Jump to content

serie motor


michael

Recommended Posts

Buna! Am si eu o intrebare...mi-am cumparat de curand un 316i (e36) din Germania si vreau sa-mi programez masina la RAR. Nu gasesc pe cartea de identitate seria motorului :twoup: AM dat actele la tradus dar pana sunt gata vreau sa ma programez la RAR si cei de acolo imi cer seria. Ma poate ajuta cineva sa imi spuna unde e in talon sau cum se scrie. (babelfish sau google translate nu imi spun nimic). Multumesc anticipat.
Link to comment
Share on other sites

nici n-ai cum sa stii care este seria motorului, pentru simplul fapt ca nu e trecuta in documentele straine ale masinii...

 

seria caroseriei (din 17 caractere) e cea care ti se cere la RAR... cea care incepe cu WBA..... (iar la ///M cu WBS.....)

 

atat pt programari (uneori iti cer doar ultimele 7), cat si pt completare cereri, formulare etc...

 

e bine daca ai si retine mental ultimele 7 caractere, iti vor mai trebui si in alte locuri (de ex.magazine de piese)...

Link to comment
Share on other sites

Da! M-am lamurit. O tanti de la RAR mi-a cerut amandoua seriile iar cea de motor nu este scrisa. Alta doar seria caroseriei. Si in final mi-au cerut ultimele 8 cifre din seria caroseriei. Aiuriti....

Multumesc de sfaturi. Revin cu foto la masina cand termin cu actele. Multumesc mult de sfaturi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.