Jump to content

Cine are E93 ? seria 3 cabrio hardtop


Interesant

Recommended Posts

Salut

 

Ma gandeam sa imi cumpar un seria 3 cabrio , undeva pana in 20k km de afara , in schimb am auzit niste zvonuri .

 

E adevarat ca masina incepe sa faca figuri rau de tot cu hardtopu , scartaieturi , incepe sa ploua in ea ? Pe timp indelungat mi se pare de la sine inteles ca se vor intampla astea , dar nu ma astept ca in primii 4 ani sa imi faca figuri mari .

 

De aceea sunt curios ce au de zis cei care au un E93 , sunt multumiti de masina , imi recomanda sa o cumpar sau nu .

 

Cat despre motorizare ma gandema la un 325I sau un 320D ( ori sa se aude frumos ori sa consume putin )

 

Multumesc anticipat :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Am condus un E93 330i, masina mi s-a parut senzationala.

 

Insa am un amic cu un E93 335i si intr-adevar are cateva probleme.

 

I-a intrat apa pe la macaraua de la un geam din spate care i s-a stricat si ii intra apa in interior la spalatorie.

 

Ma rog, nu exista masini cabrio care nu sa aiba astfel de mici probleme.

Ma refer la cele fara rama la geam...

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Eu am condus e93, si am pe cineva care are. Momentan nu are nici o problema cu ea, deoarece are cam 8000km. SIngura problema pana acum a fost pompa de injectie, acum 1000 si ceva de km, care a fost schimbata pe garantie. In schimb din ce am inteles de la mecanicii de la bavaria, pe undeva pe la 30-35 000 km incepe sa ploua in masina pe la imbinarile de la hardtop. Cu apa la spalatorie, intra la orice cabrio sau coupe pe la geamuri, pt ca sunt idioti cei care spala si dau cu jetu de aproape din spate in fata, si e normal sa intre printre geam si garnitura. Deci good luck, dar parerea mea ( care eram inebunit dupa e93 ) e ca mai bine treci pe coupe. Nu ai ce sa faci cu cabrio in romania, si te vei plictisi imediat de el. Succes
Link to comment
Share on other sites

1. ii acopera garantia reparatia hardtopului ptr faptu ca ii intra apa la macara ?

2. de cat timp o are ?

 

exact genu asta de probleme nu il vreau ...

 

A fost la Bavaria dar l-au programat peste 2 saptamani iar el nu putea sa-si inchida geamul prin urmare a fost nevoit sa rezolve problema la un service neautorizat, nu putea sa stea 2 saptamani pentru o asemenea problema.

 

O are de 6 luni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.