Jump to content

E39 535i


Ciupanezu

Recommended Posts

Felicitari pt masina si sa o stapanesti sanataos si fara probleme!!! :twoup:

De abia acum am vazut topicul, stiindu-te si vazand masina , nu ma pot abtine sa nu-i aduc laude la dotari, motorizare, intretinere, modificari si, de ce nu , si la culoare.

 

 

Multumesc mult!

 

La urmatoarea intalnitre o sa te rog sa o conduc un pic, sa ,,o simt".

BRAVOS! :twoup:

 

Sigur ca da! :)

 

Cam ... "nasoala" ... nu o vinzi :P??? :D :P

 

Nu. ;)

 

Frumoasa masina, deosebita, intretinuta... :D Sper sa ne mai vedem pe la intalniri, am cam tras chiulul vara asta! :D

 

Multumesc! :P

 

Atunci ne mai vedem pe la intalniri...

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Am avut ocazia sa o vad si sa fiu plimbat cu ea, am de spus doua cuvinte, DE EXCEPTIE! :twoup: , atat din punct de vedere tehnic, estetic, si al performantelor. Sa o plimbi cum se cuvine in continuare si sa ai parte de ea, o sa mai vad eu ce face la o eventuala intalnire :twoup: .
Link to comment
Share on other sites

daca ma gandesc la bmwclub, in minte imi vine Ciupanezu, omul asta mananca bmw pe paine asa ca nu inteleg de ce sunt atatea atacuri la persoana si contra 535i cand acest topic este destinat prezentarii unei masini cu totul si cu totul deosebita , am condus masina lui , este intr-adevar un vis , aceasta masina nu are grad de comparatie cu alta masina , nici nu trebuie privita astfel . Eu personal admir pasiunea acestui om pentru masina, schimbarea este radicala de cand a cumparat-o si pana acum , investitiile se vad , nu oricine poate sa sustina financiar intretinerea unei astfel de masini , bravo BOGDAN ! Eu te urmaresc cu evolutia masinii si sper sa ii pui in curand pachetul exterior M .

 

...P.S. Cred ca cei care vorbesc de liniute si " frate hai sa ne tragem" si alte rahaturi de genul asta ar trebui sa nu mai posteze pe forumul asta pentru ca ne trag in jos pe noi posesorii de bmw , o mare parte oameni cu studii superioare care au functii importante in firme multinationale , sincer regret ca marca asta o trag in jos toti jegosii care au facut credit la banca si in loc sa cumpere logan au zis " hai frate sa imi iau bemve ca sa se uite fetele si la mine "....

Link to comment
Share on other sites

...P.S. Cred ca cei care vorbesc de liniute si " frate hai sa ne tragem" si alte rahaturi de genul asta ar trebui sa nu mai posteze pe forumul asta pentru ca ne trag in jos pe noi posesorii de bmw , o mare parte oameni cu studii superioare care au functii importante in firme multinationale , sincer regret ca marca asta o trag in jos toti jegosii care au facut credit la banca si in loc sa cumpere logan au zis " hai frate sa imi iau bemve ca sa se uite fetele si la mine "....

adica... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Ar fi mai bine sa treceti peste momentul asta, astfel de discutii sunt inutile.

 

@Razvan:

Am pus deja poze pe topic: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=495870

 

Mai poti vedea poze si aici: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=485256

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Probabil peste o luna.

O sa imbrac plafonul, stalpii si parasoralele in alcantara si manerele de la usi in piele.

Investitia este destul de mare pentru ca trebuie sa cumpar toate manerele de sus si toate plafonierele.

Totul o sa fie negru. :twoup:

 

Luna asta platesc impozitul. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Era o armatura din spuma lipsa, am montat-o...

 

daca ma gandesc la bmwclub, in minte imi vine Ciupanezu,

asta pentru ca nu ai nici macar un an de cand esti pe forum.

 

Asta pentru ca m-a contactat sa-l ajut cu sfaturi inainte sa-si cumpere masina, l-am ajutat cum am putut. :twoup:

Eu l-am corupt sa vina si pe la intalniri. :twoup:

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Probabil peste o luna.

O sa imbrac plafonul, stalpii si parasoralele in alcantara si manerele de la usi in piele.

Investitia este destul de mare pentru ca trebuie sa cumpar toate manerele de sus si toate plafonierele.

Totul o sa fie negru. :twoup:

 

Luna asta platesc impozitul. :twoup:

 

Eu le imbrac acum in alcantara neagra, insa manerele si toate cele si la mine sunt gri....dar le desfac pe toate si le fac negru mat. Am mai facut acest lucru la un Golf 4 si mi-a iesit mult prea bine. Parasolarele nu se pot imbraca, tb si alea vopsite

Link to comment
Share on other sites

O sa-i zic ca mi-a dat o licenta speciala mai demult, poate ma crede. :twoup:

 

ontopic: o alta evacuare? sa-i dea cezarului tot ce i se cuvine? :twoup:

 

Vreau sa-i pun insa nu pot pana nu montez pachetul M.

 

Bara standard de E39 vine peste evacuare si ar arata cam urat daca as taia din ea ca sa montez de acum o alta finala.

 

Evacuarea standard este destul de ciudata, se vede in poza asta foarte bine:

 

http://img505.imageshack.us/img505/3792/partsop9.jpg

 

O sa-i schimb finala cu una cu doua tips-uri, nu voi copia evacuarea de M5, ar fi cam kitschos.

Link to comment
Share on other sites

daca ma gandesc la bmwclub, in minte imi vine Ciupanezu,

asta pentru ca nu ai nici macar un an de cand esti pe forum.

 

ontopic: ai remediat problema barii spate?

 

 

off topic : am decis sa imi fac cont pe acest forum atunci cand am considerat ca pot sa imi permit marca asta si modelul pe care pot sa-l intretin , din fericire am masina de 10 luni si nu numai ca o intretin ci si am reusit sa schimb toata mecanica + aspectul exterior , investitie de mii de euro , nu sunt vreun baiat de bani gata , aproape toti banii pe care ii castig ii investesc in masina , legat de Ciupanezu el este omul care m-a ajutat in alegerea modelului , cred ca a fost singurul de pe forum care a fost dispus sa dea sfaturi ori de cate ori am avut nevoie si nu sunt singurul care a primit acest gen de ajutor , este unul dintre oamenii care s-au documentat foarte mult si ma bucur ca imi este prieten , intotdeauna am ceva de invatat de la el ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.