Jump to content

bmw seria 3 pana in 11K E


Alexandru B

Recommended Posts

Bine v-am gasit , caci este primul meu post. Sunt Alex.

 

Va rog frumos sa ma indrumati si pe mine. Doresc sa imi cumpar un bmw seria 3 din germania

pana in 11K E , mai recent de 2002 si cu un motor pana in 2L disel deoarece nu imi doresc consum mare in primul rand iar apoi stilul meu de condus e unul prea pasnic iar un motor prea puternic nu cred ca l-as aprecia la adevarata lui valoare.

 

despre bmw nu stiu mai nimic.

imi doresc o masina cu km cat mai putini si nu vreau sa ma arunc la km mai multi dar dotari mai multe.

ce imi recomandati pt inceput ca sa stiu in ce directie sa ma apuc de documentat, sa incept sa caut pe forum.

 

va multumesc anticipat pt rabdare si eventualele raspunsuri. :twoup:

Edited by Alexandru B
Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit.

 

Care e motivul pentru care vrei BMW?

pt calitate, pt cum arata (mor dupa cum arata), imi inspira incredere marca si totodata doresc ceva care sa pot vinde usor ca dupa un an sa o vand si sa mai pun banuti sa imi iau ceva cu mai putini km. multumesc

Edited by Alexandru B
Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit.

 

Care e motivul pentru care vrei BMW?

pt calitate, pt cum arata (mor dupa cum arata), imi inspira incredere marca si totodata doresc ceva care sa pot vinde usor ca dupa un an sa o vand si sa mai pun banuti sa imi iau ceva cu mai putini km. multumesc

 

daca vrei ceva care sa se vanda usor si repede ..incearca sa alegi cateva optiuni importante ...

Ar fi bine sa aiba xenon , scaune sport ..sunt cele la care se rabateaza partea de pe sezut din fata .....sa aiba volan sport sau daca nu ..cu comenzi ...Pachet M etc sunt bonus ..si nu stiu daca gasesti la banii aia ...Cauta motorul de 150 hp diesel ..e f reusit ..cu cat e mai noua cu atat ai mai multe sanse sa fie cu km mai putini ...Reali sau nu ...tu cumperi ce scrie in bord ! ..

Eu sunt f multumit de 2.0 d ...consum mic , e puternic , ...E bine ca te orientezi la facelift pt ca are distemul DSC ....daca-l iei de afara evita dealeri turci...Suna inainte si asigura-te ca masina din poze e cea care se vinde ..Exista cazuri in care si nemtii pun poze aiurea si masina nu e in cea din poze!. daca o iei de aici si mai multa atentie /:twoup: ...neaparat sa duci masina la tester ..sa nu te incante starea fizica buna ..La diesel trebuie sa te asiguri de starea tehnica intai ..,.

la fel de important e sa nu te grabesti ..nu lua prima masina pe care o vezi ..cauta si alege o varianta buna ...care-ti place f mult mergi la verificare cu ea ..

Succes!/..

Link to comment
Share on other sites

Salutare, si eu sunt posesor de 320d, sunt multumit de masina: cum merge si cum arata pachet M, totusi daca nu ai posibilitate sa o duci la tester si doresti sa vezi pe loc daca are anumite defectiuni care sunt sterse cu testerul, decupleaza baterie 10-15 minute si vezi ce erori iti apar pe urma ( se reseteaza calc ), asa am patit eu ca nu am stiut si am o problema care se va rezolva cat de curand.Sa ai bafta la masina, si sa nu ai probleme
Link to comment
Share on other sites

va multumesc forte mult pt posturi.

va rog frumos sa imi spuneti si modelul care mi-l recomandati. ca dinc ate am vazut

la BMW sunt modele Exx si din faptul ca in majoritatea posturilor e specificat imi dau seama ca e f important.

cand plec ma gandesc sa platesc pe cineva care se pricepe 300-350 EUR caci nu cred ca e o alegere la care sa te calicesti si sa faci economie de 500 EUR.

 

din ce am intelesc pana acum trebuie sa aleg model :

1. 150 HP

2. Scaune sport

3. volan Sport sau cu comenzi pe el.

4. Xenon (aici ma gandeam ca pot sa i pun eu in romania faruri xenon)

 

cam pana in cati km pe bord ma sfatuuti sa ma aruc? eu ma gandesc cam la maxim 100.000

la anul de fabricatie ma gandesc sa fie dupa 2002, caci din cate am mai auzit e altfel injectia din 2002. vi se pare 2002 un an bun ?

 

din cate am mai inteles masina o poti duce la tester si unele autohousuri ofera si garantie(nici nu ma gandesc sa cumpar o masina fara sa o duc la test inainte si sa nu imi ofere garatie la ea), iar la test se vede exact cati km are.

 

va multumesc din nou pt reply.

