Jump to content

Accident


Christian10

Recommended Posts

din pacate nu traiesc in alte tari, acolo as fi mai putin vehement in fata acestor acte ale justitiei, poate din cauza ca as avea si alte satisfactii sociale si plus de asta nu ar fi atatea precedente similare.

Presupui doar ca in alte tari precedentele sunt mai putine... :twoup:

probabil mediatizarea e de vina...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E foarte cunoscut personajul pt maÂşinile care le avea... si pt escapadele nocturne

sper sa-l cunoasca si vietasii cand scapa sapunul la dus...

se musamalizeaza...sa fii sigur...

cum a fost si cel din Bucuresti cu Bentely-ul pe Ana Ipatescu, beat manga ... doar ca acolo, slava Domnului nu a murit nimeni.

sunt primele imagini si emotii, dupa cateva zile se asterne tacerea si uitarea ... in acest timp omul isi cumpara "biletul de iesire din situatie"

Link to comment
Share on other sites

"Comentariu de la : Anonim , 20.08.2008, 12:21

Condoleante Raspuns | Semnalare

Toata lumea din Timisoara stie cine este Adi Cocoana. Si sper sa infunde puscaria. Trebuia sa o infunde de mult...sa spuna domnii politisti cum l-au prins acum o luna pe cocalarul asta beat la volan pe Michelangelo, venea de la o serata de la River Deck, si l-au domnit si l-au cinstit k pe un vip ce este, iar in loc sa ii ia carnetul si sa ii faca dosar, au primit spaga, dobitocul de beat ce era le-a aruncat banii pe jos, a zis ia fraiere bani, s-a urcat in masina ( in aceeasi stare de ebrietate) iar politia constiincioasa a inceput sa adune banutzii de pe jos si sa ii indese in buzunare...va scapa normal..k e foame in Romania..iar politia..pai e cea mai corupta institutie. Nu va e rusine domnilor politisti cand va aplecati pe jos sa luati banii? Cred k si daca scuipa pe voi era ok, numai bani sa iasa. Adi...e un Dumnezeu acolo sus..iar mai devreme sau mai tarziu cineva tot iti va rupe capul..sau gatul. Condoleante familiei."

 

 

 

cam trist :twoup: ca in 2008 inca se poate intampla asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

"Comentariu de la : Anonim , 20.08.2008, 12:21

Condoleante Raspuns | Semnalare

Toata lumea din Timisoara stie cine este Adi Cocoana. Si sper sa infunde puscaria. Trebuia sa o infunde de mult...sa spuna domnii politisti cum l-au prins acum o luna pe cocalarul asta beat la volan pe Michelangelo, venea de la o serata de la River Deck, si l-au domnit si l-au cinstit k pe un vip ce este, iar in loc sa ii ia carnetul si sa ii faca dosar, au primit spaga, dobitocul de beat ce era le-a aruncat banii pe jos, a zis ia fraiere bani, s-a urcat in masina ( in aceeasi stare de ebrietate) iar politia constiincioasa a inceput sa adune banutzii de pe jos si sa ii indese in buzunare...va scapa normal..k e foame in Romania..iar politia..pai e cea mai corupta institutie. Nu va e rusine domnilor politisti cand va aplecati pe jos sa luati banii? Cred k si daca scuipa pe voi era ok, numai bani sa iasa. Adi...e un Dumnezeu acolo sus..iar mai devreme sau mai tarziu cineva tot iti va rupe capul..sau gatul. Condoleante familiei."

 

 

 

cam trist :D ca in 2008 inca se poate intampla asa ceva.

 

''incredibil'' dar oare de ce nu ma mira...nu se mai poate frate cu coruptia asta....

 

Off sau On topic: Aseara ma opreste politia rutiera ( :twoup: ) si imi spune...bla bla...nu purtati centura...zic bine mah...daca tu la 11 seara esti asa de ager si poti sa vezi intr-o masina pe intuneric esti prea tare...ma rog...amendeaza-ma ca ma grabesc...Organul zice: '' Uite care e treaba...te vad baiat dezghetat...e tarziu...e noapte, eu si cu colegul meu vrem sa bem si noi o baterie de vin pana sa ne retragem...''

Moooama...in gandul meu...doamne de ce nu l-am filmat ...inregistrat...

