Jump to content

Intrebari despre electronica


mircea_novac

Recommended Posts

E vorba de un 318i din 2003, pachet M, volan M (fara comenzi pe el), oglinzi rabatabile electric (e un buton mic pe consola de unde se regleaza oglinzile), scaunele nu sunt electrice. Intrebarile mele sunt urmatoarele:

 

1. Se poate sa comand de la reprezentanta doar partea cu butoanele de la volanul multifunctional si odata montate sa activeze si regulatorul de viteza (trebuie sa am asa ceva sau se activeaza din computerul de bord?)?

 

2. Se poate seta la reprezentanta sa mi se lase in jos oglinda din dreapta in momentul in care parchez cu spatele?

 

3. Se poate seta ca oglinzile sa se plieze din cheie, cand incui masina? Cand tin apasat mai mult pe butonul de inchidere de la cheie mi se inchid geamurile daca sunt deschise dar oglinzile nu se pliaza.

 

4. Vreau sa mi se incuie automat cand plec de pe loc usile. Se poate doar la reprezentanta sau pot si eu sa fac asta?

 

Ma puteti ajuta cu ceva preturi. Sunt din Timisoara, ar urma sa merg la Banat Car.

 

Merci mult.

Link to comment
Share on other sites

1.Da se pot comanda doar butoanele si exista retrofit kit pentru pilot automat.Se leaga 3 fire si iti merge.

2.Cand este butonul de reglat stanga dreapta in partea dreapta ar trebui sa mearga,daca nu merge nu cred ca se poate activa.Cred ca tine de modulul comfort dar poate ma insel.

3.Unii zic ca se poate dar nu am auzit pe nimeni sa reuseasca.

4.Poti si tu daca ai tester.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

la mine, daca am butonul instpre drapta se lasa automat oglinda din dreapta, de altfel destul de enervant, bine ca pot opta sa se lase sau nu (din butonasul ala)

 

am scaune cu memorie dar nu cred ca e o conditie :twoup:

Link to comment
Share on other sites

la mine se lasa oglinda din dreapta in jos atunci cand selectia oglinzii este in stanga. am intelses ca asta este modul default la multe e46 care au featureul asta. daca se lasa oglinda in jos cand selectia este pe dreapta, atunci o poti regla si cat de mult sa se lase, daca ti se lasa oglinda cand ai selectia in stanga, atunci nu poti sa reglezi cat se lasa si este inutila functia pentru ca nu mai vad absolut nimic in oglinda decat ce e sub usa :twoup:

 

plierea oglinzilor din cheie am inteles ca ar aparea la modulele mai noi confort, care daca tii destul apasat pe lcok, iti ridica geamurile si apoi pliaza oglinzile.

Edited by at_b
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc de raspunsuri, m-am mai lamurit acum cum sta treaba. Va trebui sa merg cu ea la Banat Car sa imi activeze inchiderea automata a usilor si sa vad cam cat m-ar costa sa imi aduca plansa cu butoane pentru volanul multifunctional si manopera. In legatura cu oglinzile nu cred ca se pot plia din telecomanda iar in legatura cu mersul inapoi, nu am acea optiune se pare.

 

Aveti vreo ideea cam cat m-ar costa sa imi activeze inchiderea centralizata automata la plecare si cam la cat as ajunge cu panoul multifunctional pentru volan?

 

Merci,

Mircea

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.