe el si cel nou sa il pastreze.....bip bip bip bip bip

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Eu am schimbat de curand ambreiajul dar cu unul original. Masina merge impecabil insa uneori intra in masina un miros intepator, care a inceput sa il simt dupa schimbarea ambreiajului. Nu pare a fi mirosul acela de ambreiaj incins, ci e ceva asa ca de sulf.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.