Jump to content

amortizoare


Ricky

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

s-au schimbat pe garantie,nu?

 

Da.

 

scrie pe ele "made in germany"-si-s asamblate la sibiu,asa ca ia-le din germania..dupa ce au facut un drum sibiu-germania si retur:))

 

Bilstein nu are o singurĂŁ fabricĂŁ de amortizoare. :)

 

de ce nu!? :)

 

Nu cred cĂŁ sunt de aceeaÂşi calitate cu unele fabricate ĂŽn Germania.

Link to comment
Share on other sites

de ce nu!? :)

 

Nu cred cĂŁ sunt de aceeaÂşi calitate cu unele fabricate ĂŽn Germania.

 

 

am luat din Germania si electrocasnice si au tinut mai putin decat cele din Ro...foarte multi in Ro au conceptia ca in De totul e numai miere si ca au cea mai buna calitate atat la masini cat si la orice e de vanzare... :)

 

insa sa sti ca in ultimul timp au inceput sa faca si ei ca americanii...le fac prin alte parti sau le i-au din alte parti...iti vine a crede ca apple ,firma americana de calculatoare,nu mai fac calculatoare la ei in tara(America) pt ca este mai ieftin in China.... :)

Link to comment
Share on other sites

astazi am fost iar cu masina in service sa schimb bieleta directie si bascula pe stanga si am vazut si ce amortizoare am...Sachs Sport cu sigla BMW pe ele (cel mai probabil sunt cele originale de cand a fost facuta masina :) )

 

cel de pe dreapta mi-a zis mecanicul ca e cam dus, dar ar trebui sa le schimb pe ambele pe fata oricum. ce m-a frapat e ca mi-a zis ca spatele e foarte ferm, nu bate nimic...si nu are rost sa le schimb si pe alea pe spate decat daca am eu pitici pe creier.

 

o merita sa cumpar un set doar pe fata si eventual sa vad cum se imbunatateste stabilitatea? eventual daca e ceva, cumpar apoi si pe spate si le schimb, nu e mare smecherie...dar parca cu aia 250 euro mai bine fac altceva :)

Link to comment
Share on other sites

Iti vine a crede ca apple ,firma americana de calculatoare,nu mai fac calculatoare la ei in tara(America) pt ca este mai ieftin in China.... :)

 

Ba da Âşi nu este deloc o excepĂžie. :)

 

ExistĂŁ ĂŽnsĂŁ posibilitatea existenĂžei, ĂŽn cazul pieselor auto, a unor linii de producĂžie diferite ĂŽn funcĂžie de sigla sub care se va vinde produsul.

 

Nu cred cĂŁ este o practicĂŁ generalĂŁ ĂŽnsĂŁ ar putea fi valabilĂŁ ĂŽn cazul unor piese.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

amortizoarele pt suspensie sport sunt mai scurte in cursa .s-ar putea sa ai probleme la socuri mari cu ele sa ajunga la capat de cursa,daca nu dai in gropi cred ca nu o sa ai nici o problema.

aaaa si tre verificat daca la destindere maxima nu decomprima arcul de tot sa poata sari de pe talere.

Edited by pedro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.