Se poate mah asa ceva? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

faza cu fuga de la locul accidentului deja nu mai este ceva iesit din comun, scuze sunt o gramada, si nu am auzit inca pe nimeni sa ii afecteze la procese treaba asta,

si intradevar nu se tine cont in sala de judecata de ce scriu ziarele sau de opinia publica , cum zicea cineva mai sus se tine cont de ce se masoara, dovezi, si chestii deastea, la urma urmei te trezesti ca vinovat este tanarul ca se afla la locul si momentul nepotrivit.............

Link to comment
Share on other sites

Art. 81

(1)Parasirea locului accidentului de catre conducatorul vehiculului sau de catre instructorul auto, aflat ĂŽn procesul de instruire, sau de examinatorul autoritatii competente, aflat ĂŽn timpul desfasurarii probelor practice ale examenului pentru obtinerea permisului de conducere, implicat ĂŽntr-un accident de circulatie ĂŽn urma caruia a rezultat uciderea sau vatamarea integritatii corporale ori a sanatatii uneia sau mai multor persoane ori daca accidentul s-a produs ca urmare a unei infractiuni, fara ĂŽncuviintarea politiei care efectueaza cercetarea locului faptei, se pedepseste cu ĂŽnchisoare de a 2 la 7 ani.

 

 

 

+

 

 

Uciderea din culpa e de la 1 la 5 ani, avand in vedere ca e concurs si el e la prima fapta penala va lua o pedeapsa de pana la 4 ani astfel fiind indeplinite conditiile suspendarii executarii pedepsei

 

 

Problema din punctul meu de vedere e ca el ar fi trebuit sanctionat pana acum , de ex pt faza cu murcielago daca a fost facuta, astfel acum cel mai probabil s-ar fi aflat inca in perioada de "incercare" - problema e ca se face cat de cat justitie in situatii limita cand moare cineva in rest banii vorbesc ...

Link to comment
Share on other sites

Dumnezeu e sus si nu doarme insa. intr-un fel se va face dreptate mai devreme sau mai tarziu.

sa-i fie tarana usoara bietului baiat.....

Era sa zic eu ceva , dar ma abtin, ca iar dam nastere la discutii.....

 

Care "dumnezeu", care "dreptate"?

Link to comment
Share on other sites

deja e monotona replica...din pacate la noi valoarea unei vieti e deja unitate de masura a avutiei...

 

Din nefericire justitia nu e intotdeauna oarba in fata unui cont gras in banca. Dar asta NU doar in Romania. Oriunde in lumea asta.

 

Bai, de ce le-or da mai in nas daca nu stiu sa conduca astfel de masini...si mai ales de ce o fac in orase??

 

E foarte cunoscut personajul pt maÂşinile care le avea... si pt escapadele nocturne

sper sa faca puscarie personajul respectiv....asa mult si bine....

 

Pentru omor din culpa (fiind doar un singur decedat, nu cred ca e agravat de nimic) nu prea se face puscarie in Romania, nici macar daca esti sarac lipit pamantului. Trebuie recidiva si multe alte circumstante agravante sa primeasca orice altceva decat cu suspendare. Sigur, putem discuta mult si bine daca comportamentul de tipul asta nu poate fi asimilat unei crime fara premeditare, dar accidentele de circulatie intra la noi, la omor din culpa.

 

Ma amuza rau cand tot citesc, dupa un accident de circulatie ca toti spera sa infunde puscaria cel vinovat. Cati soferi vinovati stiti in puscarie, fie bogati, fie saraci? Asta e codul penal din Romania.

ia da-mi citatul din codul penal care zice asta.. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

am trecut aseara pe acolo si era plin de lumanarii si cateva persoane imprejur...

foarte trist.. si sunt convins ca peste cateva luni va fi cu alt "bolid" fara vreo remuscare...

din moment ce a disparut de la locul accidentului si s-a predat apoi de mana cu avocatu' spunand ca defapt taxiu' ia taiat calea si el doar a vrut sa-l evite...

in Romania totu'i posibil..

 

Tien .. stai linistit ca este un Dumnezeu sus si vede tot...

 

 

LE:

 

Bărbatul susţine că i-ar fi acordat primul ajutor victimei, apoi ar fi intrat ĂŽn panică şi a fugit. Anchetatorii au vorbit şi cu tatăl bărbatului, dar şi cu tânăra care ĂŽl ĂŽnsoţea ĂŽn momentul ĂŽn care s-a produs accidentul.

