Jump to content

Bandouri E46


Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Si eu ma gandeam sa le vopsesc , dar pe de alta parte ma intreb daca nu e mai ok sa le las asa cum sunt.Nu de alta , dar vopsite exista shanse mai mari sa se vada dupa o perioada scurta cum e sarita vopseaua dupa ce sunt lovite cu portierele in parcare sau alte inconveniente de genu` asta ... :)
Link to comment
Share on other sites

Oricum sunt pozitionate cam aiurea bandourile la E46. Sunt sub limita de bombare a usii, eventualele lovituri de usi din parcare le iei in plin.

da , si asta e adevarat , dar pe langa acelea sunt multe altele , de ex eu le am cam pe toate raschetate de diversi "shoferi" asta fiind si unul din motivele pt care ma gandeam sa le vopsesc + ca in primavara ma gandeam sa trec in plan vopsirea capitala a masinii ...

Link to comment
Share on other sites

Aveti idee cam de ce ar fi nevoie pt vopsirea intregii masini (DAR CALITATIVA nu de Gica din colt) la un E46 din 2000 ? ce costuri implica si daca stiti in Constanta unde se poate face acest lucu ... thx :) Edited by rain
Link to comment
Share on other sites

Aveti idee cam de ce ar fi nevoie pt vopsirea intregii masini (DAR CALITATIVA nu de Gica din colt) la un E46 din 2000 ? ce costuri implica si daca stiti in Constanta unde se poate face acest lucu ... thx :)

 

In Ovidiu la baieti acolo dar pret nu stiu sa-ti zic oricum sa nu te astepti la vreo suma mica.

Link to comment
Share on other sites

corect, dar sunt care le au deja vopsite in culoarea masinii, inca un sfat care l-am primit de la cineva din forum pe alt topic, clemele care prind bandourile de usa ar fi bine schimbate cu unele noi, nu sunt scumpe (2, 3 lei /buc) , se pot achizitiona de la autotransilvania.

sunt cam de unica folosinta si odata trase afara nu vor mai sta la fel. :)

Link to comment
Share on other sites

Pt cei ce au masini argintii, poate e mai bine sa va uitati cum arata inainte sa va apucati de vopsit.

 

arata mai bine (parerea mea)

Pai tocmai.. la culori deschise diferenta se vede cel mai bine.. Nu pot sa inteleg de ce E46 sedan nu vine standard cu bandourile vopsite... Negre sunt pur si simplu urate.

Link to comment
Share on other sites

pentru ca nu is facute de o firma precum renault :) .... si inginerii de la bmw au pus bandourile astea cu un scop anume si de aia nu le-au vopsit :)

si la coupe sunt puse cu alt scop si deaia le-au vopsit? stiu si eu pt ce sunt dar totusi arata urat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

baieti, hai sa fim un pic constructivi: pana la urma cat costa vopsitul badourilor de pe bari, portiere? hai sa zic si manerele... ?

si daca cineva a facut chestia asta, cat a durat si unde ?

 

L.E: vim78> ce fel de kit apare in pozele tale ? ma refer la bara fata/spate

Edited by CXX
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
baieti, hai sa fim un pic constructivi: pana la urma cat costa vopsitul badourilor de pe bari, portiere? hai sa zic si manerele... ?

si daca cineva a facut chestia asta, cat a durat si unde ?

 

L.E: vim78> ce fel de kit apare in pozele tale ? ma refer la bara fata/spate

 

este optiunea 0715 ... M AERODYNAMIKPAKET

fata: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=51&fg=15

spate: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=51&fg=15

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.