Jump to content

Harta navi business


vladsando

Recommended Posts

Am un 320 d E90 cu navi business abia cumparat din germania. Nu am gasit magazie de cd deci cred ca nu are. Puteti sa-mi spuneti cam ce face acest sistem? Nu pot vedea pozitia masinii decat prin sageti, nu imi arata harta in ansamblu! Nu e CD-ul complet sau asa merge Business, adica asta e diferenta fata de profesional? Si in afara de Cd simplu mai citeste ceva? Mai ales daca nu am magazie trebuie sa schimb mereu cd-ul?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Din cate stiu eu Navi Bizniz :twoup: nu iti arata harta nici daca o bati, si nici daca te duci la BMW sa iti faca upgrade. daca vrei sa vezi frumos asa cu desene si nori, trebuie sa cumperi alt monitor si alt sistem de navigatie si sa le inlocuiesti cu cele pe care le ai acum, intra perfect una in locul celeilalte si se deosebeste prin faptul ca vei avea 2 intrari de CD/DVD in bord iar ecranul la monitor va fi mai lat( de 8")
Link to comment
Share on other sites

Ba da ca la prof nu e vorba numai de navi care e 3d in plus. Mai e Tv si DVD player.... pluus display mare si alta rezolutie mi se pare

rezolutia ca sa vezi tu DVD sau TV este aceasi doar ca mai iti ramane la ala prof un loc in dreapta unde poti vizualiza alte chestii in acelasi timp. si daca in ala mic se poate vedea 2D atunci se poate si 3D. Insa realitatea este ca NU se poate vedea nici 2D nici 3D in ecranul mic asta pentru ca CCC-ul de

Bussines nu e capabil de asa ceva (pana la proba contrarie)

 

http://img529.imageshack.us/my.php?image=t...ngbmwe90vo3.jpg

 

http://img148.imageshack.us/my.php?image=t...oogleoptzu5.jpg

 

aici ai 2 exemple de navi prof ca sa vezi ca ecranul este mereu impartit

 

ecranul de navi bussiness este cat partea stanga unde se vede tv dar nu se poate utiliza din cauza calculatorului

Link to comment
Share on other sites

pai vad ca insisti ca nu se poate sa aiba harta pe business. Pozele alea sunt chiar aiurea?

si eu un unu din posturile de mai sus am specificat(pana la proba contrarie) tu ai venit cu poze care sustin "proba contrarie" .

Se poate face asta doar cu progamare la bmw? sau cum se poate obtine rezultatul din poza de mai sus?

Link to comment
Share on other sites

eu am business si nu merge intradevar dar cred ca se poate totusi... si m-am gandit la un update ca ce altceva ar putea fi?

eu ma chinui de ceva ani sa aflu amanunte ca sa pot face genul asta de update dar aici unde sunt eu cei de la BMW mi-au zis ca nu este posibil.

Acum eu nu tin neaparat sa ii cred pe cei de la BMW, dar daca unica dovada ca se poate vedea harta este poza aia ( care poate fi un fake) ar trebui sa mai facem ceva sapaturi sa alfam mai multe

Link to comment
Share on other sites

la 320iA[e90]-ul meu Navi business arata harta.citeste atat cd-audio cat si mp3.

e logic sa arate harta atat timp cat sistemul se numeste NAVI!

diferenta majora dintre business si profi e diagonala ecranului si drive'ul separat pt dvd cu harta,business-ul avand doar un drive de incarcat cd'u/dvd'u

Link to comment
Share on other sites

la 320iA[e90]-ul meu Navi business arata harta.citeste atat cd-audio cat si mp3.

e logic sa arate harta atat timp cat sistemul se numeste NAVI!

diferenta majora dintre business si profi e diagonala ecranului si drive'ul separat pt dvd cu harta,business-ul avand doar un drive de incarcat cd'u/dvd'u

laur nu este chiar logic pentru sunt multi cei care vor si ei 'harta' si deocamdata se multumesc cu sagetile....daca ar fi asa simplu ar face toti update ca sa aibe harta

eu cel putin pe navi bussiness nu am harta si navigatia funcioneaza cu sageti indicatii de distanta si voce

Edited by livio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.