Jump to content

dormitul in e46


Acelover

Recommended Posts

Salut,

 

am fost recent o tura pe la mare si am indraznit sa incerc sa dorm in masina. Surpriza neplacuta este ca nu am reusit sa ma odihnesc deloc.....in sensul ca nu se face pat inauntru...sau cel putin nu stiu eu...aveti ceva experiente de acest gen? Am fost cu un E45 320d sedan 2000 cu bancheta spate rabatabila. Acelasi lucru l-a patit si un amic de al meu cu un compact 318 din 94'(E???)

 

 

Multumesc

Nu mai erau camere la hotel? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

e46 scaune sport...am dormit in dreapta 1 singura data .. prin galati chiar pe calea domneasca, cam 1 ora si jumate...nu foarte comfortabil dar veneam tocmai din austria .. :twoup: imi tremura carnea pe mine... dacxa e nevoie ... dormi si cu capul pe volan zic eu

 

 

Ce m-a distrat postul asta, probabil erai foarte obosit daca te-ai intors din austria prin galati spre bucuresti :twoup: :D joke, fara suparare :D

Link to comment
Share on other sites

e46 scaune sport...am dormit in dreapta 1 singura data .. prin galati chiar pe calea domneasca, cam 1 ora si jumate...nu foarte comfortabil dar veneam tocmai din austria .. :twoup: imi tremura carnea pe mine... dacxa e nevoie ... dormi si cu capul pe volan zic eu

 

 

Ce m-a distrat postul asta, probabil erai foarte obosit daca te-ai intors din austria prin galati spre bucuresti :twoup: :D joke, fara suparare :D

 

o fi avut de lasat pe cineva :D

Link to comment
Share on other sites

e46 scaune sport...am dormit in dreapta 1 singura data .. prin galati chiar pe calea domneasca, cam 1 ora si jumate...nu foarte comfortabil dar veneam tocmai din austria .. :twoup: imi tremura carnea pe mine... dacxa e nevoie ... dormi si cu capul pe volan zic eu

 

 

Ce m-a distrat postul asta, probabil erai foarte obosit daca te-ai intors din austria prin galati spre bucuresti :twoup: :D joke, fara suparare :D

 

 

nu m-am intors prin galati... am venit din austria in tara si am avut treaba in galati.. am stat 2 zile acolo. am vrut sa ma cazez la hotel dar..."ora hoteliera" imi lua banii pe 2 nopti in conditiile in care era 8 si jumatate dimineata ... asa ca am bagat somn in masina. abia apoi am mers catre bucuresti :D

Link to comment
Share on other sites

Off topic : Si in E34 pe scaunul din pasagerului din dreapta se poate dormi.

 

Veneam de la Constanta, si prin Ploiesti m-a luat somnul...in spate era ocupat, asa ca am lasat putin scaunul pe spate si pana la Brasov nu m-am trezit.

PS: A ajutat si cotiera putin...:twoup:

Link to comment
Share on other sites

eu am venit din italia cu al meu e46 si am dormit in masina si am dormit foarte bine.,..am scaune sport si le-am lasat pe spate lamaxim am riticat tetiera in stilul mercedes si i-am dat.....nu am avut nici o treaba si eu si prietena mea........deci se poate
Link to comment
Share on other sites

Am dormit si eu in e90-le meu cand il aduceam din germania.Eram pe dealu negru si ploua foarte tare, deabia vedeam curbele alea.Am tras intr-un petrom si am zis ca dorm si eu o ora daca pot.M-am culcat la 11 si m-am trezit la 8 :twoup: Nu m-am trezit decat 1 singura data, era un baiat care facea o pana la un camion si era cam suparat arunca cricu si injura de ziceai ca e in camp.
Link to comment
Share on other sites

Oriunde se doarme bine in orice pozitie, dar nu prima data, dupa ce te obisnuiesti bagi somn de n-ai treaba, prima data in e39 nu am putut dormi deloc pe scaun, acuma bag somn fara nici o treaba, chiar si cund sunt la vreo cabana si sforaie lumea de ma da afara, merg in masina si trag un somn de nu ma trezeste nimeni pana la 11-12 :twoup:, si nu dau scaunu pana pe bancheta din spate, il las doar putin mai pe spate :twoup: si niciodata scaunu soferului ca dupa aia imi ia toata ziua sa il reglez la loc :D
Link to comment
Share on other sites

eu am dormit in dacie...pe la 14 ani asa...eram cu tata la peste prin delta dunarii...si noaptea nu am mai putut...si m-am culcat de nu am stiut cand a trecut noaptea....cel mai naspa a fost ca la intoarcere ploua si era vreme mahmurita...si bou de tata nu a vrut sa doarma...si a atipit cam 3-5 secunde cat sa o ia masina putin spre stanga...s-a trezit speriat...a pus frana de mi-au sarit platicile in cap.... :twoup: ...s-a spalat pe fata ..si a adormit pe la 2 noaptea ... am ajuns in bucuresti pe la 17:00....eu nici nu am realizat ca el a atipit... :twoup: Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Si eu am dormit in al meu (tot un e46 din 99),cand l-am adus din germania,doar ca pe locul soferului e un pic mai incomod din cauza volanului si a pedalelor.Oricum bancheta din spate e ff confortabila(mai ales daca ai si vreo"putoare" cu tine) :twoup: :D :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.