Jump to content

ce sa aleg


anonim

Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

la mine in oras, la Bacau targul e Duminica intotdeauna

Pai ......si eu sunt tot din bacau mai exact onesti :twoup:

 

chiar acum 2 zile am vb cu un tip. i am luat id ul de pe un site de vanzari masini, e din onesti, si are un 318IS coupe .... arata bine... dar nu mai stiu detalii... era de vanzare... dak vrei iti dau linkul...

:twoup:

Link to comment
Share on other sites

deci daca vrei masina... iti iei bmw... asta e clar... :twoup:

eu mi-am luat un 316i ieri... si pot spune ca masina e un diavol... cat de tare ai intra intr-o curba... ea parca iti zice sa apesi pedala mai tare :|

dar nu pot sa zic decat ca imi place enorm de mult :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

salutare tuturor. sunt membru nou al acestui forum. de cateva zile am cumparat direct din germania un 316i din decembrie 95 , inscris in ianuarie 96. masina avea 111500 km cand am luat-o , cu carte service. are dublu climatronic, electricale, proiectoare, cotiera, jante aliaj. motorul nici nu se aude. tapiteria este impecabila. masina in sine este impecabila. cu totul cu adus in tara am ajuns la 3600 euro.

am de asemenea o solenza rapsodie din 2003 super imbunatatita ( bord logan, jante aliaj, anvelope late, roti de iarna, boxe jbl fata spate, evacuare borla, proiectoare, insonorizare profesionala si alte diverse) si intretinuta. acum sunt intr-o dileme imensa -pe care sa o pastrez?

bmw ma sperie la consum si poate la piese de schimb( nu am facut inca un consum pana acum) iar pe solenza nu am schimbat nimic pana acum avand doar 49ooo km.

am citit pe aici ca sabotii ptr un 316 ar fi costat 110 ron ( la solenza sabotii costa 223 ron) dar poate alte piese sar din schema. sincer nu stiu ce sa fac.

voi ce parere aveti?

in bucuresti solenza mea mergea cu 10-11% , acum vreau sa probez bmw-ul ( sa vad ce consum are), ramane problema pieselor.

Link to comment
Share on other sites

Bmw-ul e tot bmw,nu are rost sa il comparam cu o dacie.... piesele nu sunt groaznic de scumpe (unele), sunt fel si fel de variante, daca vrei originale dai mai mult...mai sunt si cele facute sub licenta care sunt mai ieftine..... cu privire la consum..daca solenza iti papa 10-11 si bmw-ul 11-12...nici nu se vede..+ ca mai e si diferenta de confort la volan, sunetul motorului,etc.. acuma..tu decizi.

Succes!

Link to comment
Share on other sites

bmw ma sperie la consum si poate la piese de schimb( nu am facut inca un consum pana acum) iar pe solenza nu am schimbat nimic pana acum avand doar 49ooo km.

 

in bucuresti solenza mea mergea cu 10-11% , acum vreau sa probez bmw-ul ( sa vad ce consum are), ramane problema pieselor.

 

nu ar trebui sa te sperie prea tare consumul... pana la urma cu bmw-ul mergi cam de cati bani ai...

adica stii ca nu prea ai benzina. mergi calm, o tii in 7.5-8% consum... ai prea multa benzina... mergi sport... si probabil sari de 10 %.

acu 2 saptamani am facut un drum suceva - bicaz, dus intors + ceva opriri si ceva plimbari pe acolo, dar mers lejer tot timpul... doar de 2-3 ori am trecut de 140 si pentru scurt timp.

total 470Km - 35 litri de benzina, deci in jur de 7.5% :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.