Se pare că tatăl său a fost cel care a reuşit să-l convingă să se predea. Tânărul, un om de afaceri de 32 de ani, s-a prezentat miercuri seară la Poliţie fiind ĂŽnsoţit de un avocatm dar şi de tatăl lui.

Ăn declaraţia dată la Poliţie el afirmă că şoferul taxiului pe care l-a lovit cu maşina ar fi de vină pentru accident. Totodată, el a negat că s-ar fi luat la ĂŽntrecere cu un alt autoturism, aşa cum au susţinut martorii.

El este audiat la Parchetul Timiş, urmând să fie cercetat pentru omor din culpă şi fugă de la locul accidentului

 

 

http://www.protv.ro/filme/soferul-care-a-s...l?id_file=60578

Edited by UPS
Link to comment
Share on other sites

Tien .. stai linistit ca este un dumnezeu sus si vede tot...

Asta e cea mai tare afirmatie pe care am auzit-o vreodata.....

 

Imi dai voie sa nu o cred, nu?

:twoup: :twoup:

 

dumnezeu nu exista, my friend, existam numai noi si niste deliruri fanteziste mentale ale noastre ( ca dumnezeu, diavol, credinta etc)

 

Hai sa lasam iluziile de acest gen si sa ne ajutam singuri, ca nu e nimeni care sa o faca in locul nostru! :D

Link to comment
Share on other sites

Gagica inculpatului care era cu el in Ferrari a fost intrebata si ea cum s-au derulat faptele si normal ca a spus aceeasi varianta...ce a fost tare:

reportera: ''Pai si ce ati facut dupa ce l-ati lovit?''

gagica:''Pai cum ce am facut...i-am acordat primul ajutor!''

reportera:''Adica, ce i-ati facut?''

aia: ''Cum doamna ce i-am facut...am luat masina de pe el...''

reportera:''Si apoi ati plecat???''

aia:''va rog...lasati-ma...''

 

Politia l-a bagat la arest si procuroarea i-a dat drumul azinoapte pe usa din dos ...

Link to comment
Share on other sites

Gagica inculpatului care era cu el in Ferrari a fost intrebata si ea cum s-au derulat faptele si normal ca a spus aceeasi varianta...ce a fost tare:

reportera: ''Pai si ce ati facut dupa ce l-ati lovit?''

gagica:''Pai cum ce am facut...i-am acordat primul ajutor!''

reportera:''Adica, ce i-ati facut?''

aia: ''Cum doamna ce i-am facut...am luat masina de pe el...''

reportera:''Si apoi ati plecat???''

aia:''va rog...lasati-ma...''

 

Politia l-a bagat la arest si procuroarea i-a dat drumul azinoapte pe usa din dos ...

 

de ce mi se pare deja vu ? parca as fi citit si ieri acelasi lucru...

Link to comment
Share on other sites

Gagica inculpatului care era cu el in Ferrari a fost intrebata si ea cum s-au derulat faptele si normal ca a spus aceeasi varianta...ce a fost tare:

reportera: ''Pai si ce ati facut dupa ce l-ati lovit?''

gagica:''Pai cum ce am facut...i-am acordat primul ajutor!''

reportera:''Adica, ce i-ati facut?''

aia: ''Cum doamna ce i-am facut...am luat masina de pe el...''

reportera:''Si apoi ati plecat???''

aia:''va rog...lasati-ma...''

 

Politia l-a bagat la arest si procuroarea i-a dat drumul azinoapte pe usa din dos ...

 

de ce mi se pare deja vu ? parca as fi citit si ieri acelasi lucru...

adevarat...

 

Acum pe bune...chestia asta e cat se poate de adevarata...nu zic...politia romana este super corupta, dar mai sunt situatii in care isi fac datoria si atunci intervin ceilalti corupti care au legea in mana si nu ii intreaba nimeni de sanatate - procurorii

:twoup:

Link to comment
Share on other sites

@Tien

O sa aflii daca exista sau nu Dumnezeu cand o sa ai o problema majora, tu sau ai tai. Toti avem de astea in viata, ca e lunga si din pacate se termina intotdeauna prea repede.

O sa fii suparat atunci ca "nu sare in schema" Dumnezeu, asta pentru ca tu i-ai dat ban continuu. Nu o lua personal, ca toti o patim la fel, depinde insa de modul in care te gaseste problema.

BTW, intreaba un bolnav de cancer care mai are 1-2 ani de trait ce parere are despre Dumnezeu si o sa vezi si de unii si de altii. Care o sa-ti placa?

