Jump to content

E39 535i


Ciupanezu

Recommended Posts

O sã le cântãresc fãrã pneuri, sunt curios de diferenÞa exactã de greutate.

 

si eu sunt ft curios

 

ce stiu, stiu ca cele originale de eM sunt foooaarrteee usoare in compoaratie cu altele

Link to comment
Share on other sites

Pai daca dai intr-o groapa se sparge doar replica si este posibil ca masina sa se invarta.Daca ai replici se sparg amandoua si nu pierzi controlul, masina merge taras.

 

Interesant. <_<

 

Deci dacă iei o groapă cu roata stânga spate, janta fiind replică, şi replica de pe cealaltă parte se sparge prin simpatie. :)

 

@io's: Şi eu sunt curios.

 

Dacă greutatea este apropiată, aş fi chiar impresionat.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

poti sa le cantaresti si cu cauciucurile pe ele. banuiesc ca sunt la fel , pe punte.

sau si alea sunt 3 nankang si un continental ? <_<

glumeam, sa nu o iei de buna

 

dar din pacate , sigur va fi diferenta de 2-3 kg cel putin intre asta oem si replici. daca n-ar fi, ar insemna o mare bila neagra pentru M, si nu cred k e cazul

Link to comment
Share on other sites

Voi face. <_<

 

poti sa le cantaresti si cu cauciucurile pe ele. banuiesc ca sunt la fel , pe punte.

sau si alea sunt 3 nankang si un continental ? :)

glumeam, sa nu o iei de buna

 

dar din pacate , sigur va fi diferenta de 2-3 kg cel putin intre asta oem si replici. daca n-ar fi, ar insemna o mare bila neagra pentru M, si nu cred k e cazul

 

Pe faţă am pneuri Avon şi pe spate am pneuri Pirelli P Zero Rosso.

 

Vreau să le cântăresc fără pneuri ca să văd exact cât cântăreşte fiecare.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Deci dacã iei o groapã cu roata stânga spate, janta fiind replicã, ºi replica de pe cealaltã parte se sparge prin simpatie. :)

 

Mai, pentru un sofer linistit, a lua o groapa doar cu roata din spate e cam imposibil. Probabil o iei si cu roata din fata de pe acea parte. Pentru un pilot aflat in drift e clar ca a lua o groapa cu o singura roata e o bagatela. Acum nu stiu exact cum e mai rau, sa spargi ambele roti de pe o parte sau doar una. Care situatie e mai periculoasa.

 

Pe faÞã am pneuri Avon ºi pe spate am pneuri Pirelli P Zero Rosso.

 

Alea pe fata sint pentru gagici, cand te apropii de ele cu masina sa miroasa frumos? <_<

Link to comment
Share on other sites

sau aici.. ca tot e vb de jante de bmw-uri <_<

http://felgenkatalog.auto-treff.com/

 

5er E39

M5 8x18 * vorne 245/40R18 Reifenpreis bei ReifenDirekt.de anzeigen ET 20 10,71

 

M5 9,5x18 * hinten 275/35R18 Reifenpreis bei ReifenDirekt.de anzeigen ET 22 11,60

 

Ultima coloana e greutatea.

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

TOT COLETUL AVEA 6 KG

4 JANTE

 

Nu e posibil. <_<

 

 

 

Nu stiam ca exista asa ceva...

 

E o marcĂŁ destul de cunoscutĂŁ. :)

MĂŁ rog, la noi mai puĂžin.

 

Nu stiam ca exista asa ceva...

 

E o marcĂŁ destul de cunoscutĂŁ. :bashwall:

MĂŁ rog, la noi mai puĂžin.

Link to comment
Share on other sites

Bobo: serios.. am trimis flansele, la suceava le-a luat in mana, le-a pus in masina, si a scris pe factura aia sau ce minune scrie el, 2 kg, eu am platit transportul, cand am trimis rotile pe 22" de charger la bucuresti, a venit curieru le-a luat, a scris 15 kg.. (4 roti pe 22" cu anvelope)... nu au ei treaba.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.