Edited by Alexandru B
Link to comment
Share on other sites

Mah, sper sa reusesti sa-ti iei modelul asta (320D 150CP) cu xenon, cu volan nu stiu ce care... Eu in aproape banii astia n-am reusit sa-mi iau decat masina pe care o vezi in semnatura, acum vreo 5 luni. Din cate stiu diselul e si mai scump, iar cu xenon/scaune sport/volan cu comenzi (pe care eu nu le am), sigur sare de 11 mii. Acum depinde si de starea masinii, kilmetrii etc. ...

 

Eu sper sa gasesti ce masina cauti si cu dotarile respective la banii astia :twoup:. In orice caz, pune poze cand ai adus-o :twoup:

Link to comment
Share on other sites

sincer, la 11k de euro nu cred ca o sa gasesti 320d facelift foarte bine intretinut si cu optiuni pe el. Incearca sa mai aduni niste bani sau daca nu ia unul fara facelift, adica ceva mai vechi dar care sa aiba optiuni si sa arate bine.

iti doresc succes in cautari si iti dau un sfat, nu te grabi cand iti cumperi masina.

Link to comment
Share on other sites

sincer, la 11k de euro nu cred ca o sa gasesti 320d facelift foarte bine intretinut si cu optiuni pe el. Incearca sa mai aduni niste bani sau daca nu ia unul fara facelift, adica ceva mai vechi dar care sa aiba optiuni si sa arate bine.

iti doresc succes in cautari si iti dau un sfat, nu te grabi cand iti cumperi masina.

crezi ca in 13K m-as incadra ?

 

Daca vrei in momentul in care cumperi masina sa o duci la tester cel mai sigur e la bmw(o inspectie, care costa ceva). La cati dealeri am fost nici unul nu a avut tester nu e ca la noi. Bafta la cautari

cam cat crezi ca ar costa o inspectie la bmw?

Link to comment
Share on other sites

Nu prea cred ca gasesti E46 320d la 100 000 km. :twoup:

 

Nu te orienta dupa numarul de km ci dupa gradul de uzura si intretinerea masinii.

multumesc pt sfat. imi poti da cateva detalii te rog frumos, despre cum pot observa gradul de uzura ?

 

Cel mai bine ar fi sa iei pe cineva cu tine care se pricepe.

Link to comment
Share on other sites

crezi ca in 13K m-as incadra ?

 

Da.

 

cam cat crezi ca ar costa o inspectie la bmw?

 

In jur de 150 Ron.

 

nici nu ma gandesc sa nu apelez la cineva care aduce masini.

oricum 300 350 EUR mi se pare un rpet rezonabil. acum sa vad daca gasesc pe cineva pasionat de bmw care sa mearga cu mine si in care sa pot sa am si incredere. :twoup:

 

asa orientativ cam la pana cati km sa ma uit sa aiba?

 

Cel mai bine este sa mergi cu ea la reprezentanta.

 

Nu te uita dupa numarul de km ci dupa cum arata masina de intretinuta.

Link to comment
Share on other sites

50 EUR pt o inspectie la reprezentanta mi se pare un pret rezonabil. cel putin ai siguranta 100% in ceea ce iti spune de masina.

 

ma sfatuiesti sa ma uit dupa cum e intretinuta masina. sa inteleg ca un exterior si un interior frumos denota totodata ca omul a vut grija si de motor.

 

din ce am intelesc pana acum trebuie sa aleg model :

1. 150 HP

2. Scaune sport

3. volan Sport sau cu comenzi pe el.

4. Xenon

- sa merg sa fac testul la reprezentanta bmw (in jur de 50 EUR)

- sa ma orientez dupa cum arata masina la interior si exterior sa fie bine intretinuta

Link to comment
Share on other sites

Nu prea cred ca gasesti E46 320d la 100 000 km. :twoup:

 

Nu te orienta dupa numarul de km ci dupa gradul de uzura si intretinerea masinii.

multumesc pt sfat. imi poti da cateva detalii te rog frumos, despre cum pot observa gradul de uzura ?

Te uiti la volan, schimbator, manerele portierelor, scaune etc.
Link to comment
Share on other sites

Mai, o dai dintr-una intr-alta, privesti lucrurile prea intr-o sigura directie... Conteaza toate pana la urma! Daca baietii iti zic ca, conteaza mai mult

x si y, nu inseamna ca z nu mai conteaza. Deci n-ai cum sa zici ca daca arata bine in interior si da bine la tester, gata, nu mai conteaza nr de kilometrii.

Link to comment
Share on other sites

Cam asa trebuie sa arate o masina ingrijita ,din punct de vedere estetic la motor vezi si tu cercetezi cartea service.La aceasta masina nu trebuie sa mai cumperi decit doua chesti.CD si niste jante frumoase.O investitie de maximum 500 de euro.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=1

 

rectific eu ..minimum 500 E ..:twoup:

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Cam asa trebuie sa arate o masina ingrijita ,din punct de vedere estetic la motor vezi si tu cercetezi cartea service.La aceasta masina nu trebuie sa mai cumperi decit doua chesti.CD si niste jante frumoase.O investitie de maximum 500 de euro.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=1

 

multam mult de link . intradevar o masina frumoasa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.