 

On topic: Tot o va pati. Cel mai nasol si cinic pentru el e sa scape si sa ii fie bine pana la final, sa o tina tot asa pana moare de moarte naturala. Atunci, pe lumea cealalata, tot de adrenalina o sa aiba parte ... :twoup: :twoup: :D

Edited by radu_vasile59
Link to comment
Share on other sites

@Tien

O sa aflii daca exista sau nu Dumnezeu cand o sa ai o problema majora, tu sau ai tai. Toti avem de astea in viata, ca e lunga si din pacate se termina intotdeauna prea repede.

O sa fii suparat atunci ca "nu sare in schema" Dumnezeu, asta pentru ca tu i-ai dat ban continuu. Nu o lua personal, ca toti o patim la fel, depinde insa de modul in care te gaseste problema.

BTW, intreaba un bolnav de cancer care mai are 1-2 ani de trait ce parere are despre Dumnezeu si o sa vezi si de unii si de altii. Care o sa-ti placa?

 

On topic: Tot o va pati. Cel mai nasol si cinic pentru el e sa scape si sa ii fie bine pana la final, sa o tina tot asa pana moare de moarte naturala. Atunci, pe lumea cealalata, tot de adrenalina o sa aiba parte ... :twoup: :twoup: :D

Deci , prietene, nu mai fii asa sigur! pentru mine dumnezeu nu a existat , nu exista si nu va exista niciodata decat in mintea celor slabi! Punct!

 

Necazurile nu exista, numai oameni egoisti care nu deschid ochii si care sufera iluzoriu.....li se pare ca ei sunt centrul pamantului

 

Repet: dumnezeu e un concept de rahat, nici nu merita sa iti pierzi timpul vorbind despre o asemenea aberatie

 

Parerea mea!

 

ON_TOPIC:

 

Tu chiar nu iti dai seama ca nu e nici o diferenta intre a pati sau a nu pati nimic? Ca nu exista lumea cealalata ?

Link to comment
Share on other sites

O sa aflii daca exista sau nu Dumnezeu cand o sa ai o problema majora, tu sau ai tai. Toti avem de astea in viata, ca e lunga si din pacate se termina

Nevoia de Dumnezeu (si de Biserica) este specifica oamenilor slabi si cu educatie putina :twoup: Nu vreau sa se simta nimeni jignit, dar asta-i adevarul. Biserica, Dumnezeu, superstitiile (astea din urma se intalnesc prin Romania mult mai des decat credinta adevarata) ar fi trebuit sa dispara de mult timp.

Edited by exxe
Link to comment
Share on other sites

@Tien

O sa aflii daca exista sau nu Dumnezeu cand o sa ai o problema majora, tu sau ai tai. Toti avem de astea in viata, ca e lunga si din pacate se termina intotdeauna prea repede.

O sa fii suparat atunci ca "nu sare in schema" Dumnezeu, asta pentru ca tu i-ai dat ban continuu. Nu o lua personal, ca toti o patim la fel, depinde insa de modul in care te gaseste problema.

BTW, intreaba un bolnav de cancer care mai are 1-2 ani de trait ce parere are despre Dumnezeu si o sa vezi si de unii si de altii. Care o sa-ti placa?

 

On topic: Tot o va pati. Cel mai nasol si cinic pentru el e sa scape si sa ii fie bine pana la final, sa o tina tot asa pana moare de moarte naturala. Atunci, pe lumea cealalata, tot de adrenalina o sa aiba parte ... :twoup: :twoup: :D

Deci , prietene, nu mai fii asa sigur! pentru mine dumnezeu nu a existat , nu exista si nu va exista niciodata decat in mintea celor slabi! Punct!

 

Necazurile nu exista, numai oameni egoisti care nu deschid ochii si care sufera iluzoriu.....li se pare ca ei sunt centrul pamantului

 

Repet: dumnezeu e un concept de rahat, nici nu merita sa iti pierzi timpul vorbind despre o asemenea aberatie

 

Parerea mea!

 

ON_TOPIC:

 

Tu chiar nu iti dai seama ca nu e nici o diferenta intre a pati sau a nu pati nimic? Ca nu exista lumea cealalata ?

Prietene, vorbesti prostii cu o sigurata incredibila ... specifica ignorantilor ... a celor care au doar certitudini si nici o indoiala...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.