Jump to content

BMW 320 D 2004


MOTANUL

Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

1 alarma Maat 7500

2 foot-rest SPARCO - nu tin in mod deosebit sa fie SPARCO

3 cotiera - originala SH

4 harti RO / H/ BG/ GRECIA pt navigatie

5 roti de iarna 16" Good year ultra gryp 7

6 emulator magazie cd-uri BMW Gateway dension 300

7 Vinilinul de la schimbatorul de viteze de schimbat foarte Multumit

8 Am pregatire kar-kit hands free / am reusit (codul este in service plan; nu e ca la alti producatori 0000 sau 1234)

9 vopsit etrieri albastrii

10 presuri de cauciuc pentru iarna

11 Engel Eyes

12 Inchidere automata usi la 15 km/h; deschidere automata la scoaterea cheii din contact

 

Am mai bifat ceva - angel eyes; E adevarat ca fara poze nu are mare farmec acest post. (cand prind ocazia am sa-i fac)

Am mai adaugat 500 ml de ulei (era aproape de minim de cand am luat masina si am mai parcurs vreo 7.000 km de atunci

Am hotarat sa nu stric traditia si voi continua cu acelasi ulei (original BMW long life 5W30 - 04 am pus eu; am gasit litrul la 48 ron).

Pana la revizie mai am 8.000 km din care 3.000 vor trece in urmatoarele 3 saptamani.

Link to comment
Share on other sites

..........

12 Inchidere automata usi la 15 km/h; deschidere automata la scoaterea cheii din contact [/s]

Te rog sa-mi spui și mie cum ai procedat sau cine poate face setarea asta. multumesc !

 

 

la facelift doar reprezentanta ..se activeaza din tester ...dar la mine de ex s-a intamplat sa uite aceasta setare dupa ce a fost scoasa bateria 2 zile ..

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

La reprezentanta sau la service-urile care au tester corespunzator (majoritatea au testere universale care diagnosticheaza in special erorile de motor si nu pot schimba setarile din computerul de confort al masinii). Eu am intrebat inainte sa merg la reprezentanta cativa useri care fac diagnoza la BMW si nu puteau schimba aceasta setare. Exista si exceptii.
Link to comment
Share on other sites

Pretul imi amintesc ca a fost destul de piperat pentru o setare din taste. Am mai cerut si o verificare la bluetooth (care a iesit ok) si a costat ~ 150 lei.

Probabil daca o faci in cadrul unei revizii (care implica diagnoza) nu mai o ponteaza separat - cel mai bine intrebi direct la service.

Link to comment
Share on other sites

Pozele promise:

 

Ref. la angel eyes:

 

Garantia 12 luni; cost 360 ron (inclusiv manopera). Pt. o diferenta de 80 ron garantia s-ar fi extins la 24 luni.

Am specificat detaliile respective pentru ca marea majoritate a ofertelor erau cu garantie 6 luni.

post-9166-1230058301_thumb.jpg

post-9166-1230058317_thumb.jpg

post-9166-1230058338_thumb.jpg

Edited by MOTANUL
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Am facut precupeteli pentru bimmerake in vederea reviziei.

Pana acum am achizitionat:

Bosch (aerotwin) - 130 ron

filtru separator ulei motor 107.45 ron reprezentanta

 

Filtrele Mann:

 

filtru aer - 68 ron

 

filtru combustibil - 114 ron

 

filtru ulei - 43 ron

 

filtru polen-carbon activ - 112 ron

 

Ref. la filtrul separator ma asteptam sa aiba o sita ceva - dar nu are nimic de genul asta. am pus poze cu el desfacut)

Ref. la stergatoare - stergatorul de la sofer stergea prost pana sa scot ghidajul de plastic de la baza bratului; L-am scos si lucrurile au intrat in normal (ghidajul este bun doar pentru modelul de lama clasica)

 

De unde cumpar ulei BMW 5W30 Longlife 04 la un pret mai bun? <_< Eu sunt la prima revizie si nu prea stiu magazinele. Indiferent cat de ieftin este nu vreau sa merg in targ si de preferat zona:Titan, Pipera, pantelimon, obor, unirii.

post-9166-1237881901_thumb.jpg

post-9166-1237881908_thumb.jpg

post-9166-1237881916_thumb.jpg

post-9166-1237881934_thumb.jpg

post-9166-1237881950_thumb.jpg

post-9166-1237881963_thumb.jpg

Edited by MOTANUL
Link to comment
Share on other sites

Am vazut si eu ca pretul lui e imbatabil. Dar prefer sa iau din bucuresti. Am gasit cu 50 RON; Pentru un ulei longlife eu zic ca este un pret f. bun.

Pt. 320D 2004 am nevoie de 5,5 litrii ??

Edited by MOTANUL
Link to comment
Share on other sites

Vad ca esti din timisoara. Eu le-am cumparat de la magazin din bucuresti.

 

Model A728S

dimensiuni:

550mm / 22"

475mm / 19"

 

Daca vrei iti trimit nr. de telefon mobil sau mail pe PM - dar repet magazinul este in bucuresti;

Vezi userul grozadan (are si preturi bune si trimite si prin colet)

Eu o sa comand uleiul la el.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.